Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nehľadajte dokonalý nábytok, hľadajte dokonalé riešenie

Chystáte sa na vybavenie vášho práve novo nadobudnutého bývania, premýšľate, ako čo najlepšie všetky miestnosti zariadiť? Predovšetkým nové bývanie je vždy o veľkých emóciách, ale aj radosti, že ste napríklad získali väčší priestor, alebo dokonca šťastie, že začínate bývať prvýkrát takzvane sami, bez rodičov, či lásky, pretože prvýkrát zariaďujete bývanie s partnerkou, partnerom...Áno, emócie, emócie a zase emócie, ktoré častokrát môžu ale zapríčiniť zlý, alebo možno povedzme unáhlený výber? Ako zariadiť bývanie bez emócií tak, aby keď emócie opadnú, ste nemali pocit, že to tak nejako nie je ono? Veríme, že dnešné rady a inšpirácie vás všetkých upokoja. A možno získate pocit, istotu, že zariaďovanie interiéru nemusí byť až také náročné a môže sa podariť na prvú dobrú.Zoznámte sa, predajca môže "nemilo" prekvapiť

Alebo môžeme tiež povedať nekupujte zajaca vo vreci? Rozhodli ste sa všetko si zariadiť na niektorom z e-shopov s nábytkom? Možno už ste to počuli mnohokrát, ale opakovanie je matka múdrosti. Pokiaľ teda nákup cez internet, pár vecí, ktoré by ste o danom predajcovi pred nákupom mali vedieť.

  • dajte si na čas, prečítajte si recenzie

  • zistite si, ako dlho je internetový predajca na trhu

  • rozhodne nenakupujte u predajcu, ktorý vyžaduje platbu vopred

  • predajca s vlastnou dopravou, to je záruka doručenia nepoškodeného nábytku

  • dostatočný, všehovoriaci popis produktu je zásadou

  • uvedenie krajiny pôvodu, kto nábytok vyrába musí byť samozrejmosťou

  • dostupné a prehľadne uvedené kontakty, vrátane telefónnych čísel sú rovnako dôležité

  • prehľadný web, možnosť odstúpenia od kúpnej zmluvy, uvedený reklamačný protokol

  • nereagujú na emaily, ani telefonáty? Radšej si nákup rozmyslite

  • podozrivo nízka cena pri peknom dizajne? Takému nábytku sa vyvarujte 

Zariaďujete bývanie prvýkrát? Hlavne sa na to dobre vyspite

Ak je práve vaše nadobudnuté bývanie naozaj "holobytom", potom nezačínajte ničím iným, než obstaraním komfortného spania. Ostatné vybavenie, ako úložné priestory, miesto na varenie a stolovanie, miesto na prácu počká, ale všetko vám pôjde s väčšou ľahkosťou, keď budete na tak náročnú úlohu hlavne dobre oddýchnutí. A spanie, to je voľba nielen postele, ale aj vhodné matrace. Než začnete vyberať očami, zamyslite sa skôr nad rozmermi a vlastnými potrebami. Ste dvaja? Koľko váš partner potrebujete miesta na spanie? Skôr menej, alebo viac? Chcete, aby vám v malom byte posteľ poskytla nielen miesto na spanie, ale aj niečo naviac? Potom hľadajte posteľ s úložným priestorom. Klasický rošt, alebo polohovací? Posteľ čalúnená, laminátová, či z masívneho dreva?

  

A keď si položíte všetky spomínané otázky ohľadom výberu parametrov postele, potom príde na rad vlastný dizajn a cenová relácia, v ktorej sa chcete pohybovať. Postupnosť podstatných otázok je pri výbere nábytku skutočne dôležitá.

Nie je dokonalý nábytok, ale je dokonalé riešenie

Len poctivý predajca, ktorý sa naozaj designu a vlastným produktom venuje s láskou, vám nenasľubuje vzdušné zámky. Takýto predajca vám však poradí a pomôže nájsť najviac vhodné riešenie priestoru s ohľadom na váš vkus a rozpočet, ktorý do nábytku chcete investovať. Spoľahlivý predajca vám napríklad aj niekedy poradí, aby ste neutrácali zbytočne a pomôže vám nájsť rovnako vyhovujúce, ale lacnejšie riešenie. Spoľahlivý predajca vám poskytne návody na montáž, predstaví vám nábytok v detaile aj to, ako vyzerá napríklad šatníková skriňa vo vnútornej časti. Spoľahlivý predajca vám vždy maximálne vyjde v ústrety a pomôže nájsť dokonalé riešenie, pretože spoľahlivý predajca vie, že dokonalý nábytok neexistuje. Všetko má svoje pre a proti a keď sa vám design páči, zase nie je v požadovanom odtieni, či rozmere. Spoľahlivý predajca by mal byť váš spoľahlivý partner, na ktorého sa môžete obrátiť aj po niekoľkých mesiacoch od obstarania nábytku. 

  

A na záver? Pred výberom nábytku si hlavne vyberte predajcu, u ktorého nakúpite, to by mal byť zo všetkého rozhodne prvý krok k šťastnému bývaniu. Čítajte recenzie, zisťujte a hľadajte partnera, ktorý svojim produktom rozumie a nesnaží sa ponúkať všetko. Od ponožiek, plienok pre bábätká, až po nábytok. Nie je možné sedieť na niekoľkých stoličkách, nemožno rozumieť všetkému, aj predajcovia majú svoje limity. A ak sa práve chystáte zariadiť váš domov, potom rozhodne u odborníka, ktorý vám nielen predá, ale aj poradí a designu sa venuje niekoľko rokov. Prajeme vám všetkým pokiaľ možno čo najšťastnejší výber nábytku.