Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Netradičné riešenie vybavenie interiéru, provensálsky dizajn

Dnešné rozprávanie bude o kvalite a netradičnom dizajne. V dnešnom článku vám predstavíme hneď niekoľko návrhov riešení interiéru jedálne obývacej izby tak, ako možno nepoznáte. Návrhy interiéru v provensálskom dizajne, elegantný nábytok z dreva mahagón, nábytok, ktorý patrí do kategórie značkových designov s certifikáciou. Provensálsky dizajn ako synonymum luxusu a tej najvyššej možnej kvality, ktorá je daná nielen detailným spracovaním, ale aj materiálom. Pre výrobu provensálskeho dizajnu je použité drevo mahagón a to z väčšej časti, čelá zásuviek a doplnkové komponenty sú vyrobené z mdf dosky. Drevo mahagón je drahé, ale ponúka vysokú hustotu dreva a teda je aj dostatočne tvrdé. Nábytok z tohto dreva je tak odolný voči mechanickému poškodeniu a vďaka tomu, že nie je povrch pórovitý, zachováva nábytok tiež stálosť bieleho odtieňa.Elegancia moderná v každej dobe, nábytok, ktorého design nestarne

Provensálsky dizajn je v podstate moderný v každej dobe, je to dizajn, ktorý sa prispôsobí. Provensálsky nábytok svojou históriou siaha do 18. storočia a vznikol vo Francúzsku. Provensálsko, oblasť, ktorá nielen v nábytku, ale napríklad aj v kuchyni diktuje tón už desiatky rokov. Provensálska oblasť je romantická krajina plná levanduľou, ktorej osobitý charakter sa do dizajnu rozhodne premietol. Nábytok pod označením "Provence" je vždy v bielom odtieni a vyrobený z dreva. Len v niekoľkých prípadoch sa jedná o iný odtieň, alebo je biely odtieň v kombinácii s čiernym, ako je tomu na našej prvej ilustračnej fotografii. Návrh obývacej izby, kedy na daných dieloch nábytku ako je komoda, konferenčný stolík televízny stolík, je len horná doska v čiernom odtieni, zvyšné časti potom v snehovo bielom prevedení. Provensálsky dizajn to je tiež netradičný, v mnohých ohľadoch členite rozdelený úložný priestor, ktorý určite prekvapí. Ak radi svoj príbytok dekorujete, potom s provensálskym dizajn je to naozaj radosť. Dekorácie u tohto typu nábytku majú široké pole uplatnenia, luxusný nábytok možno spájať aj s možno na prvý pohľad veľmi nesúrodými doplnky. Luxusný nábytok je osobitý a tak je viac možností dovolené. V mnohých prípadoch je provensálsky dizajn v jednom interiéri spojený s modernými diely nábytku.

Kvalita materiálu, kvalita spracovania, nábytok bez montáže

Ako sme spomenuli už v úvode, v kategórii provensálskeho nábytku predstavuje spoločnosť nábytok Aldo tú najvyššiu možnú kvalitu. A čím viac je nábytok kvalitnejší, tým ľahšia je jeho montáž. V prípade luxusnej nábytku značky Nova Solo vás montáž nečaká vôbec, pretože nábytok je dodávaný v jednom diele, bez nutnosti akejkoľvek montáže. Stačí si len zvoliť, kde nábytok umiestnite, o nič iné sa starať nemusíte. A ako sa vlastne pozná veľmi kvalitný nábytok?

  • kvalitný nábytok nemá mechanické, kovové pojazdy šuplíkov

  • pojazdy sú vyfrézované v dreve

  • kvalitný nábytok postráda kovové spoje, všetko je vyrobené z veľkých dielov dreva

  • spoje sú vyriešené šetrným zlepením dvoch dosiek, ktoré sú do seba zaklinené

  • hrúbka materiálu je minimálne 3,5 cm

  • kvalitný nábytok má povrchovú úpravu lakom v niekoľkých vrstvách

  • kvalitný nábytok je vždy vyrobený z kvalitného materiálu ako je napríklad drevo mahagón

  • vysoká mechanická odolnosť

  • ľahká údržba

  • dodanie v dielach bez nutnosti akejkoľvek montáže


 

Provensálsky dizajn, detaily na ktorých veľmi záleží

Nábytok z dreva mahagón v provensálskom dizajne, to sú tiež drobné detaily, ktoré tvoria celok. Nábytok, ktorý v mnohých ohľadoch predčí očakávania. Nádherné mosadzné úchytky, ale s patinou starých časov, alebo ratanové koše ako riešenie úložných priestorov. Na hranách nábytku môžete vidieť tiež zaujímavú povrchovú úpravu s ľahkou patinou, ktorá však nie je pravidlom. A tak každý kus nábytku je vlastne sám o sebe originálom.

Nábytok, ktorý má jednu jedinú nevýhodu a to jeho umiestnenie, ktoré odporúčame rozhodne do väčších interiéru. Len vo veľkom priestore krása provensálskeho dizajnu vynikne a tiež nábytok ako taký býva väčších rozmerov. Nábytok je rozhodne náročný na priestor. Ponuka tohto dizajnu je určená do všetkých typov interiéru, nájdete aj vybavenie potrebné pre predsieň, vstupnú halu, alebo dokonca elegantnú detskú izbu. Stačí si len vybrať a vďaka tomu, že nábytok nie je potrebné zostavovať, o nič iné sa netreba starať.