Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Idete tento rok na zápis? Je čas premýšľať nad izbičkou

Dnešné rozprávanie, veríme, bude inšpiratívne pre všetkých rodičov, ktorí sa tento rok chystajú s ratolesťou prvýkrát do školy. Niektorí z vás, už majú tento veľký krok za sebou, ak máte dve deti a staršie z nich už do školy chodia, ale aj pre túto situáciu je možná nutná premena detskej izby, ktorá vás tento rok čaká.

Pretože mať doma jedného školáka, alebo dvoch školákov, to je aj pre interiér detskej izby veľká zmena. A tým najväčším problémom je, veríme, pre mnohých z vás, ako všetok ten potrebný nábytok do malého priestoru naskladať. Zlou správou je, že detskú izbu nenafúknete, ale dobrou správou je, že niektoré riešenia v podobe multifunkčných designov detského nábytku, predsa len nedostatok miesta v miestnosti dokážu veľmi rafinovane vyriešiť. Takže ako na vybavenie detskej izby pre školáka, školáčku, pre jedno dieťa, ale aj pre dve deti, keď už tento rok obe budú školou povinné, o tom všetkom sa dnes budeme rozprávať.Kedy začať s premenou izby? Alebo zaobstarať len písací stôl?

Tým naozaj posledným termínom je, keď idete na zápis. Či už hovoríme len o obstaraní písacieho stola, alebo v nadväznosti na túto potrebu, premenou celej izbičky. Ako predajcovia nábytku, ale nielen, ako mnohí z vás už vedia, na návrhoch designov sa tiež podieľame, vždy odporúčame začať s vybavením detskej izby pre školáka, ideálne v poslednom roku škôlky. Dieťa si musí dlhšiu dobu zvykať na sedenie pri písacom stole, tiež je dobre, keď si osvojí držanie pasteliek, ceruziek, keď vie pracovať s farbičkami, lepidlom, ale napríklad aj nožnicami, samozrejme za asistencie vás rodičov.

Pokiaľ budete s vašim dieťaťom tieto povedzme výtvarné práce pravidelne vykonávať formou hry, o to lepšie mu uľahčíte vstup do školy. Skrátka bude zvyknuté nielen pracovať so všetkými potrebami, ale aj sa naučí nejakú chvíľočku za písacím stolom sedieť. A veríme, že mnohí z vás majú doma práve neposednú ratolesť, pri ktorej je pozvoľné zvykanie na sedenie pri písacom stole dosť zásadné a možno bude aj to najťažšie, čo vás čaká. Áno, písací stôl je tou najväčšou zmenou, ktorá všetky deti čaká a písací stôl treba vyberať starostlivo. Rovnako, ako stoličku pri písacom stole.Ako vybrať písací stôl pre školáčka?

Všetko je o priestore, ktorý máte k dispozícii. Ďalšou vecou na zamyslenie je, či kupujete písací stôl pre jedno dieťa, alebo musíte zaobstarať druhý stôl, pre druhé z detí, ktoré tento rok začne tiež chodiť školy. V neposlednom rade, je potrebné sa zamyslieť nad tým, či zaobstaráte "len" písací stôl do existujúceho vybavenia detskej izby, alebo vybavenie detskej izby vyriešite raz a navždy a to až do dospelosti vášho dieťaťa, prípadne viac detí, kompletnou premenou detskej izby. Pravdou je, že k premene detskej izby ako celku, najčastejšie dochádza práve v čase, keď začínate školu, prípadne keď už obe vaše deti budú školáci. Ale o tomto modeli neskôr, teraz sa sústreďme na situáciu, že hľadáte len vhodný, funkčný písací stôl. 

                    

Pokiaľ je vaša izbička malá a vy s istotou viete, že regál k písaciemu stolu jednoducho nezaobstaráte, pretože nemáte na regál, alebo napríklad komodu miesto, potom sa obzerajte po písacích stoloch s nadstavcom. Je to veľmi praktický dizajn, ktorý nezaberá žiadne miesto v izbe navyše, ale naopak, využíva priestor do výšky. Druhou možnosťou je písací stôl s veľkým úložným priestorom, väčších rozmerov tak, aby skutočne dieťa mohlo všetky svoje školské potreby uložiť a nemuseli byť neustále v školskej aktovke, alebo rôzne rozmiestnené po izbe.

