Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Na čo si dávať pozor pri výbere detskej izby?

Chystáte sa na vybavenie detskej izby vašich ratolestí, alebo jedného dieťaťa? Ako správne vybrať detský nábytok, aby vaše dieťatko bolo šťastné, spokojné a ešte mu v izbičke zostalo miesto na hranie? Pokiaľ hľadáte dokonalý nábytok, tak ako predajcovia, ktorí sa designu venujú už druhé desaťročie vám môžeme s istotou povedať, že takýto nábytok neexistuje. Vždy bude niečo chýbať, alebo naopak nadbúdať na dokonalé prevedenie. Ale nezúfajte, existuje množstvo dokonalých riešení a predovšetkým dokonalé riešenie, ktoré vašim deťom zaistí všetko potrebné, je správny spôsob premýšľania pri výbere detskej izby, či len samostatných dielov detského nábytku.Krok číslo 1, slnečná, či tmavá miestnosť?

Úplne prvým krokom k zamysleniu by malo byť, do akej detskej izby nábytok kupujete. Je to miestnosť plná slniečka, alebo naopak bohužiaľ tmavšia miestnosť? Pokiaľ je miestnosť určená na vybavenie detskej izby tmavšia, potom nie je nič jednoduchšie, než ju správnym výberom odtieňa nábytku rozjasniť. Ideálnou voľbou je biely nábytok, alebo biely nábytok v kombinácii so svetlým, prírodným odtieňom, skrátka svetlé tóny. V tmavej miestnosti sa vyvarujte tiež ťažkým, príliš sýtym tónom, aj keď to práve pri zariaďovaní izby detí k týmto odtieňom zvádza. Máme na mysli sýto ružovú, modrú, červenú a ďalšie, ako je často označované "detské" odtiene. V tmavej miestnosti tiež platí, že čím jednoduchší návrh, design nábytku, tým lepší je celkový dojem z izby. Skrátka svetlý nábytok v minimalistickom dizajne tmavej miestnosti dodá trochu chýbajúceho "slniečka". Pokiaľ máte to šťastie a pre vybavenie detskej izby disponujete slnečnou miestnosťou, máte určite väčšie možnosti, pretože preslnená miestnosť znesie jednoducho viac. Vyberať môžete aj čierny detský nábytok, ktorý je predovšetkým u dospievajúcich detí veľmi obľúbený. Môžete voliť aj sýtejšie tóny nábytku, môžete voliť aj viac odtieňov naraz, ale majte stále na pamäti, že aj viac odtieňov by malo medzi sebou korešpondovať, ideálne by mali byť odtiene z jedného farebného spektra.

Krok číslo 2, vyberajte nábytok, ako by boli deti o päť rokov staršie

Najväčšou chybou pri výbere detského nábytku je, že dizajn či povedzme riešenie detskej izby vyberáte podľa toho, koľko je deťom aktuálne rokov. Ale čo bude o rok, o dva, či o päť rokov? Bude im zostavenie izby vyhovovať? Kde umiestnite v detskej izbe písací stôl, keď vašim deťom začne škola? Ak nechcete detskú izbu neustále meniť, ale chcete mať zázemie vašich detí vyriešené raz a navždy, pričítajte vašim deťom nejaké tie roky navyše a až potom sa rozhodnite, ako by mala detská izba vyzerať.

Krok číslo 3, plánujete ďalšie dieťa?

Pre svoju prvorodenú ratolesť vyberáte detskú izbu, ale pritom viete, že by ste chceli v budúcnosti deti dve? Aj túto skutočnosť prosím majte na pamäti pri výbere detskej izby. Budete aspoň mať o jednu starosť menej, až sa dieťa narodí. A ak z vašich plánov zíde, veríme, že aj vaša ratolesť bude mať v izbičke kamaráta na prespanie, kamarátku, ale lôžko navyše sa predsa hodí aj pre babičku, ktorá vnúčika stráži, keď si ako každý normálny rodič predsa len chcete oddýchnuť.

Krok číslo 4, pôdorys a veľkosť izby

A stále ešte nevyberáme nábytok. Treba sa ešte zamyslieť nad tým, aký tvar izby máte k dispozícii. Úzka, dlhá ako rezance, ako je v panelákoch, alebo štvorec, obdĺžnik, či dokonca nejaký atypický tvar? Merajte, rozkresľujte a hlavne sa zamyslite nad tým, koľko a aký nábytok zaobstarať, aby detská izba nebola preplnená nábytkom, ale deti mali aj miesto na hranie. Pretože dieťa keď sa hrá, nehnevá a na vás rodičoch je, mu tento priestor zaistiť. Nerobte z izby aj skladisko hračiek a iných predmetov, izba musí byť vzdušná a príjemná.

