Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok ako dekorácia?

Nábytok, ktorý nie je len nábytkom, ale dekoráciou? Nábytok, ktorý ste zaobstarali len preto, ako vyzerá bez toho, aby ste mysleli na to, či práve tento pekný "kúsok" využijete? Áno, aj také nábytky sú v dnešnej dobe k dispozícii, najrôznejšie drobnosti, ktoré príjemne doplnia interiér, nábytok, ktorému sa hovorí dekoratívne. Nábytok, asi väčšina z nás vníma ako úžitkový predmet. Ale je to naozaj tak? Stalo sa vám teda niekedy, že ste nejaký „kúsok“ nábytku zaobstarali len na doplnenie interiéru, pretože ste nemohli odolať, ako krásne vyzerá a vlastne daný diel nábytku nepoužívate dodnes, je skrátka „len“ ozdobou?

Písací stôl nielen na prácu, písací stôl, ako dekorácia

Trebárs si poviete obyčajný písací stôl. Ale aj ten môže byť príjemnou ozdobou v danom interiéri. Písacie stoly sú neoddeliteľnou súčasťou nášho bývania, potrebujeme ich my dospelí, pokiaľ pracujeme z domu, ale aj keď nepracujeme z domu, tak sa písací stôl vždy hodí a v tomto prípadne môže byť aj rozmerovo menšie a dizajnovo okázalejšie, teda ako veľmi príjemná dekorácia, len na doplnenie interiéru, alebo využitie prázdneho kúta v danej izbe.

  

 

Písacie stoly sú na trhu na výber zo širokého spektra možností. Ako dekoračný prvok by sme odporučili napríklad stoly v škandinávskom a stoly v industriálnom dizajne. Pre tých z vás, ktorí kupujú písací stôl, ale aj s jeho využitím pre prácu, potom je ideálny písací stôl s regálom, kde je zaostrené naopak na maximálne využitie písacieho stola. Dekoračné stoly sú farebné, väčšinou ponúkajú originálne úchyty, sú rozmerovo menšie, naozaj len na zútulnenie a rozjasnenie daného typu miestnosti. Takým dobrým príkladom dekoratívnych stolov môžu byť ilustračné fotografie. Malý stolík, ktorý naozaj interiér len doplní, žiadnu veľkú prácu si na takomto stolíku rozhodne neplánujete a druhý typ písacieho stola, ktorý je už väčší, teda pokryje aj potreby stredne náročných požiadaviek na priestor, ale opäť, v hlavnej úlohe je rozhodne páčivý dizajn. A čo farebné písacie stoly? Tie koľkokrát úplne zmenia dojem z daného, už zariadeného interiéru.

  

 

Myslíte si, že žltá sa na dizajn písacieho stola nehodí? A čo hovoríte návrhom na fotografiách. Pristanem im to, že? Každý z uvedených písacích stolov má niečo do seba. Prvá fotografia ponúka písací stôl so škandinávskymi prvkami a na druhej je využitý naozaj veľmi nadčasový, minimalistický dizajn. Áno, aj písací stôl môže byť dekoráciou vo vašej izbe a my veríme, že sme vás o tom práve presvedčili. Ale okrem písacích stolov, existuje aj ďalší nábytok, ktorý má dekoratívny charakter.

Police a poličky, ktorých si každý všimne

Nie ste milovníci umenia a vyriešiť fádne vyzerajúcu stenu obrazom nie je to pravé pre vás? A čo polica? Viete, že ponuka dekoratívnych políc v dnešnej dobe je naozaj veľmi zaujímavá a už dávno design police nie je to, čo býval? Polica, ktorú nekúpite len preto, že nad "sporákom" potrebujete umiestniť koreničky, alebo na písacím stolom potrebujete umiestniť knihy. Dnešné police sú vám k dispozícii na obstaranie len tak.

  

 

Poviete si polica, čo na polici môže byť zvláštne? A aj keď sa to na fotografii nezdá, police Otti na fotografiách majú na výšku viac ako meter, takže je to poriadny „kus“ police. Elegantný dizajn v čiernom i bielom prevedení, členité delenie odkladacieho priestoru, to všetko prispieva k tomu, že polica bude veľmi originálnym prvkom vo vašej izbe.

Rovnako na fotografii spoznáte, že police neboli zhotovené za účelom odkladania najrôznejšieho radu predmetov, ale na naopak, na polici sú uložené predmety tak, aby to polici o to viac pristalo. A v akej izbe, to už necháme na vás. A nabudúce niečo viac o najrôznejších regáloch, ktoré často tiež neobstarávame za účelom toho, že potrebujeme navýšiť odkladacie priestory v izbe.