O písací stôl by sa deti nemali deliť

Naša zásada, či povedzme odporúčanie je, rozhodne pre každé z detí zaobstarať písací stôl tak, aby sa nemuseli nielen deliť, ale tiež, aby mohli domáce úlohy a prípravu do školy vykonávať súbežne. Áno vieme, nie každý si dva písacie stoly môžete dovoliť, ale lepšie je dva hoci aj menšie písacie stoly, než jeden, alebo žiadny. Riešenia v podobe, keď dieťa robí úlohy a prípravu do školy pri jedálenskom stole sú časté a my ako predajcovia o tom vieme aj preto, že aj každý z nás má deti, ale je to riešenie dočasné. Keď je dieťa väčšie a vy s ním už úlohy nemusíte robiť, nemusíte tiež na neho dohliadať, ako na prvom stupni základnej školy verte nám, že dieťa na prípravu do školy bude chcieť mať svoj priestor, svoje súkromie a to posledné, čo mu bude vyhovovať je, sedieť v kuchyni pri jedálenskom stole. Takže obstaranie písacieho stola pre dieťa vás tak aj tak vždy dobehne. 

   

Pokiaľ je prvý stupeň základnej školy za vami a vy už máte deti staršie, určite budú nadšené z dvoch písacích stolov. To je istota, ktorú všetci vieme. Je niekoľko možností, ako usporiadať dva písacie stoly v detskej izbe. A opäť, pokiaľ už po umiestnení dvoch písacích stolov nezostane miesto na obstaranie regálov, nie je nič jednoduchšie, než vybrať medzi písacími stolmi s nadstavcom a regálom, prvkami, ktorými disponujú aj dva písacie stoly na ilustračných fotografiách v rôznom zostavení. A podľa dispozícií izby máte niekoľko možností. Písacie stoly vedľa seba, potom nezaberajú toľko miesta do hĺbky detskej izby, alebo sa vám viac môže hodiť umiestnenie stolov oproti sebe. Ale v prípade veľmi malého priestoru, je našťastie ešte stále celý rad ďalších možností, ale tie už budú vyžadovať kompletnú premenu detskej izby.

Nemáte priestor na písací stôl? Je čas sa zamyslieť nad premenou izby

Každý z rodičov si praje, aby aj po rozmiestnení potrebného nábytku, zostala detská izba vzdušná, priestranná a ideálne s dostatočne veľkou, voľnou plochou na hranie. Áno, to všetko všetci vieme, ale ako na to? Ideálnym východiskom pre zariadenie detskej izby tak, aby bolo dodržané všetko potrebné a deti boli spokojné a šťastné, sú multifunkčné designy. Pokiaľ viete, že do miestnosti všetok nábytok pri najlepšej vôli nevmestnáte, prichádzajú na rad detské postele so stolom a veľkým úložným priestorom, alebo aj poschodové postele so stolom. Úspora miesta je skutočne značná. Nebudeme tu teraz hovoriť o ich správnosti výberu, to sa môžete dočítať v rade našich článkov, ale zameriame sa na vlastné riešenie priestoru pomocou týchto designov. Či už zaobstaráte vyvýšenú posteľ s písacím stolom na vysunutie, alebo poschodovú posteľ s písacím stolom, princíp je rovnaký. Písací stôl je umiestnený pod lôžkom a vďaka tomu nezaberá žiadne miesto navyše. 

   

Ponuka multifunkčných designov je naozaj veľká, veríme, že dnes si každý môže vybrať vhodné riešenie, ako šité na mieru pre vaše deti a pre vašu miestnosť, ktorú máte pre vybavenie ich izby k dispozícii. Veľkou výhodou sú aj detské postele, ktoré ponúkajú možnosť zrkadlového zostavenia. A tak rovnako, ako pri písacích stoloch, ako samostatných prvkoch, je možné aj detské postele so stolom umiestniť nielen vedľa seba, ale aj zrkadlovo oproti sebe. Dokonca existujú nádherné riešenia identických dizajnov, kedy máte možnosť pre dievčatko zaobstarať posteľ s ružovými prvkami a pre chlapčeka s modrými. Samozrejme, že ponuka odtieňov je oveľa väčšia a pre vaše deti môžete zvoliť iné, u nich obľúbenejšie farbičky. A pre predstavu, o čom hovoríme, opäť malá ukážka multifunkčného riešenia, detské postele so stolom, ktoré môžu byť umiestnené nielen oproti sebe, ale aj zrkadlovo.Na malom priestore zaistíte nielen dostatočne veľkú plochu miesta na spanie, ale obstaraním postele získate pre každé z detí písací stôl a naozaj objemné, úložné priestory navyše. Ideálne riešenie rozmerovo malej miestnosti, ako detskej izby pre dve deti školou povinné. Tieto multifunkčné designy nás bavia, na našich stránkach sa na maximálne využitie priestoru sústredíme a to všetko vyústilo aj do našich vlastných návrhov designov v spolupráci s francúzskym výrobcom. Ale o tom zase niekedy nabudúce.

Na záver chceme všetkým deťom, ale aj rodičom predovšetkým popriať úspešný vstup do novej etapy a to školskej dochádzky, ktorá prinesie veríme horúce chvíle, ale aj príjemné okamihy. A my, ako predajcovia, sme tu od toho, aby aspoň pri zariaďovaní izbičky pre školákov, sme vám boli pokiaľ možno, maximálne nápomocní.