Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Písací stôl dnes, to je celý rad možností

Dnes je úplne bežné, že vo väčšine domácností je nie jeden, ale hneď niekoľko písacích stolov. Typ nábytku, ktorý mnohí z vás potrebujú pre takzvaný „home office“, alebo často pracujete, aj keď prídete z práce domov, pretože nie všetko sa vám v práci podarilo stihnúť. Ak žijete v páre, potom možno patríte k tým, ktorí potrebujú každý svoj pracovný priestor a to znamená obstaranie hneď dvoch písacích stolov. A ak máte jedno, či dokonca dve deti školou povinné, potom je tu ďalšia potreba tohto typu nábytku. Skrátka a dobre, v dnešnej veľmi hektickej, ale aj on-line dobe, sa bez kvalitného a komfortného písacieho stola len málokto z nás zaobíde. Otázkou zostáva, ako správne nájsť ten "svoj" vysnívaný kúsok? Ako správne vybrať a podľa akých pravidiel vybrať? O tom a nie len o tom, bude naše dnešné rozprávanie.

Písací stôl vyberajte podľa vašich potrieb, nielen podľa designu

Vybrať správne, to je to najdôležitejšie pre vašu spokojnosť. Pred vlastným hľadaním v tisícke najrôznejších designov sa predovšetkým zamyslite, čo od písacieho stola potrebujete. Pokiaľ máte v pláne jeho obstaranie len pre občasné "surfovanie" na internete, či vybavenie len niekoľkých málo e-mailov, potom vám stačí rozhodne rozmerovo menší variant a môžete dať pri výbere na prvý dobrý dizajn a odtieň. Rozmerovo menší variant pracovného miesta, to je ponuka veľmi elegantných, niekedy až výstredných designov, ktoré však existujúce vybavenie interiéru napríklad obývacej izby nielen príjemne doplnia, ale v mnohých prípadoch pocit z danej miestnosti ešte umocnia. 

   

Príkladom môže byť riešenie pracovného miesta na ilustračných fotografiách. Písací stôl biely, ktorý osloví nielen úsporným, minimalistickým dizajnom, ale aj možnosťou zostavenia ako do rohu miestnosti, tak do jednej priamky. Dokonca u týchto designov nemusíte ani požadovaný variant zostavenia objednávať vopred, stačí sa rozhodnúť, až pred vlastným zostavením na mieste, respektíve u vás doma. Elegancia, jednoduchosť, pracovný priestor, ktorý žiadnemu už vybavenému interiéru neublíži aj s ohľadom na biely odtieň.

Pokiaľ však hľadáte riešenie pracovného priestoru pre váš home office, veríme, že sa skôr obzeráte po viac funkčnom a rozmerovo väčšom variante písacieho stola do kancelárie, ak máte doma k dispozícii samostatnú miestnosť pre jej vybavenie, alebo aspoň takom riešení, ktoré by čiastočne pracovňu nahradilo. Najčastejšou voľbou pre tieto potreby, je rohový písací stôl a písací stôl s regálomNávrhy, ktorými výrobcovia vždy chcú docieliť veľké pracovné plochy a veľkých úložných a odkladacích priestorov za podmienok čo možno najviac ohľaduplných k existujúcemu vybaveniu v miestnosti. Aby pracovný priestor „neukrojil“ príliš veľké sústo z danej miestnosti, to je alfa a omega pri výbere mnohých z vás, najmä pri zariaďovaní detskej izby, kde nikdy nie je dostatok miesta pre všetko, čo by sme si ako rodičia priali.

   

Preto regál, ktorý je spojený s pracovnou plochou, je veľmi úsporným návrhom a využitím danej miestnosti. Samozrejme platí, že čím je regál vyšší, tým viac odkladacieho priestoru vy alebo vaše dieťa získate. Navyše regál využíva priestor do výšky a tým nezaberie žiadne miesto na podlahe. Riešenie pre deti i dospelých, riešenie, ktoré je ideálnou voľbou pre menšiu miestnosť.

