Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská posteľ s úložným priestorom rieši množstvo problémov

Ak pre vybavenie detskej izby máte k dispozícii len malú miestnosť, je potrebné vyberať nábytok tak, aby ste zariadili celú detskú izbu so všetkým, ale zároveň bolo prostredie príjemné, vzdušné. Najviac miesta v danom interiéri a neplatí to len pre detskú izbu, ušetríte správnym výberom detské postele. Ponúka sa celá rada riešenia, ako napríklad detské postele so zásuvkami, alebo vyvýšené poschodové postele ktorých súčasťou je v mnohých prípadoch písací stôl a niekedy aj šatníková skriňa. Ponuka nadčasových designov sa v dnešnej dobe sústreďuje predovšetkým na multifunkčnosť nábytku a to je veľmi dobre. Väčšina z nás totiž s nedostatkom miesta bojuje. V dnešnom rozprávaní sa zameriame na maximálne využitie malého priestoru pre vybavenie detskej izby a to nielen jedného dieťaťa, ale aj viac detí. Inšpirácii nie je nikdy dosť a tak ak aj vy bojujete s nedostatkom miesta pre vaše deti, dúfame, že dnešný článok vás poteší a prinesie aj do vašej domácnosti nejaký nápad.

Detská izba pre jedno dieťa a predsa málo miesta

Aj rodičom, ktorí majú len jedno dieťa sa môže stať, že pre vybavenie detskej izby majú k dispozícii len veľmi malý priestor. Ale ak máte len jedno dieťa, o to je vybavenie detskej izby jednoduchšie, predsa len existuje viac variantov a potrebujete menej úložného priestoru. Pre jedno dieťa do malého interiéru sú veľmi obľúbené vyvýšené poschodové postele, kedy v priestore pod vyvýšeným lôžkom vznikne miesto pre umiestnenie písacieho stola a šatníkovej skrine, dva kusy nábytku, ktoré potom nemusí zaberať žiadne miesto v interiéri. Vzniknutý priestor môžete využiť napríklad na príjemné posedenie, alebo nechať voľný, aby bol pokoj vzdušný a príjemný.

  

Na fotografiách veľmi obľúbená kolekcia detského nábytku Higher od francúzskeho výrobcu, ktorá sa designom predovšetkým sústredí na maximálne využitie priestoru. Prvá fotografia predstavuje poschodovú posteľ, ktorá je ideálna pre naozaj malý interiér. Ponúka okrem miesta na spanie písací stôl, dokonca šatníkovú skriňu, vedľa písacieho stola tiež regál na knižky a učebnice a nechýba odkladacie miesto v podobe políc po celej dĺžke postele. Unikátny, veľmi praktický dizajn, ktorý vyrieši váš problém s nedostatkom miesta v detskej izbe. Na druhej fotografii je riešenie z ponuky dizajnu známom ako multifunkčná detská posteľ. Táto posteľ je vhodná aj do malého interiéru, ale nie, až tak malého. Ak teda až tak zásadne s nedostatkom miesta nebojujete, ale predsa len chcete nejaké to miesto ušetriť, riešením je multifunkčná detská posteľ. Lôžko už nie je tak vyvýšené a tak priestor vzniknutý pod lôžkom je menší. Logicky tak ponúka len písací stôl, nie je tu priestor na šatníkovú skriňu. Ale aj tu je úspora značná.

Detská izba pre dve deti, riešenie na úsporu miesta v interiéri

Ako prvé riešenie, ktoré napadne rad z nás je určite poschodová posteľ. Áno, ak máte viac detí a malú detskú izbu, poschodové postele sú naozaj ideálne. Ale čo keď sú vaše deti už veľké a na poschodovej posteli už nechcú spať? Aké môže byť iné, úsporné riešenie s ohľadom k interiéru? Obľúbenými sa stávajú detské postele s prístelkou, ktoré disponujú rozmerom miesta na spanie pre lôžko 120x200 cm, pre staršie z detí a potom prístelkou, ktorá disponuje rozmerom miesta na spanie 90x200 cm, samozrejme pre mladšie z detí.

  

Prvým riešením je študentská posteľ s prístelkou, kedy po zasunutí prístelky, ale nie úplne pod posteľ, zostane odkladací priestor. Možno využiť najrôznejším spôsobom. Druhá fotografie predstavuje kolekciu Puzzle, ktorá je úplne novým spôsobom, ako vybaviť detskú izbu. Jednotlivé diely nábytku môžete do seba zasúvať až do chvíle, kedy zostane naozaj len detská stena v jednej rovine. Pod písacím stolom sa nachádza posteľ aj prístelok. Páči sa nám tiež, že písací stôl je tak veľký, po celej dĺžke postele a prístelky, súčasne sa tak môžu pri písacom stole učiť a písať úlohy obe deti.

 Dnešné ponuky designov sú tak dômyselné, že naozaj dá zariadiť veľmi originálne a príjemne aj veľmi malý interiér. Všetko je ale otázkou ceny, čím viac dômyselný a multifunkčný dizajn je, tým viac samozrejme stojí. Ale obstaranie multifunkčného dizajnu sa v mnohých prípadoch naozaj nielen vráti, ale hlavne vaše deti budú vyrastať vo veľmi príjemnom prostredí.