Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Škandinávsky dizajn detského nábytku, má čo ukázať

Škandinávsky nábytok, alebo často sa tiež hovorí nábytok zo severských krajín. Čo je to vlastne za dizajn a odkiaľ pochádza? Škandinávii označujeme krajiny, ako je Holandsko, Dánsko, Belgicko, či Fínsko a všetky tieto krajiny, už od 50. rokov minulého storočia patrí k špičke vo svete dizajnu. Z týchto krajín pochádzajú najznámejší dizajnéri a tieto krajiny vždy, ako prvý diktujú nové trendy vo svete bývania. Dnes vám predstavíme dizajn z Belgicka, ktorý je určený na vybavenie detskej izby. Striedmosť a efektivita sú potom hlavnými atribútmi a kvalita opäť potvrdila tradíciu škandinávskeho dizajnu. Belgický výrobca kolekcie detského nábytku Bonny, má čo predstaviť a ponúka riešenie vybavenie interiéru ako pre jedno dieťa, tak pre súrodencov. U tohto dizajnu má všetko svoj prvoplánový zmysel, ktorý možno bezo zvyšku využiť.

Detská izba pre jedno dieťa

Keďže je úplne bežné, že v severských krajinách nemajú ľudia príliš veľké bývanie, je dizajnérmi najviac kladený dôraz na využitie každého centimetra v interiéri. A platí to aj pre jedno dieťa, ktoré môže mať malý priestor pre zariadenie jeho izby. K slovu sa tak hlási predovšetkým detské postele s úložným priestorom, alebo multifunkčné detské postele, ktoré okrem miesta na spanie ponúkajú vždy niečo navyše. Posteľ s úložným priestorom na fotografii, ponúka navyše vďaka vyvýšenému lôžku veľké úložné priestory, respektíve hlbšie, než je bežné. Ďalším príkladom je multifunkčná detská posteľ s písacím stolom a skrinkou.

Dětský pokoj Finland

Veľmi sa nám tiež páči, že belgický výrobca kladie dôraz na bezpečnosť. Všetky hrany nábytku sú zaguľatené a u vyvýšených lôžok, je vysoká zábrana. Dizajn je veľmi moderný. Obe detské postele si navyše môžete vybrať zo širokej palety odtieňov, nechýbajú tradičné odtiene pre vybavenie detskej izby dievčaťa, ani tradičné odtiene pre vybavenie detskej izby chlapca. Áno, máme na mysli odtiene ako je fialková, ružová či modrá. Biely odtieň, alebo oranžový, potom radíme do neutrálneho spektra farieb, ktoré sú vhodné ako pre dievča, tak aj chlapca. Ak pre vybavenie detskej izby aj keď len jedného dieťaťa máte k dispozícii len veľmi malý priestor, potom detská posteľ s písacím stolom je ideálne riešenie. Písací stôl môžete kedykoľvek zasunúť do postele, súčasťou dizajnu sú tiež police a komoda s dvierkami. Písací stôl tiež môžete umiestniť na úplne iné miesto v danom izbe. Multifunkčné riešenie je vhodné pre deti od troch do osemnástich rokov.

Dětský pokoj Finland pro holku

 

Detská izba pre dve i tri deti

V prípade, že máte jeden interiér pre vybavenie detskej izby a máte viac detí, najviac miesta ušetríte zaobstaraním poschodové postele. A ak chcete ušetriť naozaj čo najviac miesta, potom poschodovou posteľou belgického výrobcu. Súčasťou postele na fotografii, sú tri miesta na spanie, tretie miesto v podobe zásuvky, ako prístelky a navyše je tu ešte veľký písací stôl po celej dĺžke postele. V jednom okamihu môžu pri stole sedieť aj dve deti, priestor je dostatočný.

Patrová postel Bibliobed

Veľmi praktické sú aj police nad písacím stolom, kde si deti môžu odkladať učebnice a ďalšie školské pomôcky. Aj tu, sú hrany zaguľatené a je všetko navrhnuté tak, aby vaše deti boli v bezpečí. Dolné lôžko, keď idú deti spať vysuniete, písací stôl zostáva zasunutý. Keď deti v priebehu dňa budú používať písací stôl, možno ho vysunúť do takej polohy, že dolné lôžko neprekáža a deti majú ešte priestor pod písacím stolom. Poschodová posteľ z kolekcie Bonny patrí k tým, ktoré sú najviac úsporné k interiéru. Možno si tiež vybrať zo širokej palety odtieňov.

Belgický výrobca, ponúka nábytok cenovo náročnejší, ale kvalita je na tej najvyššej úrovni. Materiálom je MDF doska hrúbky až 36 mm, čo tiež veľmi ku kvalite prispieva. Hrany zažehlené a ako sme spomenuli guľaté, povrchová úprava dekoru nie je papier, ale pvc, povrch je teda umývateľný.