Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodová posteľ, ktorá sa o vaše deti postará

Zariadiť detskú izbu pre tri deti, keď máte k dispozícii "len" jednu miestnosť, to už vyžaduje trochu plánovania a bohužiaľ, aj kompromisov. Našťastie dnes, sú v modernom bytovom dizajne skutočne k dispozícii veľmi rafinované návrhy detského nábytku, ktoré nielen šetria miesto v detskej izbe, ale navyše ponúkajú množstvo rafinovane skrytých, úložných priestorov. Ale my sa dnes budeme veľmi úzko venovať jednému typu detského nábytku, áno, možno tušíte správne, poschodová posteľ pre tri deti, ktorá je za nás ako predajcov, ktorí sa venujú designu už bezmála dve desaťročia, naozaj tým najvhodnejším riešením, či vybavením jednej miestnosti , ako detskej izby pre tri deti.Poschodová posteľ pre tri deti, bezpečie na prvom mieste

A musíme tiež povedať, že poschodová posteľ pre tri deti, vždy danú izbu, miestnosť, ktorú máte k dispozícii, využije vlastným dizajnom najviac. Možno, že to vlastne všetci vieme, ale ako vybrať tú správnu a pre vaše deti najvhodnejšiu poschodovú posteľ? Na jednej strane je design, ktorý sa vám samozrejme musí, alebo aspoň mal by sa páčiť, na strane druhej je však kvalita. Za nás je vysoká kvalita poschodovej postele, hoci bude počiatočná investícia do jej obstarania vyššia, alfou a omegou toho, aby ste boli nielen vy ako rodičia spokojní, ale hlavne vaše deti boli v bezpečí. Pri výbere poschodovej postele by sme si mali vždy nasimulovať niekoľko situácií. Najprv, či bude poschodová posteľ pre deti vhodná aj za päť rokov, adekvátne na to, ako porastú a samozrejme, či budú vaše deti v bezpečí a poschodová posteľ je dostatočne pevná a silná. Nikto z nás nemôže predpokladať, že deti budú na poschodovej posteli iba vzorne ležať a nie je v našich silách byť v detskej izbe ako rodičia neustále. Naopak vy, ako rodičia, musíte zaobstarať takú poschodovú posteľ, na ktorú je spoľahnutie. 

   

Deti milujú spoločnú zábavu, deti milujú byť na jednom lôžku, deti milujú vankúšovú vojnu, za deťmi tiež chodia kamaráti a kamarátky a to všetko predsa musí poschodová posteľ vydržať. O dostatočne silnej hrúbke materiálu sme už popísali množstvo riadkov, ale predsa len, opakovanie je matka múdrosti. Milí rodičia, vyberajte medzi poschodovými posteľami s minimálnou hrúbkou dosiek 20 mm, ideálne samozrejme aj viac. Poschodová posteľ z laminátu, ktorý má 10 alebo 15 mm, na tú by sme sa naozaj radšej nespoliehali.

Aká je správna výška poschodovej postele?

Pokiaľ hľadáte poschodovú posteľ pre tri deti, dôrazne vás prosíme, aby ste vôbec neuvažovali nad posteľou, ktorá má tri lôžka nad sebou a horné lôžko bolo vo výške 200-250 cm. Je to výška pre dieťa nebezpečná z mnohých ohľadov, ale tým najzávažnejším problémom je skutočnosť, že na takej vysokej posteli bude dieťa spať príliš blízko stropu, kde vzduch je suchý, plný prachu a v zime horúci, pretože tak vzduch jednoducho cirkuluje. Teplo sa vždy drží pri strope, pokiaľ nehovoríme o podlahovom kúrení, kde sa, ale aj tak horúci vzduch pod strop dostane, len po dlhšej dobe. A ako môžete vidieť aj na našich ilustračných fotografiách, dostatok priestoru nad deťmi, keď sú na hornom lôžku, je jednoducho komfortnejší a viac bezpečný aj pri zábave. Správnu výšku poschodovej postele tiež spoznáte tak, že keď sa dieťa na hornom lôžku postaví, zostane nad ním k stropu ešte veľa miesta. Určite sa vaše deti budú cítiť oveľa lepšie.Poschodová posteľ, ktorá sa o vaše deti postará

Samozrejme, že slogan je myslený s nadsadením, ale predsa len. Určite aj vy, ako rodičia budete pokojnejší, ak viete, že poschodová posteľ, na ktorej sa deti hrajú, je pevná a stabilná. Zábrana okolo horného lôžka by mala byť dostatočne vysoká, aby nehrozil pád na zem dole. Rovnako zaobstarať poschodovú posteľ so schodíkmi, ktoré majú širokú nášľapnú plochu je predovšetkým, pre menšie deti viac bezpečné. V neposlednom rade, je potrebné mať dostatočnú nosnosť lôžok, ktoré vydržia aj niečo navyše, než je predpísaná nosnosť, pretože ako sme spomenuli už na začiatku, nemôžeme počítať a ani od detí nemôžeme očakávať, že na posteliach budú iba vzorne ležať. Určite aj vy, ako rodičia si prajete, aby ich detská izba bola natoľko prispôsobená a nábytok tak kvalitný, aby deťom nič nebránilo v ich zábave. 

   

Na vás rodičoch je, už len poschodovú posteľ vybrať, ale aj keď už poschodovú posteľ budete mať doma zostavenú, odporúčame po troch týždňoch jej užívania všetky spoje znovu skontrolovať, prípadne povolené spoje znovu utiahnuť. A keďže deti neposedia a detský nábytok, nielen poschodová posteľ, ale aj klasické detské postele sú vystavené veľkej záťaži, odporúčame tento proces, či kontrolu, vždy raz za pol roka aj naďalej opakovať.

Keď deťom poschodovú posteľ zaobstaráte, mali by ste aj vy rodičia, ako zodpovednejší určiť, kto kde bude spať. Najmladší zo súrodencov by mal rozhodne zaujať miesto na prístelke, prostredný z detí na dolnom lôžku a najstarší na hornom, teda najvyššom lôžku. A ak stále neviete, či váhate, či je poschodová posteľ vhodná aj pre vaše deti, alebo si nie ste istí od ktorého a do ktorého veku jej deti budú môcť plne využívať, tak napríklad nájdete odpovede na svoje otázky v jednom z našich predchádzajúcich rozprávaní „aký je vhodný vek detí na spanie na poschodovej posteli". Veríme, že v našich pravidelných článkoch, ktoré tematicky vznikajú aj na základe vašich najčastejších otázok, nájdete aj vy užitočnú radu, či nápovedu.