Rovnaký význam, či povedzme cieľ, má návrh rohového písacieho stola, ktorý pri správnej voľbe tiež ušetrí veľký priestor. Ale pracovná plocha, ktorá má tvar písmena L, či povedzme miesto pre prácu v pravom uhle, má aj množstvo ďalších výhod. Jednoduchšie usporiadanie všetkých potrieb, rozhodne väčšia plocha pre prácu, takzvane všetko bližšie po ruke a samozrejme aj väčší úložný priestor. Za nás ideálne riešenie aj pre tých z vás, ktorých práca je náročnejšia a pri písacom stole trávite veľa času. V neposlednom rade, dizajnom sú tieto pravouhlé riešenia taktiež veľmi príjemné a preto patria k tým najvyhľadávanejším. 

   

Herný stôl, riešenie pre zábavu?

Možno mnohí z vás si myslia, že herný počítačový stôl má jeden jediný účel a to hranie hier. Ale opak je pravdou. Áno, designom sú rozhodne tieto návrhy príznačné pre tento typ zábavy a predovšetkým násťročné deti tento typ stolov milujú. Ale nezabúdajme, predovšetkým vy rodičia, že stále je to písací stôl so všetkým, čo vaše deti využijú nielen pre zábavu, ale aj prípravu do školy. Navyše väčšina z ponúkaných variantov disponuje policou, či použijeme označenie nadstavca pre umiestnenie jedného, alebo viacerých monitorov. Úspora miesta na pracovnej ploche stola je tak značná a ponúka dostatok priestoru na prácu aj na prípravu do školy. Ak sa vám tieto stoly v typickom čiernom odtieni a vo väčšine prípadov aj s pridaním LED osvetlenia v niekoľkých farbách páčia, ale nie ste si istí, či je herný stôl vhodný pre školáka? Ako predajcovia nábytku, ktorí sa designu venujú už takmer dve desiatky rokov, vám môžeme s čistým svedomím povedať, že áno. 

      

Ako vhodne umiestniť písací stôl?

Samozrejme, že pri vlastnom výbere písacieho stola treba mať ešte na pamäti jeho vhodné umiestnenie. Takže niekoľko dôležitých rád, aj keď veríme, že všetci ich poznáte. Najvhodnejšie umiestnenie je samozrejme k oknu, kde je najväčší zdroj prirodzeného, denného svetla. Ak ste vy, či deti praváci, tak zdroj svetla musí prichádzať spredu, to je ten lepší variant, alebo z ľavej strany. A naopak. Pokiaľ vyberáme stôl pre ľaváka, potom zdroj svetla musí prichádzať naopak z pravej strany. Potrebujete dva písacie stoly, či už do detskej izby, alebo do vašej domácej pracovne? Veľkou otázkou je, či umiestniť stoly vedľa seba, alebo naproti sebe. Opäť, je potrebné mať na pamäti pre túto situáciu rozmer miestnosti a zdroj svetla. Každý z vás, alebo každé z detí, by malo mať svoj komfort, zázemie.

   

Veríme, že každý z vás doma rieši úplne iný typ miestnosti, máte inú situáciu na rozmiestnenie jedného, dvoch, či dokonca troch písacích stolov. Vždy treba ísť cestou kompromisu a toho najmenšieho zla, ale vďaka širokej ponuke a dômyselným dizajnom, je dnes možné naozaj v každej miestnosti zariadiť všetko tak, aby ste získali maximálny komfort. V našej ponuke sa sústredíme predovšetkým na vysokú kvalitu, maximálne využité priestory a v neposlednom rade originálne designy.

Pokiaľ aj vy práve hľadáte vhodné riešenie pracovného priestoru pre vás, alebo pre vaše deti, designy, ktoré inde nenájdete v tej najvyššej kvalite predstavujeme v kategórii písacie stoly