Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Prestavte detskú izbu behom jedného týždňa!

Milí rodičia, určite poznáte tú chvíľu, kedy vám prebleskne hlavou otázka: "Nepotrebovali by Kubík / Fanda / Štěpán a Anička / Sofinka / Bára náhodou prerobiť izbičku?" Ak ste si istí, že u vás táto otázka nebude na programe dňa ešte pár rokov, gratulujeme. Ak je však myšlienka na vylepšenie detskej izby vašu starú známu, zbystrite: možno totiž práve nastal čas. A že toho času moc nemáte? Nevadí - dáme vám niekoľko tipov, ako izbu prestavať behom pár dní. 

Zľahka, alebo zgruntu?

Predtým, než začnete posúvať nábytok po izbe, si úprimne povedzte, či bude samotná reorganizácia stačiť, alebo či už nákup novej postele, či väčšieho stola naozaj neznesie odklad. Posteľ, z ktorej vášmu teenagerovi už pozerajú palce na nohách, nebude tým pravým orechovým - rovnako ako nedostatok úložného priestoru na jeho odevy a ostatné potreby, alebo príliš malý stôl.Dokážeme to urobiť? Jasne, dokážeme!

Prizvite deti k plánovaniu! Či už sa rozhodnete pre nákup nového vybavenia, alebo pre prestavenie súčasného nábytku, inšpirujte deti, aby sa na svoj priestor pozreli novými očami a povedali, čo im na ňom nevyhovuje. Pre lepšiu predstavu môžete napríklad zo stavebnice vyrobiť malé modely nábytku, ktoré môžu deti presúvať po papierové "podlahe", alebo sa spoločne pozrieť na inšpiratívne obrázky podarených detských izieb (napríklad na domovskej sieti všetkých kreatívcov Pinterest). Ak sa vám navyše podarí skĺbiť detské predstavy s vaším racionálnym pohľadom na vec, máte napoly vyhraté.Farby, ktoré nestarnú

Cítite sa aj na maľovanie? Do toho. Nezabudnite ale, že teta Boženka z tretieho kolena má pravdu: tie deti skrátka nejako rýchlo rastú. A rovnako s nimi sa vyvíja aj ich osobný vkus a štýl. Fialková, žltá a ružová, ktoré vám teraz prídu ako tá pravá kombinácia pre vašu princeznú, ju možno za pár rokov budú pekelne rozčuľovať. Veď je predsa jasné, že ružovú neznáša! ;) Zabudnite na krikľavé odtiene a siahnite po tých viac neutrálnych a elegantných (béžová, teplá sivá, biela) - doplniť v izbe farby pomocou doplnkov je vždy jednoduchšie, než celú miestnosť nanovo maľovať.Škatule, hýbte sa

Pri hľadaní nových miest pre jednotlivé kusy nábytku pamätajte na niekoľko pravidiel interiérových dizajnérov a ázijského učenia feng shui. Dbajte na to, aby bola posteľ umiestnená na pocitovo bezpečnom mieste, teda ideálne čelom pri stene a zároveň mimo spojnicu okná a dverí, a aby bol matrac dostatočne kvalitný. Ak je váš drobec školou povinný, doprajte mu dostatočne veľký stôl s dostatkom denného svetla a skrinkou, či šuplíky na všetky školské potreby a osobné poklady a dobrú stoličku. 
Nájdite spoločne rovnováhu medzi dostatkom úložného priestoru a množstvom nábytku, ktoré dieťa "nezahltí". V izbe musí byť dostatok priestoru pre správne prúdenie energií - alebo ak chcete, väčšiu vzdušnosť. Pre takúto pocitovú vzdušnosť môžete napríklad jednu uzavretú skriňa nahradiť policami, alebo otvoreným regálom.Zostáva vám po sťahovaní národov (teda stola, skrine a postele) ešte jeden voľný roh? Vytvorte v ňom relaxačný kútik, vďaka ktorému bude vaše dieťatko môcť utiecť pred celým svetom do sveta vlastného. Malý koberec, vankúše alebo kresielko, záves, lampička s príjemným svetlom a obľúbená knižka, či hračka urobia obrovský rozdiel v tom, ako pohodlne a bezpečne sa dieťa vo svojej izbe cíti.Veď som upratovala včera!

Aj akokoľvek dobre zorganizovanú izbu sa môže premeniť na miesto, ktoré vyzerá, ako by sa ním práve prehnalo tornádo - a to pekne rýchlo. Motivujte svoje deti k upratovaniu tým, že im ho čo najviac uľahčíte. Každému typu vecí nájdite miesto a označte ho napríklad obrázkom. Praktické sú tiež boxy na hračky, vďaka ktorým zaberie upratovanie len pár sekúnd. A čím stráviť ušetrený čas? Predsa hraním si v novej izbičke! :)