Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nie je ružová, ako ružová, vyberte si tú pravú

Premýšľate nad detskou izbou pre vašu malú princeznú? Alebo z vašej princezničky je už veľká slečna, ktoré je potrebné premeniť detskú izbu, na viac "dospelácku"? A ak ešte má byť v hlavnej úlohe ružový odtieň, potom vás dnešné naše rozprávanie určite bude zaujímať. A možno tiež inšpirovať. Bytový dizajn je v posledných rokoch na takom stupni, že výrobcovia sa snažia vymýšľať a ponúkať najrôznejšie prekvapivé riešenie, dnes je teda naozaj z čoho vyberať. A možno práve vďaka širokej ponuke originálnych designov, je výber mnohokrát naopak ťažšie. Vedieť sa správne rozhodnúť, miestnosť a vybavenie izbičky naplánovať tak, aby nič nechýbalo a všetko dávalo zmysel je síce nemalá úloha, ale veríme, že spoločne ho zvládneme. A nie každý má tú možnosť platiť drahý dizajnový návrh. Čo vám teda dnešný bytový dizajn pre vaše princezné ponúka? Poďme začať od tých menších slečien, školáčok.

Ružová pre menšie školáčky, detské postele pre princezné

Pre menšie dievčatká si môžete dovoliť, ako výraznejší dizajn, tak výraznejšiu, temperamentnejšiu ružovú. Jednoducho povedané, ružová, akú treba kupujeme ešte dievčatku bábätku. Ružová, ktorá je sýta, dizajn, ktorý osloví dievčatá školáčky. Je veľký rozdiel medzi potrebami menších dievčatiek a tých, ktoré sú už dievčatá a študujú strednú školu. Menšie dievčatká budú potrebovať viac priestoru na hranie, ale menšie úložné priestory na oblečenie, skôr je potrebné pamätať na priestor, kde uložíte všetky hračky.

  

Jedným z našich prvých návrhov, ako je možné zariadiť zázemie pre dievča školáčku, je od španielskeho výrobcu a na našich stránkach tento unikátny dizajn, ktorý nájdete pod názvom Chic, ako sa celá kolekcia volá. Vždy zákazníkom odporúčame ružový odtieň spojiť s bielym, celá ružová detská izba by naozaj nebola pekná. Skrátka ružové by bolo príliš, až by možno z toho boleli oči. Kombinácia s bielou, je viac elegantná, pritom ružová, ako môžete vidieť na fotografiách, je dosť výrazná a svoj účel splní. Je zrejmé, komu je detská izba určená. Je lepšie teda zaobstarať detský nábytok v bielo ružovom prevedení a keby vaše dievčatko predsa len mala prianí a náladu na viac ružových prvkov, možno veľmi jednoduché zariadiť dekoráciami, alebo obliečkami, vankúšmi a ďalšími drobnosťami. My napríklad v návrhu zvolili ako ďalší ružový prvok stoličku, stolnú lampu a obliečky.

Dnešné bytový dizajn sa ale predovšetkým sústredí na pokiaľ možno čo najväčšiu ponuku poschodových postelí a multifunkčných postelí, ktoré tvoria základ každej izbičky. Nie je už príliš trendy zariaďovať detské izby ako tomu bolo napríklad pred desiatimi rokmi, kedy posteľ, písací stôl, nočný stolík, komoda a šatníková skriňa tvorili ucelený koncept, vybavenie izby. Dnes sa zariadenie detskej izby naozaj najviac točí okolo detské postele, ktorá určí v podstate ďalšie vybavenie izbičky. Ale pre tých z vás, ktorí chcú mať klasické vybavenie detskej izby, ako tomu kedysi bývalo, samozrejme ponuku máme. A napríklad práve z kolekcie Chic, keď niektoré z dielov ako je na návrhu vybavenie izby nižšie, môžete kúpiť aj k multifunkčnej posteli.Tradičný návrh detskej izby, keď každý z dielov nábytku sa stáva už staromódnym, dnešný bytový dizajn vsádza na multifunkčnosť a maximálne využitie daného priestoru pre vybavenie detskej izby. V hlavnej úlohe sú skrátka najrôznejšie detské postele a najviac obľúbené sú tie, ktoré okrem miesta na spanie ponúka tiež ako súčasť uceleného dizajnu písací stôl, komodu, police a niekedy aj šatníkovú skriňu. 

Dnes sa neobstarávajú izby ako celok, ale multifunkčné postele, ktoré dávajú zmysel

A to platí ako pre malé, tak aj väčšie dievčatá. Multifunkčný dizajn skrátka využijete v každom veku vašej princeznej a vždy je to riešenie, ktoré vám zaistia maximum úložným priestorov a uberie minimum miesta z izby. Skrátka úspora, ktorá je vždy vítaná.

Multifunkčné designy sú veľkou novinkou a trúfame si tvrdiť, že v nasledujúcich rokoch nás budú výrobcovia stále viac prekvapovať vlastnými možnosťami bytového dizajnu. Už teraz možno nájsť také riešenia, ktoré by ešte pred pár rokmi bola nemysliteľná. A začnime napríklad práve poschodovými posteľami, ktoré sú ideálne do malého interiéru treba panelákového typu bývania a navyše, sú vhodné aj pre väčšie slečny. Teda poschodové postele, ktoré môžete kúpiť ako pre menšiu, tak pre väčšiu slečnu a tiež naše ružová tomu zodpovedá. Pre menšiu slečnu výraznejšia ružová a pre tú väčšiu elegantný "staroružový" odtieň.

Myslíme si, že na prvý pohľad je poznať, ktorý tón je určený pre menšie slečnu, a ktorý tón ružovej pre väčšiu slečnu. Poschodové postele, ktoré sú vlastne takmer celou detskou izbou a zaobstaráte je na jedno kliknutie. Paterová posteľ samozrejme ponúka priestor na spanie, ale aj veľkú šatníkovú skriňu aj písací stôl. Do izby panelákového typu je to riešenie, či chete ak dizajn, ktorý rozhodne má čo vašej princeznej ponúknuť. Tej menšej priestor na hranie a tej väčšej, treba priestor na obstaranie väčšie skrine, pretože s pribúdajúcim vekom pribúda tiež módnych kúskov.

Ružová má skrátka mnoho podôb a je potrebné správne voliť podľa veku a je potrebné sa trošičku zamyslieť nad tým, aby naozaj ružové nebolo moc. Vždy radíme radšej obmieňať dekorácie, ako nábytok a celé vybavenie izby, pretože vás rodičov to určite príde na menej. A každá dievčatko s pribúdajúcim vekom nielen menia svoje záľuby, ale tiež má menšiu chuť na ružovú. Vkus a štýl sa mení a u starších dievčat elegantnú ružovú v kombinácii s prírodným odtieňom dreva dub v spojení s bielou, nemôžete šliapnuť vedľa. A veríme, že vedľa nešliapnete ani obstaraním nábytku na našich stránkach. Vyberať môžete španielsky temperament, francúzsku eleganciu a belgickou striedmosť.