Krok číslo 5, začnite správnym výberom postele

Pri zariaďovaní detskej izby rozhodne začnite voľbou lôžka. A voľba lôžka, to je predovšetkým zamyslenie sa nad tým, akú veľkú izbu máte k dispozícii. Ak je izbička malá, panelákového typu, máte dve deti, potom ideálnou voľbou je obstaraním postele tiež získať maximálne využitie priestoru. Tu sa ponúka jednoduché, či povedzme najjednoduchšie riešenie v podobe poschodovej postele. A ponuka dômyselných designov dnešných návrhov poschodových postelí je naozaj dych berúci. Zaobstaraním poschodovej postele môžete získať naozaj "len" dve miesta na spanie, ale môžete získať aj oveľa viac. Poschodové postele s prídavnou hodnotou v podobe písacieho stola v rozmeroch dostačujúcich pre dve deti, alebo môžete získať rafinovane skryté úložné priestory, komodu, police na odloženie hračiek a knižiek. Skrátka dnešná ponuka poschodových postelí má rozhodne čo ponúknuť a nechýbajú ani poschodové postele pre tri deti

  

Krok číslo 6, menej znamená viac, izbička nie je skladisko

Snáď každý rodič si praje, aby jeho dieťa, deti, boli šťastné. Ale je neustále obstarávanie veľkého množstva hračiek správnou voľbou? Nie je. Deti strácajú fantáziu a vám sa po čase stane z detskej izby také nepekné skladisko. Zaobstarávajte hračky adekvátne k rozmerom miestnosti, podľa veku detí a miesto hromady hračiek choďte radšej s deťmi von.

Krok číslo 7, nájdite pre oblečenie iné miesto

Pokiaľ máte tú možnosť, nájdite pre oblečenie detí, aspoň to väčšie, nie drobné, iné miesto. Šatníková skriňa v detskej izbe zaberá zbytočne veľa miesta a uberá deťom priestor na hranie. A pokiaľ túto možnosť nemáte, potom dnešná ponuka dômyselných designov, to sú detské postele, ale aj poschodové postele so šatníkovou skriňou, či iným úložným priestorom v útrobách postele, ktorý nič neuberie z priestoru izby.Krok číslo 8, dieťa písací stôl potrebuje

Asi tou najväčšou chybou je, keď zariadite detskú izbu tak, že jednoducho nezostane miesto na písací stôl. Vraciame sa opäť na začiatok, aj keď je vaše dieťa predškolákom, škola raz naozaj začne. A aby ste nemuseli opäť detskú izbu meniť, plánujte. Ak máte k dispozícii veľmi malú izbičku, opäť odporučíme zaobstarať detskú posteľ s písacím stolom. A keď vaše dieťa začne chodiť do školy, ste na túto situáciu pripravení a písací stôl, či už samostatne umiestnený v priestore, alebo ako súčasť postele, keď nemáte priestor, je vyriešený.

Krok číslo 9, poschodová posteľ pre vás nie je riešením? Je mnoho ďalších

Poschodové postele sú všeobecne veľmi obľúbené, pretože úspora miesta je značná. Ale ak nie ste, ako rodičia milovníci poschodových postelí, potom vedzte, že existuje celý rad možností, ako detskú izbu zariadiť úsporne a maximálne efektne. Napríklad veľmi elegantným riešením môžu byť zostavy detského nábytku s posteľou a so šatníkovými skriňami, ktoré sú ideálne do úzkej, dlhej izby.Krok číslo 10, overte si predajcu, u ktorého nakupujete

Máte vybrané? Tak ako objednáte, je potrebné si zistiť, čo je predajca zač. Naozaj nábytku rozumie? Poradí vám? Aké sú na daný e-shop s nábytkom recenzie ostatných? Ako dlho je na trhu? Skrátka zisťujte, overujte a hlavne u nových obchodníkov radšej neplaťte nič vopred. A ak kupujete nábytok, ktorý je náročný na dopravu, potom jedine u obchodníka, ktorý nevyužíva kuriérske služby, ale zaisťuje doručenie nábytku vlastnými vozidlami. Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere tak, aby vaše deti boli naozaj šťastné.