Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Rozkladacie jedálenské stoly aj do najmenšej miestnosti

 V rade domácností jedálenský stôl, či už pevný, alebo rozkladací, vždy nájdeme. Bez jedálenského stola sa jednoducho len málokto zaobíde. Ale dnešné rozprávanie zameriame skôr na výber jedálenského stola a to, či naozaj viete, ktorý jedálenský stôl bude pre vás a vašich blízkych správny. Ako vlastne pristupovať k vlastnému výberu jedálenského stola? Zvoliť len podľa dizajnu a "páčivosti", alebo sa skôr zamerať na počet stravníkov? Nielen o týchto úvahách sa dnes budeme rozprávať a možno práve pre vás, bude naše dnešné rozprávanie inšpirujúce.Rozkladací jedálenský stôl, ľahké a rýchle rozloženie je zásadné

Určite nikto z vás nechce pri rozkladaní, ale ani opätovnom skladaní jedálenského stola tráviť dlhé hodiny. Preto sa pri výbere rozkladacieho stola určite sústreďte aj na to, aký je vlastne mechanizmus na rozloženie jedálenského stola. Rovnako je veľmi praktické, keď prípadný vklad, ako označujeme takzvane dosku navyše na zväčšenie jedálenskej plochy stola, môžete v zloženom stave umiestniť pod jedálenskú plochu, aby vklad bol vždy po ruke. Vklad, časť jedálenskej plochy, sa najčastejšie vkladá po odsunutí dvoch jedálenských plôch tak, aby v prostrednej časti jedálenského stola vznikol priestor na jeho vloženie. A podľa rozmerov jedálenského stola, ktoré získate po rozložení, sa používa jeden, alebo viac vkladov a tým sa šírka jedálenského stola zväčšuje. Dnes sú k dispozícii veľmi dômyselné designy rozkladacích jedálenských stolov, ktoré napríklad v zloženom stave majú podobu písacieho stola, či praktického odkladacieho stolíka v predsieni

      

                                                           

Sami môžete dômyselnosť designu posúdiť na ilustračnej fotografii, kde vám predstavujeme rozkladací jedálenský stôl, ktorý v zloženom stave naozaj nebude prekážať. Odkladací stolík, či písací stôl, môžete pomocou vkladov, ktorých počet si podľa potrieb šírky stola sami zvolíte, rozložiť na jedálenský stôl pre dve, až štyri osoby a keď pridáte ďalší vklad, môžete získať jedálenský stôl až pre šesť, osem osôb. Celá podstata designu tak spočíva v tom, že pokiaľ nemáte hostí, či rodinnú oslavu, jedálenský stôl vo vašej malej domácnosti nielen že nebude prekážať, ale môžete stôl ďalej ako "kus" nábytku využívať a to podľa toho, čo je pre vás prednejšie. Napríklad práve písací stôl, za ktorým aj tak nebudete, keď máte hostí. Za nás je to skutočne fantastické riešenie.

Okrúhle jedálenské stoly rozkladacie, rozhodne slušivá záležitosť

Môžeme povedať, že okrúhle jedálenské stoly rozkladacie, patria k veľmi vyhľadávaným. V zloženom stave ich môžete využívať ako kávové odkladacie stolíky umiestnené blízko čalúneného kresla, či sedacie súpravy, odkladacie stolíky kdekoľvek, ale napríklad aj ako jedálenský stôl len pre vašu rodinu, teda pre vás, ktorí bývate v jednej domácnosti. Pravdou je, že okrúhlych jedálenských stolov rozkladacích je v ponuke veľmi málo a tak sme vždy radi, keď práve tento typ designu vám môžeme predstaviť na našich stránkach.

