Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre školáka, investícia, ktorá sa oplatí

Možno si ako rodičia kladiete otázku, kedy je tá správna chvíľa na zariaďovanie detskej izby školáka? Začať zariaďovať všetko potrebné ešte pred nástupom do prvej triedy, alebo až na druhom stupni, či skôr máte predstavu nejakého pozvoľného, postupného zariaďovania izby podľa postupných, aktuálnych potrieb? Skúsme sa v dnešnom rozprávaní pozrieť na túto potrebu metrikou detských očí. Nástup do školy je pre každé dieťa veľkou životnou zmenou, už nikdy nebude nič ako predtým, všetko sa pre dieťa zmení a rozhodne začnú aj povinnosti, väčšia disciplína.

Deti sa delia v podstate na dve skupiny. Tie, čo sa začatia školskej dochádzky nemôžu dočkať a tie, ktoré do prvej triedy odchádzajú s plačom a do školy sa ale vôbec netešia. A či už vaše dieťatko patrí do skupiny tešiacich sa detí, alebo naopak tých netešiacich, za nás ako predajcu vždy odporúčame začať zariaďovať detskú izbu pre školáka pred nástupom do prvej triedy. Radosť budú mať všetky deti a možno tie, čo sa do školy netešia, tak vďaka novej izbičke sa treba tešiť začnú.

A pre deti, ktoré sa do školy tešia, to bude ešte o to väčšia radosť z blížiacej sa školy a určite v medzičase si aspoň svoje kráľovstvo zabýva, budú už vedieť kde čo majú a na školu rozhodne budú pripravení. A vy ako rodičia vlastne tiež a tak môžete svoje sily sústrediť iba a len čisto na školu, pretože každý prváčik zo začiatku vašu pomoc potrebovať bude. 

   

Nábytok, ktorý je v izbe školáka najdôležitejší

Každý školák musí mať dostatočne veľký pelech na spanie, áno, máme na mysli detskú posteľ. Pred nástupom do prvej triedy sa už rozhodne nepozerajte po nejakej "rastúcej posteli", vaše dieťa bude v bezpečí už v klasickej detskej posteli pre matrac o veľkosti 90x200 cm. Dostatočne veľký priestor a samozrejme aj komfortný pre dieťa až do dospelosti, pokiaľ nemáte miesto na obstaranie postele pre matrac 120x200 cm, alebo 140x200 cm, rozmer, ktorý sa odporúča pre násťročné deti.

Ale ruku na srdce, koľko z nás si tento rozmer postele pre násťročné dieťa môže dovoliť? Navyše ešte, ak máte dve deti a k dispozícii len jednu miestnosť na vybavenie ich kráľovstva. Je to veľmi častá otázka, do koľkých rokov veku dieťaťa je vhodné spanie na posteli o rozmere 90x200 cm. Skúsme sa na tento rozmer pozrieť z iného uhla. Máte manželskú posteľ o veľkosti matraca 160x200cm? Potom pre každého z vás dospelých je k dispozícii rozmer na spanie o veľkosti 80x200 cm a veríme, že aj vy ako rodičia sa predsa pohodlne vyspíte. 

Takže ako predajcovia vám so všetkou istotou môžeme povedať, že detská posteľ je dostatočne komfortné spanie aj pre dieťa v dospelom veku. A ak túto posteľ zaobstaráte pred nástupom do prvej triedy, máte naozaj postarané.Ak je váš interiér určený pre dieťa naozaj veľmi malý a vy sa snažíte zaobstarať taký nábytok, aby miestnosť zostala pokiaľ možno vzdušná a príjemná, potom rozhodne stoja za inšpiráciu multifunkčné designy. Detská posteľ multifunkčná, je pre jedno dieťa v malej izbičke ideálnym riešením. Môžete vyberať zo širokej ponuky najrôznejších návrhov, ktoré okrem miesta na spanie ponúkajú dieťaťu aj písací stôl a množstvo ďalších úložných priestorov.

