Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba nielen pre bábätko, ale aj školáka

Pre vybavenie detskej izby bábätka máte niekoľko možností. Niektorí sa tiež môžu rozhodnúť napríklad len pre obstaranie detskej postieľky do spálne a vybavenie detskej izby odložiť, až na neskôr. Ak ale chcete mať pred príchodom bábätka na svet všetko pripravené, potom sa určite pustíte do zariaďovania celej detskej izby. A aj tu máte niekoľko možností. Môžete zaobstarať zostavu určenú pre bábätko len do troch rokov veku dieťaťa, alebo zostavu s rozkladacou detskou postieľkou na klasickú posteľ, ktorú využije vaše bábätko od narodenia, až do štrnástich rokov. Úspora oproti klasickým postieľkam je značná a to aj napriek tomu, že počiatočná investícia za takto dômyselnú postieľku je samozrejme vyššia. Dnes sa takým zostavám budeme venovať. Predstavíme vám návrhy detských izieb a predovšetkým detských postieľok, ktoré už nebudete musieť po troch rokoch používania ďalej niekde predávať, či darovať za odovoz. Nič také, postieľku bude vaše bábätko stále využívať.

Rozkladacia detská postieľka, to je rad možností

Je to rad možností a predovšetkým veľká finančná úspora. V podstate vďaka možnosti rozloženia postieľky na klasickú detskú posteľ, môžete prejsť z detskej izby pre bábätko, rovno na detskú izbu pre študenta. Minimálne tak ušetríte za vytvorenie jednej detskej izby pre školáka. Tento medzistupeň sa dá úplne preskočiť. Iba musíte v čase, keď vaše bábätko začne byť školopovinné dieťa, zaobstarať písací stôl. Ale väčšina kolekcií nábytku pre bábätká, ponúka aj zostavy pre školákov a študentov, máte tak možnosť aj písací stôl zabezpečiť v identickom dizajne. Ale rozhodne pre lepšiu predstavu, bude ukázať takú premenu izby pre bábätko na izbu pre školáka na ilustračných fotografiách.

   


Je to ako premena vizáže pred a po, myslíme s nadsádzkou. Prvá fotografia ukazuje riešenie pre bábätká a to do troch rokov. Postieľka má rozmer miesta na spanie 80x130 cm a disponuje aj zásuvkou, ktorú možno využiť, ako prístelky pre matrac 80x180 cm, alebo môžete využiť tiež, ako klasický úložný priestor. Ďalej postieľka ponúka miesto na umiestnenie prebaľovacie podložky, kedy priamo pod miestom na prebaľovanie máte komodu so zásuvkami, z druhej strany potom komodu s policami. Všetko môžete mať pekne po ruke. Na druhej fotografii je už postieľka po jej rozložení. Keď postieľku rozložíte, nezískate len klasickú detskú posteľ s rozmerom miesta na spanie 80x180 cm, čo je adekvátna veľkosť pre dieťa do trinástich až štrnástich rokov, ale získate aj dve komody. Tie boli pôvodne umiestnené po stranách postieľky a vytvárali priestor na prebaľovanie bábätka. Jedna komoda s tromi zásuvkami a druhá s policou, ktoré sú na fotografii umiestnené vedľa postele po ľavej strane. A samozrejme aj u detskej postele už po rozložení postieľky, uplatníte tiež zásuvku. V ponuke dielov konkrétne tejto kolekcie Cotton, je potom aj klasická, väčšia komoda, šatníková skriňa, police na stenu a ďalšie doplnky a dekorácie. Kolekcia Cotton, v bielom odtieni a jednoduchom dizajne, je riešením ako pre dievčatká, tak chlapčekov. Oproti tomu kolekcia detského nábytku Romantic na ďalších fotografiách je vhodná vďaka štýlovému, rustikálnemu dizajnu skôr len pre dievčatká, aj vďaka dekoráciám v ružovom prevedení.Systém je úplne rovnaký, ako sme predstavili u prvej kolekcie Cotton. Ale detský nábytok z kolekcie Romantic, je vďaka rustikálnym prvkom určený dievčatkám. Na ilustračnej fotografii môžete vidieť tiež veľmi štýlové ružové stropné osvetlenie, či lampičku, môžete kúpiť baldachýn aj dizajnový koberec a to všetko vo svetle ružovom odtieni. V kolekcii Romantic, nájdete aj trojdverovú verziu šatníkovej skrine, regál na knižky a učebnice a v identickom dizajne písací stôl. To znamená, že po premene postieľky na posteľ do izby zaobstaráte len spomínaný písací stôl v identickom dizajne. A až vaše dievčatko aj klasické detské posteli odrastie a bude už z nej násťročné dievča, môžete v identickom dizajne kúpiť v kolekcii Romantic, študentskú posteľ. Skriňu, zásuvkovú komodu, dve menšie komody získané rozložením postieľky tak budete využívať od narodenia, až do dospelosti vášho dievčatka. Keď sa nad touto skutočnosťou zamyslíte, potom počiatočná vyššia obstarávacia cena sa vám rozhodne vráti.Multifunkčné designy detského nábytku, sa stávajú veľmi obľúbenými a to predovšetkým pre finančnú úsporu. Dnes je úplne bežné, že môžete zaobstarať nábytok pre bábätko, až do jeho dospelosti. Nábytok je navyše veľmi kvalitný a tak nemusíte mať obavy, že po dlhé roky jeho užívaním, sa jeho vzhľad nejakým spôsobom zmení.