Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Multifunkčná poschodová posteľ je riešením malého priestoru

Tiež počítate každý centimeter v izbe vašich detí? Stále zápasíte s nedostatkom miesta aj úložného priestoru? Rozhodne nie ste sami a rozhodne dnes, už našťastie nie je tak zložité, menšiu detskú izbu zariadiť tak, aby v nej deti mali všetko potrebné. Pokiaľ aj vy s priestorom zápasíte, možno vám príde vhod niekoľko rád, nápadov, či tipov, ako efektívne ušetriť priestor a získať poschodovou posteľou aj niečo viac, než len miesto na spanie.

Poschodová posteľ s úložným priestorom

Snáď najviac obľúbeným riešením poschodovej postele je tá, ktorá ponúka veľký úložný priestor. A dnes už nie je ničím neobvyklým obstaranie poschodovej postele so skriňou a hlbokými šuplíkmi. Ponuka takýchto postelí je veľmi široká a môžete si naozaj vybrať z desiatok najrôznejších designov, ale aj odtieňov. Ale na čo si pri výbere dať pozor, aby ste neboli sklamaní? Jedným slovom "hĺbka".

  

Pri výbere poschodovej postele, venujete veľkú pozornosť jej celkovým rozmerom, aby sa vám do izby vôbec zmestila, ale aj hĺbke. V mnohých prípadoch nájdete v ponuke poschodové postele, ktoré proklamujú veľké úložné priestory, ale opak je pravdou. Šuplíky sú plytké a málo hlboké, rovnaké nemilé prekvapenie môžete zažiť po otvorení šatníkovej skrine. Pri výbere je tak veľmi dôležité sledovať nielen celkové rozmery poschodovej postele, ale aj druhotné rozmery a predovšetkým to, aké veľké úložné priestory sú, aby ste miesto v izbe vašich detí naozaj ušetrili.

Šatníková skriňa, pokiaľ je súčasťou poschodovej postele, by mala byť rovnako hlboká, ako je posteľ. Takže minimálne tu hovoríme o hĺbke 90 centimetrov a pokiaľ sa vaše deti rady hrajú na "schovávačku", rozhodne by sa do skrine mali vojsť. Dôležitá je aj výška a hĺbka šuplíkov, kedy u šuplíkov hovoríme o výške minimálne 30 centimetrov a hĺbke tiež 90 cm. Skrátka tak, aby bol priestor pod posteľou skutočne využitý. Jedinou chybou na kráse týchto poschodových postelí so šatníkovou skriňou je, že nie každá má na jej umiestnenie dostatok priestoru, kedy sa zamyslíme nad tým, že s posteľou je takmer tri metre. Pokiaľ toľko priestoru nemáte, možno zaobstarať ďalšie, nemenej úsporné designy, detská palanda, môže mať skrátka mnoho podôb. 

Poschodová posteľ so schodmi

Schody sú nielen najviac bezpečným spôsobom prístupu do poschodovej postele, predovšetkým pre malé deti, ale je možné ich tiež krásne využiť, ako šikovný úložný priestor. Využitie priestoru pod poschodovou posteľou, je podstata ich návrhov. A čím je poschodová posteľ viac využitá, tým viac vy v izbičke ušetríte.

  

 

Šikovné schody ponúkajú pod posteľou police, ktoré prekvapia svojim objemom. Ale čo ďalej môže poschodová posteľ bez skrine ponúknuť? Veľký, objemný šuplík, ktorý je možné využívať, ako klasický úložný priestor, alebo pokiaľ do šuplíka vložíte matrac, tak ako prístelku, či každodenné spanie pre tretie z detí. Ďalší z obľúbených designov, poschodovej postele so schodíkmi a šuplíkom, ktoré je najčastejším riešením izby pre tri deti, teda využíva sa postele predovšetkým, ako spanie a šuplík ako prístelka. Pokiaľ si porovnáme v menšej izbe umiestnenie troch samostatných lôžok oproti poschodovej posteli pre tri deti, tak úspora miesta je značná.

  

Pri druhom návrhu, sa dizajnérom zo Španielska, dokonca podarilo umiestniť aj šatníkovú skriňu, aj keď jej šírka nie je taká veľká, ale predsa len, je to ďalší priestor navyše. Pokiaľ vám máme odporučiť riešenie, pre vybavenie detskej izby troch detí, keď nedisponujete veľkou miestnosťou, je to rozhodne poschodová posteľ s prístelkou. Nič neušetrí priestor tak, ako toto riešenie. 

Poschodová posteľ so stolom

Je ďalším obľúbeným designom z ponuky poschodových postelí. Aj tu je výber veľký a vy musíte zvážiť, čo vás trápi viac. Či zvoliť radšej poschodovú posteľ so skriňou, alebo naopak poschodovú posteľ s písacím stolom. Pretože nemožno pri jednom dizajne poschodovej postele mať bohužiaľ všetko, to by rozmery boli také, že by sa len do máloktorej izbičky posteľ umiestnila.

  

Vyberať môžete poschodovú posteľ so stolom, pre jedno dieťa alebo pre dve deti. Ak chcete zaobstarať poschodovú posteľ, pre deti so stolom, potom majte na pamäti, že písací stôl musí byť natoľko veľký, či povedzme široký, aby vyhovoval deťom aj v prípade, že pri stole sedí súčasne. Na šírku by každé z detí malo mať k dispozícii minimálne jeden meter priestoru, celková šírka písacieho stola by mala mať dva metre, mal by byť po celej šírke postele. Ideálny je aj dizajn, kedy poschodová posteľ ponúka hneď pri písacom stole aj nejaké police na odloženie školských potrieb a učebníc, pretože tak budú mať vaše deti všetko po ruke.Aby poschodová posteľ mohla ponúkať dostatočne veľkú pracovnú plochu stola, dolné lôžko je na vysunutie a deti používajú buď písací stôl, alebo lôžko. Podľa toho potom veľmi ľahko a rýchlo vysunú čo potrebujú a naopak. Ideálne je, keď posteľ, pre dve deti as dostatočne veľkým písacím stolíkom opäť využíva vlastný dizajn na maximum a to sú práve aj šuplíky pod dolným lôžkom, samozrejme dostatočne hlboké a vysoké a už spomínané police pod schodíkmi, či rebríkom. Pre poschodové postele skrátka platí, že multifunkčnosť a maximálne využitie designu, by mali byť na prvom mieste. A tak venujte pozornosť dizajnu aj rozmerom pri výbere poschodovej postele. Rozhodne sa oplatí.