Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská posteľ s prístelkou, náhradné riešenie za poschodovú

Ak nie ste priaznivci poschodových postelí, ktoré sa zdajú ideálnym riešením v prípade, že máte dve, či tri deti a k dispozícii len veľmi malý priestor pre vybavenie detskej izby, nezúfajte. Rovnako ideálnym riešením je aj detská posteľ s prístelkou. Navyše dnešná ponuka týchto detských postelí pre dve deti, kedy druhé lôžko možno veľmi ľahko v priebehu dňa zasunúť, je veľmi široká a dizajnovo výborne riešená. Posteľ s prístelkou si môžete vybrať z mnohých odtieňov a aj tvarov. Posteľ s prístelkou ponúka dve miesta na spanie, kedy na hornom lôžku by malo spať starší z detí a na prístelke mladšie. V mnohých prípadoch je súčasťou prístelky tiež vždy niečo navyše, napríklad nádstavec s policami za čelom, alebo sada dvoch šuplíkov. Môžete tiež zaobstarať detskú posteľ s prístelkou v tvare domčeka, alebo prístelku, kde sa nevysúva šuplík, ale horné lôžko sa rozloží, ako v prípade postele na uvedenej fotografii.

  

Ak uprednostňujete klasický, môžeme povedať až trošku rustikálny dizajn, potom kolekcia nábytku Pino od belgického výrobcu, kde patrí aj táto rozkladacia detská posteľ, vás osloví. Vyrobená je z masívu a povrchová úprava je vykonaná vodou riediteľným, transparentným lakom. Dizajn, ktorý ponúka, teda možnosť zväčšenia lôžka pomocou jeho rozloženia a to z veľkosti 90x200 cm, až na veľkosť 180x200 cm sa najčastejšie využíva v prípade, keď napríklad máte návštevu. Až tak často sa tento spôsob riešenia spanie dvoch detí nevyužíva pre každodenné spanie. Miesta je síce po rozložení dosť, ale deti málokedy chcú spať na jednej veľkej ploche. A aj za nás by mala predsa len lôžka byť oddelená. Ako ideálne riešenie sa nám javí ponuka španielskeho výrobcu. Detská posteľ s prístelkou na fotografii vás môže osloviť hneď niekoľkých dôvodov. Predovšetkým posteľ je trošku vyvýšená a vďaka tomu je prístelka kvalitná. Nie je vo forme iba šuplíku na vysunutie, ale jedná sa o klasickú posteľ na vysunutie, ktorú môžete napríklad umiestniť aj kdekoľvek na inom mieste v detskej izbe. Nechýba dostatočne veľké úložné priestory a páči sa nám aj vyvýšené záhlavie, kedy je chránené dieťa pred kontaktom s výmaľbou steny. K dispozícii je táto elegantná detská posteľ s prístelkou v rade odtieňov, tiež v tmavo fialovej pre dievčatá, ale aj napríklad pastelových odtieňoch, ako je zelená, žltá, červená, alebo menej výrazný odtieň grafit.Netradične riešené detské postele s prístelkou

Ako sme spomenuli už v úvode, ponuka je naozaj široká a tak v prípade, že dáte posteli s prístelkou prednosť pred poschodovou posteľou, určite obmedzeným výberom nebudete ochudobnení. Môžete kompletizovať celé detské izby, môžete si vybrať napríklad len samostatný diel v podobe postele. Pre deti s väčším vekovým rozdielom sú veľmi obľúbené postele s prístelkou v podobe domčeku. A je tu aj tradičná ponuka postelí, dizajnom určeným pre dievčatá, alebo naopak pre chlapca. Výhodou týchto riešení miesta na spanie dvoch detí je tiež skutočnosť, že ak staršie z detí už rodinné hniezdo opustí, mladšie z detí sa iba z prístelky presunie na horné lôžko a prístelku v podobe šuplíku môžete využívať ďalej, ako klasický úložný priestor, alebo pre občasné prespanie návštev.

  

Detské postele s prístelkou ponúkajú dnes mnohé praktické riešenia. Sú využívané pre dve deti v malej detskej izbe, alebo pre prespanie strážiace staré mamy, či návštevy. Je to spôsob, ako maximálne využiť priestor a to nielen v detskej izbe, ale postele s možnosťou rozloženia na väčší priestor na spanie sú obľúbeným riešením tiež v spálňach, či garsoniéry, kedy cez deň miestnosť musí byť obývacou izbou a navečer spálňou.