   

Konkrétne riešenie rozloženia jedálenského stola na ilustračných fotografiách za pomoci vkladov je iné, než pri predchádzajúcom jedálenskom stole a snáď aj najviac obľúbené. Vklad je rozdelený na dve časti a veľmi ľahko a rýchlo sa zloží pod jedálenskú plochu, kde má svoje miesto po celú dobu, keď je jedálenský stôl zložený. Mechanizmus opäť veľmi ľahký na manipuláciu. Predovšetkým pri jedálenskom stole je rovnako dôležitá vysoká kvalita materiálu, rovnako ako jeho hrúbka. Jedálenská plocha je vystavená pri stolovaní veľkej záťaži a určite musí niečo zniesť. Predovšetkým keď ste rodiny s malými deťmi, je kvalita povrchovej úpravy veľmi dôležitá. Ideálny je potom jedálenský stôl s povrchovou úpravou poctivou dyhou, pre jedálenské stoly z dreva potom rozhodne platí úprava kvalitným lakom v niekoľkých vrstvách. Jedálenská plocha je pri stolovaní vystavená horúcim tanierom, ale aj ostrým predmetom, deti často niečo vylejú a to všetko musí váš jedálenský stôl vydržať bez najmenšej ujmy.

Pre pevnosť a stabilitu je pri jedálenskom stole zásadná vlastná konštrukcia, podstavce pre jedálenskú plochu. Aj tomuto aspektu venujete prosím pozornosť, aby ste neboli sklamaní, že neustále musíte riešiť, keď sa stôl pohybuje. Je to pre každého nepríjemné a veríme, že každý z vás sa s „víkajúcim“ stolom v niektorej z kaviarní už stretol.

Rozkladací jedálenský stôl, kompromis, ktorý sa oplatí

Pred vlastným výberom rozkladacieho jedálenského stola sa zamyslite nad jeho veľkosťou nielen v zloženom stave, ale aj rozloženom. Koľko sa vás najčastejšie pri jedálenskom stole zíde, koľko vás pri jedálenskom stole je v každodennom, bežnom režime. Až po úvahe nad rozmermi jedálenského stola, pristúpte k výberu vlastného dizajnu. Za nás ako predajcu, však môžeme povedať, že medzi ten najobľúbenejší patrí rozkladací jedálenský stôl biely. Veľmi obľúbený je aj jednoduchý, až minimalistický dizajn jedálenského stola, ktorý súvisí so snahou, aby takzvane jedálenský stôl naozaj neprekážal a krásne do danej miestnosti kuchyne, či jedálne zapadol. 

   

Pokiaľ však plánujete obstaranie jedálenského stola do obývacej izby, respektíve nemáte jedáleň, ako samostatnú miestnosť k dispozícii a tak jediným riešením je jedálenský kút v obývacej izbe, výber dizajnu jedálenského stola by mal byť tiež podriadený ostatnému vybaveniu v miestnosti. Aby sa takzvane nenaplnilo príslovie, každý pes, iná dedina. Dnes našťastie výrobcovia nábytku predstavujú ucelené kolekcie, kde sú vám k dispozícii diely, ako pre vybavenie jedálne, tak aj pre vybavenie obývacej izby. Kolekcie nábytku, ktoré reflektujú na potreby trhu, kedy jedáleň a obývacia izba sú často koncipované do jedného spoločného, otvoreného priestoru.

V takej kolekcii sú vám k dispozícii diely nábytku, ktoré v identickom prevedení ponúkajú vybavenie pre oba interiéry. Komoda, vitrína, obývacia stena, konferenčný a televízny stolík a v neposlednom rade je to jedálenský stôl. Jedáleň a obývacia izba v jednom spoločnom priestore sa vlastným dizajnom krásne spoja do harmonického celku.

   

Pre výber rozkladacieho jedálenského stola sme uviedli niekoľko pravidiel, ktoré pre tých z vás, ktorí sa na obstaranie rozkladacieho jedálenského stola práve chystáte, snáď budú prínosné. Na záver snáď len malá drobnosť, odporúčanie. Pokiaľ hľadáte naozaj kvalitný jedálenský stôl, či už pevný, alebo s možnosťou rozloženia, potom takýto jedálenský stôl naozaj nezaobstaráte lacno a už vôbec nie s podozrivo vysokou zľavou. Rovnako kvalitný jedálenský stôl nie je možné zaobstarať s hrúbkou materiálu 15 mm a povrchovou úpravou papierovou fóliou. Takýto jedálenský stôl bude za necelý rok jeho používania naozaj ďaleko od jeho novej, pôvodnej podoby a vy aj tak nakoniec budete kupovať stôl nový, kvalitnejší.

Hľadáte aj vy riešenie stolovania pre vás a vašich blízkych? Ponuku jedálenských stolov aj rozkladacích jedálenských stolov u nás nájdete v širokom zastúpení designov a odtieňov.