Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Na čo by ste mali myslieť pri nákupe lacné postele

Že je kvalitný spánok dôležitý, o tom vás iste nemusíme presviedčať. Pre kvalitný spánok je potreba kvalitná posteľ, ale tá pritom vôbec nemusí byť drahá, správne pohodlie vám poskytnú aj lacnejšie kusy. Zistite, prečo by ste mali dať šancu aj posteliam za menej peňazí a na čo si pri výbere dať pozor.Čo potrebujete predovšetkým

Cítite sa unavene napriek dlhému nočnému spánku? Možno je načase popremýšľať, či sa vo svojej posteli vôbec dobre vyspíte. Pre pohodlný spánok, pri ktorom naozaj načerpáte sily, je pritom dôležitá predovšetkým správna a kvalitná matrac. Zabudnite na rozkladacie pohovky, alebo staré pružinové matrace.

Ak sa na nejakom kusu do spálne naozaj neoplatí šetriť, je to práve matrac, ktorú voľte ideálne z pamäťovej peny a dostatočne hrubú. Na hrúbke matraca totiž závisí, ako dobre dokáže rozložiť vašu váhu. Jednoducho povedané, čím ste väčší a čím viac vážite, tým silnejší matrac by ste mali mať.Naopak rám postele plní hlavne estetickú funkciu. V konečnom dôsledku sa jedná len o niekoľko dosiek šikovne spojených dohromady a cena sa tak odvíja predovšetkým od použitého materiálu a remeselnej náročnosti. Nemusíte si nutne kupovať posteľ z masívneho dreva.

Laminátové dosky od kvalitných európskych výrobcov s hrúbkou spravidla 15-22, prípadne 22-32 milimetrov, spĺňajú rovnakú funkciu a budú vám dobre slúžiť niekoľko rokov. Našťastie veľa výrobcov nepresunula výrobu do Číny, ale udržuje tradičnú výrobu na starom kontinente už desiatky rokov a zachováva vďaka tomu patričnú kvalitu.Lacná neznamená horšia

Výrobcovia dnes ponúkajú množstvo posteľou v zaujímavom modernom prevedení v cenách začínajúcich na sto päťdesiat eurách. Pritom vám taká posteľ v kombinácii s dobrou matracou a kvalitným lamelovým roštom poskytne rovnaký komfort pre spanie ako niekoľkonásobne drahšie kusy.

Pri výbere postele je dôležitý hlavne priestor na spanie - pre dvoch ľudí by ste mali mať posteľ so šírkou najmenej 160 centimetrov, ideálne ale 180. Ak máte so svojím spolunocľažníkom rôzne požiadavky na tvrdosť matraca, jednoducho rám postele vyplňte dvoma matracmi o šírke 80, respektíve 90 centimetrov.Aj lacné postele sa môžu pýšiť zruční remeselným spracovaním a predovšetkým funkčnými úložnými priestormi. Spravidla to bývajú zasúvacie šuplíky pod posteľ, ale čím ďalej obľúbenejšie sú odkladacie poličky v záhlaví postele. Porozmýšľajte, koľko úložného priestoru v spálni potrebujete, šuplíky pod posteľou vám totiž bez problémov nahradí jednu komodu, a vy tak ušetríte miesto.

Nenechajte sa teda pri zariaďovaní spálne obmedziť nižším rozpočtom a vyberajte z radu posteľou v rôznych farbách i dekoroch dreva. Venujte svoju pozornosť aj výrobkom za akčnú cenu, ktorých ponuku pre vás na Nábytku Aldo pravidelne obmieňame.