Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Riešime úložné priestory v detskej izbe

Detská izba by mala byť pre vaše dieťa, či deti, komplexne vybavený interiér rozdelený na niekoľko zón. Jedna zóna je miestom určeným na spanie, druhá zóna by mala byť miestom určeným k príprave do školy, tretia zóna miestom s úložným priestorom a nakoniec štvrtá zóna, ktorá by mala byť voľná a určená vašim deťom, ako miesto na hranie. V dnešnom rozprávaní sa však budeme venovať najrôznejším riešením úložných priestorov. S pribúdajúcim vekom detí potreba úložných priestorov stúpa a to sa stáva často neriešiteľným problém do tej miery, že je čas na komplexnú zmenu vybavenia detskej izby. Ak však ale nechcete investovať ďalšie finančné prostriedky do interiéru detskej izby, dnešný bytový dizajn ponúka aj iné, veľmi praktické riešenia.Správny výber šatníkové skrine a komody

Ak je vaša detská izba rozmerovo menším interiérom, pre maximálne využitie priestoru odporúčame umiestnenie rohové skrine. V návrhu španielskeho výrobcu nájdete riešenie v podobe rohovej skrine, na ktorú môžete nadviazať ďalšie diely nábytku v danej kolekcii. V hlavnej úlohe je tak rohová šatníková skriňa, ku ktorej môžete pripojiť písací stôl s regálom v rovnakej výške skrine a z druhej strany rohovej skrine môžete zase napojiť ďalšie typy skríň, napríklad dvojdverové, alebo jednodverové prevedení. Podľa požiadaviek na potreby úložných priestorov tak zostavu skríň môžete prispôsobovať. Celá zostava úložných priestorov môže mať napríklad podobnú formu, ako uvádza ilustračná fotografia.Niekoľko typov prevedenia šatníkových skríň je zostavené do rohu miestnosti, čím najviac v danom interiéri ušetríme. Páči sa nám aj praktické napojenie písacieho stola s regálom a nechýba ani šikovná polica s možným zavesením na stenu. Ako doplnkový nábytok k šatňovým skriniam môžete zvoliť šuplíkovú komodu a kontajner na pojazdoch, ktorý možno umiestniť aj pod pracovnú dosku písacieho stola. Ilustračná fotografia je jedným z mnohých možných riešení, zostavy skríň vo vašej detskej izbe môže obsahovať aj menej, či viac čiastkových prvkov. Samozrejme vždy v závislosti na vašich potrebách. Je však dobre, že zostavovanie čiastkových prvkov je veľmi flexibilné a vy sami môžete rozhodovať o tom, aké veľké úložné priestory si zvolíte. 

Úložné priestory ako multifunkčný prvok

Pokiaľ s do vašej detskej izby pri najlepšej vôli nezmestia ani šatníkové skrine, veľkou úsporou v interiéri môže byť správny výber detskej postele. Dnešná ponuka multifunkčných postelí sa na nedostatok miesta v detskej izbe veľmi sústredí a tak je naozaj z čoho vyberať. Zaobstaraním multifunkčné detské postele môžete získať až prekvapivo veľké množstvo úložných priestorov, ktoré však nezaberajú miesto v interiéri. Vďaka vyvýšenému lôžku získate v priestore postele pod lôžkom možnosť, či priestor pre ukladanie najrôznejších predmetov. Multifunkčná detská posteľ s šatníkovou skriňou, policami a písacím stolom je odpoveďou na nedostatok miesta v detskej izbe. Zaobstaraním detské postele získate v podstate rad ďalších dielov nábytku, či už to je písací stôl, skriňa, komoda, či iné odkladacie priestory. Unikátny je, že ak miesto v detskej izbe predsa len máte aj k týmto posteliam môžete v rovnakom dizajne a odtieni nadväzovať šatníkové skrine, komody a ďalšie police. Celý priestor tak môže byť veľmi funkčný. A predovšetkým úsporný, takže vašim deťom naozaj zostane aj štvrtá zóna, priestor na hranie.Úložné priestory v detskej izbe sú jeho dôležitou súčasťou. Aj malé deti potrebujú svoj osobný priestor, vďaka úložným priestorov vedieme deti k samostatnosti, kedy je učíme kde čo patrí, ako si ukladať hračky a ako udržiavať poriadok. Vďaka úložným priestorom nevládze v detskej izbe neporiadok, ale všetko má svoj poriadok a systém. Úložné priestory sú veľmi dôležité v čase, keď dieťa začína chodiť do školy a potrebuje priestor na školské pomôcky. My rodičia dávame deťom možnosť, ako sa o svoje veci starať a to obstaraním správneho nábytku a funkčným vybavením detskej izby. Výber detského nábytku, poťažmo adekvátnych úložných priestorov je veľmi dôležité.