Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nadčasový dizajn detskej izby? Jednoduché línie

Ponuka francúzskeho výrobcu nás vždy dostane vlastným dizajnom. Jednoduchosť, ale maximálne využitie daných dielov nábytku v spojení s tou najvyššou kvalitou. Dnes sa zameriame na moderný dizajn, ktorý je vhodný aj pre malé interiéry, pretože jednoduché línie evokujú presne to, čo môžeme nazvať nábytok "bez zbytočností". Všetko je do dôsledku naplánované a maximálne využité, vopred dizajnéri vedeli, čo chcú docieliť. Ponuka nábytku v modernom dizajne, ktorú vám dnes predstavíme, je vhodná pre kompletné vybavenie interiéru detskej izby, študentskej izby a poťažmo niektoré diely nábytku sú tiež veľmi vhodné pre vybavenie kancelárie. Ruka v ruke so striedmym, ale veľmi praktickým dizajnom ide aj kvalita nábytku, ktorá je na tej najvyššej úrovni. Dielom je kvalita daná francúzskou precíznosťou, dielom použitým materiálom pri výrobe, ktorým je MDF doska a nechýba pri nábytku ani zakončenie pomocou abs systému. Poďme si prejsť jednotlivé návrhy, diely nábytku a prvky, ktoré každého, kto chce dobre bývať poteší.


Moderná detská izba pre školáka, školáčku, študenta, študentku

Začnime návrhom detskej izby pre dieťa od šiestich rokov, kedy sme v situácii, že k dispozícii pre vybavenie tohto interiéru máme len veľmi malú miestnosť. Najprv si musíme uvedomiť, že malá miestnosť pôsobí veľmi stiesnene, ak je preplnená nábytkom a kedy sa dieťa, keď chce prejsť od bodu A do bodu B, musia v podstate absolvovať prekážkovú dráhu. Takže takýmto spôsobom, sa určite všetci zhodneme, nemožno ísť, notabene dnes, keď je k dispozícii toľko dizajnov, ktoré takzvane šetria miesto v priestore. A najviac miesta v izbe vám môže ušetriť správne koncipovaná detská posteľ, ktorá by mala ponúkať čo možno najviac úložného priestoru pod vlastným, napríklad vyvýšeným lôžkom.

Na prvej fotografii predstavujeme takú detskú posteľ "šetriacu" miesto v detskej izbe. Lôžko je vyvýšené a vďaka tomu získal dizajnér priestor, miesto pre umiestnenie úložného priestoru v najrôznejších podobách. Pod posteľou je malá aj veľká zásuvka, skrinka aj rad políc. A aby toho nebolo málo, je tu ešte jedna polica okolo lôžka po celej jeho dĺžke. Vďaka tomu si dieťa môže umiestniť potrebné veci pred spaním na onú policu a nemusí zakaždým zísť  pre niečo (ako vždy pred spaním veledůležitého) nadol. Na fotografii spolu s detskou posteľou je rovnako veľmi atypický regál hornej časti vždy smerujúci k stene a klasická šatníková skriňa.

Druhá fotografia ponúka ďalší návrh a to v prípade, že až tak ďaleko nemusíte šetriť miestom v miestnosti a môžete si dovoliť klasický dizajn detské postele. Aj keď klasický. Aj tu je netradičný a samozrejme praktický prvok a to police pred lôžkom. Detská posteľ z kolekcie Tiago má podobu povedzme otomanu, ktorý dieťa môže cez deň využívať na sedenie. Páči sa nám tiež jednoduchý a veľmi praktický písací stôl, ktorý môžete kúpiť samostatne, alebo opäť predovšetkým pre tých z vás, čo disponujete malým interiérom, s praktickým nadstavcom. Ten naozaj nezaberie žiadne miesto na podlahe, je umiestnený nad písacím stolom. Ďalší úložný a predovšetkým odkladací priestor navyše.


Ako správne vybrať zo širokej ponuky detského nábytku?

Každá kolekcia nábytku je z roka na rok väčší. Samostatných dielov nábytku v jednotnom dizajne neustále pribúda a tak sa dostávame do pasce, ktoré diely zaobstarať a ktoré oželieť. Ale pri výbere dielov je najjednoduchšie sa sám seba opýtať. Naozaj tento kus nábytku využijem a mám ho kde dať? Striedmosť a jednoduchosť by nemala byť len synonymom pre moderný dizajn, ale aj pre zariaďovanie interiéru.   

Na detailoch samostatných dielov môžeme sami posúdiť jednoduchosť a čisté línie nábytku. Všetko je navrhnuté tak, aby bolo praktické a zbytočne nezaberalo miesto v interiéri. Písací stôl s nadstavcom je dobrá voľba aj do kancelárie. Spojenie odtieňov v kontrastných tónoch pôsobí v celkovom dizajne veľmi harmonicky. O tomto nábytku, ktorý sme vám dnes predstavili, naozaj môžete s istotu povedať, že po umiestnení do vášho interiéru, je moderný a praktický. Účel svätí prostriedky. A v tomto prípade doslova, pretože nábytok je tak kvalitný, že vám bez najmenšej ujmy bude slúžiť celý rad ďalších rokov.