Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poznáte svoje deti? Ako zariadiť dokonalú detskú izbu?

Milí rodičia, veríme, že každý z vás si praje svojim deťom nájsť dokonalú detskú izbu. Ale podľa akých parametrov nábytok vyberať, aby maximálne vyhovoval potrebám vašich detí? Než vyberiete detskú izbu a my veríme, že všetci z vás chcete deťom vybrať naozaj dokonalú detskú izbu, skúste sa zamyslieť najskôr nad tým, podľa čoho vlastne chcete vyberať, alebo dokonca ste už v minulosti vybrali a nebolo to pravé, čo ste si predstavovali? A preto sme tu s dnešným rozprávaním, aby sme sa spoločne zamysleli nad tým, ako dôjsť k správnemu cieľu. A naším cieľom sú bezpochyby šťastné deti, ktoré majú dostatok priestoru v ich kráľovstve. Vek detí poznám, ale... čo patrí do dokonalej detskej izby?

Už mnohokrát sme sa v našich článkoch rozprávali, že výber detského nábytku by nemal podliehať aktuálnemu veku vašich detí. Ale, opakovanie je matka múdrosti a nám to skrátka nedá, začať práve týmto aspektom, zamyslením sa nad vekom detí, aby boli v detskej izbe naozaj šťastné aj za niekoľko rokov. Pri výbere detského nábytku, alebo ucelenej detskej izby si položte jednu zásadnú otázku. Čo budú moje deti potrebovať za dva alebo tri roky? Predovšetkým pokiaľ zariaďujete izbu pre predškoláka, už myslite na to, že o dva roky bude naozaj potrebovať písací stôl. A aj keď dieťa, ešte nie je zďaleka školou povinné a vy spoločne s ním si užívate to najkrajšie, bezstarostné obdobie, škola naozaj raz začne. Ale za dva, či tri roky napríklad daná kolekcia nábytku nebude už v predaji a vy si budete lámať hlavu nad tým, kde nájdete písací stôl, aby krásne ladil s ostatným vybavením interiéru, ktorý ste už tak dokonale zariadili. A verte nám, niekedy je to veľký oriešok do už zariadenej detskej izby zaobstarať jeden segment nábytku dodatočne. Navyše, obstaraním písacieho stola pre predškoláka, dieťaťu v dôsledku pomôžete. Formou zábavy, alebo kreslenia, omaľovania, či lepenia, dieťatko nenásilnou formou pripravujete na skutočnosť, že v školskej lavici jednu bude musieť vydržať. Písací stôl to je predsa tiež množstvo zábavy, nielen povinnosť učenia. Písací stôl do detskej izby skrátka patrí. Napríklad práve vaše dve dievčatká, strávia dlhé chvíle pri písacom stole tým, že ho využijú, ako ich prvý toaletný stolík. A ak máte dve deti, určite odporúčame zaobstarať písacie stoly dva. Verte nám, časom, až vaše deti povyrastú, budú za dva písacie stoly veľmi vďačné. Dve deti, to tiež môžu byť úplne odlišné záujmy a potreby. Každé z detí potrebuje svoj pokoj na prípravu do školy, každé z detí potrebuje svoj osobný priestor a vy, ako rodičia aspoň nebudete musieť riešiť, ako dlho, ktoré z detí pri písacom stole bolo, pretože sa nebudú hádať a škorpiť o jeden stôl. Dve deti, to sú za nás, ako predajca vždy dva písacie stoly. Často vídame nákup v podobe poschodovej postele, teda vieme, že rodičia kupujú spanie pre dve deti, ale k poschodovej posteli zakúpi len jeden písací stôl. Aj keby ste mali zvoliť rozmerovo menšie písacie stoly, dva sú lepšie ako jeden, vaše deti budú šťastné.

Koľko má moje dieťa kamarátov? Prístelka áno alebo nie?

Pokiaľ sa vaše dieťa od malička veľmi socializuje, má naozaj veľa kamarátov, potom nám verte, že príde doba akonáhle povyrastie, kedy vás poprosí, aby kamarát, kamarátka mohli u vás prespať. Deti milujú tieto nočné dobrodružstvá a tak pri výbere akejkoľvek postele, či už sa jedná o poschodovú, alebo klasickú detskú posteľ, nie je lepšie rovno vybrať spanie pre dieťa aj s prístelkou pre kamaráta? Premýšľali ste pri výbere nábytku pre svoje dieťa, trebárs práve aj nad touto skutočnosťou? Nebude vás mrzieť, keď dieťaťu budete hovoriť, tvoj kamarát tu nemôže prespať zlatíčko, pretože by nemal kde spať? Veríme, že dieťaťu vždy tieto nočné dobrodružstvá budete radi dovoľovať a pokiaľ áno, tak pri zostavovaní detskej izby myslite aj na túto potrebu. A úprimne, veď miesto na spanie navyše sa hodí vždy. A keď je dieťa väčšie a tieto dobrodružstvá sa zmenia na úplne iné záujmy, šuplík, prístelku vždy využijete, ako veľmi praktický úložný priestor. Pre naše deti predsa nie je nič zbytočné.


  

Dokonalá detská izba by mala ísť naproti záujmom detí

Pri zariaďovaní detskej izby určite musíme brať do úvahy, aké sú záujmy dieťaťa, alebo dokonca oboch detí, ak máte dve a k dispozícii jednu miestnosť na vybavenie ich kráľovstva. Sú deti živé a neposedné? Potom potrebujú dostatok miesta na hranie, alebo možno môžete zaobstarať detskú posteľ so šmykľavkou, detskú posteľ v podobe domčeka. Dnes je možnosti naozaj celý rad. Máte doma malého "IT špecialistu"? Potom napríklad práve jemu urobí veľkú radosť detská posteľ s touto tematikou. Ale napríklad naopak máte doma veľkých čitateľov a tak dáte prednosť priestoru, kde im túto možnosť zaistíte? Kútik na čítanie, kútik na maľovanie, aký vlastne vaše dieťatko v izbe potrebuje kútik? 

  

Sú vaše deti športovo nadané a pre svoje športové potreby potrebujú veľké úložné priestory viac, než dostatočne veľké miesto na hranie? Pokiaľ je vaše dieťa malý športovec, potom priestor na hranie stráca zmyl, pretože dieťa už tak príde unavené z každodenného tréningu a na hranie nemá nielen čas, ale ani pomyslenie. Aj v tejto situácii sa treba zamyslieť, čo bude vašou prioritou pri zariaďovaní dokonalej detskej izby.

Situácií, ktoré stoja za to si nasimulovať pred zaobstaraním detskej izby je celý rad, ale málokto z predajcov vás na tento spôsob premýšľania nad detskou izbou upozorní. A my, ako predajcovia sa naopak veľmi radi pýtame, pre aké staré deti chcete izbu, máte dve, či jedno dieťa, aké sú vaše deti, pretože aj nám záleží na tom, aby ste u nás dokonalú detskú izbu naozaj našli. Aj preto u nás nájdete fotografie z reálne zostaveného nábytku a nie vizualizácií vytvorené programom.