Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba detí s veľkým vekovým rozdielom

Zariaďovať detskú izbu dvoch detí s veľkým vekovým rozdielom, keď ako rodičia máte k dispozícii len jednu miestnosť, je tak trochu výzva. Každé z detí vďaka veľkému vekovému rozdielu má úplne odlišné záujmy, vo väčšine súrodeneckých vzťahov to býva tak, že staršie z detí má bohužiaľ málo pokoja a súkromia. Ale vďaka dômyselným dizajnom je dnes na každý problém dostačujúca odpoveď a my sa v dnešnom rozprávaní budeme venovať práve tomu, ako na zariadení detskej izby násťročného dieťaťa, o ktorú sa musí deliť s mladším bračekom, či sestričkou. A začnime hneď v úvode otázkou, ktorú nám tak často kladiete. Do koľkých rokov deti môžu spať na poschodovej posteli? Pretože áno, aj pri návrhu detskej izby detí s veľkým vekovým rozdielom, keď navyše nemáte priestoru nazvyš, sa poschodová posteľ javí, ako to najviac šetrné riešenie. Takže?

Poschodová posteľ áno alebo nie?

Pokiaľ je miestnosť pre vybavenie detskej izby veľmi malá, potom poschodová posteľ je naozaj ideálnym riešením. Lôžka nad sebou a nie vedľa seba dokážu ušetriť najviac miesta zo všetkých možných, dostupných designov, zatiaľ sa žiadnemu z dizajnérov nepodarilo prísť na iné, úsporné riešenie. Ale otázka znie, nie či vám poschodová posteľ ušetrí najviac priestoru, ale či je poschodová posteľ vhodná napríklad aj pre chlapcov, ktorý meria 193 cm. A to sme sa snažili, ako predajcovia tiež zistiť na našom poslednom, produktovom fotení, ale vyhodnotenie už necháme na vás. Takže poschodová posteľ Urban od španielskeho výrobcu, ktorého produkty môžete exkluzívne nájsť iba v našej ponuke, násťročných chlapcov rozhodne osloví a to ako jeden z mála designov. A mladší brat? Ten je za nás spokojný tiež.

  

Primárne teda riešime ako prvé miesto na spanie dvoch detí, ktorým chceme čo najviac ušetriť. Chlapec merací 193 cm si pohodlne ľahne ako na hornom, tak aj dolnom lôžku a vy ušetrený priestor v detskej izbe ďalej môžete využiť podľa potrieb. U staršieho chlapca je to už náročnejšie, pretože má viac potrieb do školy a viac oblečenia, ale zase určite nemusíte riešiť, kam uskladniť všetky hračky. V detskej izbe by tak mal byť osobný priestor pre každé z detí, ktorý by sa mal zamerať na potreby adekvátne k ich veku. Poschodová posteľ na fotografii navyše disponuje písacím stolom, dolné lôžko je možné jednoducho zložiť v pohodlný otoman, nechýba polica, ale ani vešiaková tyč, v neposlednom rade je súčasťou dizajnového návrhu LED osvetlenie, ktoré si chlapci môžu navoliť, alebo vybrať v niekoľkých farebných tónoch.

  

Zaobstaraním tejto poschodovej postele, ako som spomenuli, získate jeden písací stôl a tak máte možnosť, či priestor aj na umiestnenie druhého písacieho stola, ktorý je možné zaobstarať v rovnakom odtieni poschodovej postele. V každom prípade vám vďaka stolu pri poschodovej posteli nemusí priestor v detskej izbe zbytočne zaberať dva písacie stoly. Poschodová posteľ je tiež veľmi kvalitná a unesie aj veľkého chlapca. Jediná dilema, ktorú budete mať je, kto bude spať hore a kto dole. Pokiaľ sa o menšie dieťa trochu bojíte, potom by malo spať na dolnom lôžku a staršie z detí na hornom. Ale pokiaľ mladšie z detí dovŕšilo už šesť rokov a na hornej posteli sa nebojí, nič nebráni tomu, aby aj takto si deti postele rozdelili. V každom prípade starší z detí sa bude lepšie cítiť na dolnej posteli, ale aj to môže byť samozrejme veľmi individuálne.Detskú izbu si musia deti zamilovať

Jedna otázka je, ako všetok nábytok v detskej izbe usporiadať, ale ako rodičia musíme pamätať aj na skutočnosť, že starší z detí už vami vybraný dizajn bude konfrontovať. Jednoducho, bude do výberu nábytku viac hovoriť, už nebude tak zo všetkého nadšené, ako mladšie z detí. Preto aj pri výbere nábytku v tomto prípade, keď hovoríme o detskej izbe dvoch detí s veľkým vekovým rozdielom by výsledkom malo byť, že deti sa budú v izbe, ich vlastnom zázemí cítiť príjemne. Na druhú stranu nemožno všetko podriadiť staršiemu z detí, pri zariaďovaní detskej izby treba ísť cestou kompromisu. Za nás ako predajcu sme vám dnes chceli ukázať, že aj ponuka poschodových postelí môže byť dizajnom veľmi zaujímavá pre starších, násťročných chlapcov. 

  

Keď mladší braček nebude doma, dolné lôžko môže starší z chlapcov zložiť a získať tak pre svoje potreby veľmi komfortnú zónu. A naopak, rovnako tak, môže aj mladšie z detí tento originálny dolný priestor poschodovej postele využiť. Možno tiež v priebehu dňa vždy dolné lôžko skladať do komfortnej pohovky a vzniknutý priestor využívať na prípravu do školy, písanie úloh, či len tak na odpočinok. Skrátka originálne designy vám a hlavne vašim deťom dokážu vždy ponúknuť nejakú prídavnú hodnotu, ktorá je predovšetkým v rozmerovo malej detskej izbe zásadná.