A prečo o týchto posteliach hovoríme práve teraz? Pretože ďalším dôležitým typom nábytku pre školáka, je samozrejme písací stôl. A tak ak máte to šťastie a miestnosť pre vybavenie izby je dostatočne veľká, potom nie je nič jednoduchšie, než vybrať správnu veľkosť a páčivý dizajn.

Dnes naozaj nebude problém zaobstarať stôl do akéhokoľvek typu interiéru, pretože na našom trhu je na výber z tisícok najrôznejších dizajnov a odtieňov. Ale ako predajcovia, ktorí sa designu tiež venujú, určite neodporúčame ani pre písací stôl akýkoľvek "rastúci" variant. Klasický písací stôl s požadovanou výškou pracovnej plochy v rozmedzí od 70 cm do 76 cm ak tomu nastaviteľná stolička, je vhodným riešením od prvej triedy, až po strednú školu. Rastúci nábytok je iba zbytočné odďaľovanie obstarania klasického nábytku, ktorý rovnako zaobstarať budete musieť a v dôsledku sa vám investícia zdvojnásobí.

   

Nábytok, ktorý do izby školáka ešte môžete zaobstarať

Asi sa všetci zhodneme na tom, že alfou a omegou pre každého školáčika je posteľ a písací stôl. To je naozaj základ, ktorý by v žiadnej izbe nemal chýbať. Ale ak ako rodičia chcete zariadiť detskú izbu pre školáka so všetkým, čo k tomu patrí, pretože s ohľadom na rozmery miestnosti a skutočnosť, že máte jedno dieťa si to môžete jednoducho dovoliť, potom máte hneď niekoľko možností.

Zariadiť vášmu školákovi miestnosť prostredníctvom návrhu izby z jednej kolekcie, kedy každý kus nábytku je v identickom dizajne, alebo môžete vyberať nábytok porôznu, vždy po danom kuse podľa toho, ako sa vám páči a do miestnosti hodí. Obe varianty sú vhodné, správne a majú svoje pre a proti. Je už naozaj úplne na vašom zvážení, akým spôsobom sa úlohy zhostíte.

Určite by sme ale s ohľadom na dostatok priestoru v miestnosti, predsa len vás rodičov, na obstaranie jedného typu nábytku presvedčili. Áno, možno ste tušili, je to otvorený regál, ktorý predovšetkým pre deti školou povinné bude veľmi platný. Na školské potreby, učebnice, knihy, skrátka úložný priestor, ktorý nebude v žiadnej izbe nevyužitý. A pokiaľ o regáli uvažujete, ale bohužiaľ z priestorových dôvodov si jeho obstaranie nemôžete dovoliť potom vedzte, že existujú aj iné riešenia a nezaberajú žiadne drahocenné miesto na podlahe. Ako príklad môžeme uviesť našu poslednú realizáciu návrhu interiéru, pre slečnu, kedy sme zbytočne prázdne steny využili na zavesenie úložných políc. Posledným typom nábytku, ktorý je v izbe školáka užitočný je samozrejme šatníková skriňa. Ak nemáte inú voľbu, treba k dispozícii jednu veľkú, spoločnú šatňu, potom skriňa v izbe školáka má svoje miesto. Ale ak predsa len máte možnosť, ako do izby skriňu nekupovať, potom to za každú cenu nerobte, miestnosť bez šatníkovej skrine bude rozhodne dieťaťu príjemnejšia.

Prajeme všetkým rodičom, aby blížiaci sa nástup prváčika do školy zvládli pokiaľ možno čo najlepšie, rovnako, ako výber toho najvhodnejšieho nábytku, ktorý na našich stránkach veľmi ľahko nájdete v kategórii detský nábytok, kategórie so všetkým potrebným, nábytok, ktorý odskúšali aj naše deti a vy tak máte istotu, že aj tie vaše budú spokojné.