Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Úložná komoda, riešenie pre všetky miestnosti

Obstaranie komody nie je finančne náročné, pokiaľ nehovoríme o obzvlášť luxusnom dizajne a materiáloch. Obstaranie komody nás mnohokrát zbaví neporiadku či chaosu v danom type interiéru. Skrátka je to „kúsok“ nábytku, ktorý má v každej domácnosti svoje opodstatnenie a patrí k tradičným dielom snáď vo všetkých typoch miestností, od kuchyne, až detskú izbu. A my sa dnes v našom pravidelnom rozprávaní zastavíme práve nad týmto typom úložného priestoru, ktorý tak prakticky doplní chýbajúce miesto na naše „drobné“ potreby. A podľa typu potrieb či povedzme vlastných predmetov, by sme tiež mali vyberať usporiadanie komody. Šuplíky, dvierka, alebo kombinácia oboch? A ako správne vybrať, aby boli vaše veci prehľadne uložené?

 

                                                     Komoda do kuchyne, jedálne Wok large

 

Komoda do kuchyne

Najčastejšie sa obzeráme po nejakom šikovnom úložnom priestore do kuchyne, až po nejakom čase, čo sme sa dávno zabývali. Ako to tak vo väčšine domácností býva, vecí stále pribúda a kuchynská linka už nestačí. Alebo možno stačí, ale všetky tie kuchynské potreby sa nejako hromadia a vy strácate prehľad, alebo musíte zložito všetko z útrob kuchynskej skrinky vytiahnuť, aby ste sa vôbec dostali k tomu, čo potrebujete. Najčastejšie to je potom vecička, ktorú používate sporadicky, napríklad na pečenie cukroviniek na Vianoce.

A tak pokiaľ ste zatúžili po nejakom úložnom priestore navyše, práve v podobe šikovnej komody do kuchyne, rozhodne je aj pre tento typ miestnosti k dispozícii široká ponuka najrozmanitejších designov, rozmerov a odtieňov. Ale dnes sa môžeme stretnúť aj s veľmi netradičným vybavením kuchyne, kde v hlavnej úlohe je niekoľko komôd a jednoduchých políc nad nimi, bez tradičnej kuchynskej linky. Pre obe situácie však platí, že veľmi dôležité je rozdelenie priestoru, keď vy sami musíte pred nákupom zvážiť, na ktoré predmety má byť úložný priestor vhodný. Či dáte prednosť šuplíkom, alebo dvierkam, či by sa vám hodila napríklad komoda s nadstavcom a podobne. Rozdelenie úložného priestoru je pre tento typ nábytku skutočne veľmi zásadné.

 

Komoda do obývacej izby

K slovu sa komoda pre vybavenie obývacej izby prihlásila asi najviac v čase, keď prestali byť módnym trendom klasickej obývacej steny, ako ich poznáme z dôb dávno minulých. Dnes sa pri zariaďovaní tohto typu interiéru dáva prednosť minimalizmu a rôznorodému rozmiestnenému nábytku po izbe, kde komoda v obývacej izbe má rozhodne hlavné slovo. A práve do obývacej izby najčastejšie kupujeme úložnú komodu dosahujúcu takmer dvoch metrov, niekedy aj viac. Skrátka pre tento typ miestnosti je to poriadny kus nábytku, ktorý by mal nahradiť úložný priestor tradičnej obývacej steny.

 

                                   Komoda Ness oak nordic

 

Aj tu platí, že spokojnosť úzko súvisí nielen s designom, ale aj rozdelením úložného priestoru. Komoda samostatne stojaca, môže byť pri správnom výbere s ohľadom na ostatné vybavenie v miestnosti, veľmi elegantným a praktickým doplnením obývacej izby.

 

Komoda do detskej izby

Či práve do detskej izby komodu zaobstarať, to je vždy otázka na vás rodičov a na rozmery miestnosti, ktoré máte k dispozícii. Mať komodu v detskej izbe, či už na školské potreby niekde blízko písacieho stola, alebo na drobné ošatenie, ktoré by v skrini bolo uložené neprehľadne, je rozhodne príjemné. Bohužiaľ nie každý rodič disponuje natoľko veľkou miestnosťou na vybavenie izby detí, aby si práve komodu mohol dovolil. Ale ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí na tento praktický úložný priestor miesto máte, potom ako predajcovia rozhodne odporúčame neváhať nad jej obstaraním.

 

                                                               Detská komoda v škandinávskom dizajne Shelter, oak

 

Komoda do spálne

Aj pre tento typ interiéru je ponuka úložných priestorov rozhodne široká. Komoda do spálne áno alebo nie? Večná dilema, pre ktoré platia v podstate rovnaké pravidlá ako pre detskú izbu. Ak si luxus v podobe obstarania komody môžete dovoliť pre vybavenie vašej spálne, tak určite tak urobte. Vaša spálňa tým len získa, ale samozrejme neobstarávajte ďalší úložný priestor navyše, pokiaľ nedisponujete dostatočne veľkým miestom pre jeho či jej umiestnenie. Spálňa, rovnako ako izba, v ktorej spia vaše ratolesti, by malo byť miestom príjemným a nie skladiskom, alebo dokonca prekážkovou dráhou, kedy prekážkami samozrejme myslíme jednotlivé kusy nábytku.

 

Komoda do spálne Dream white   Komoda do spálne, nočný stolík Alice white

 

Pokiaľ nemáte priestor pre komodu, stojí za zváženie obstarania väčšieho nočného stolíka, ktorý môže vykonávať rovnakú funkciu a nahradiť nedostatok úložného priestoru. Kde je napísané, že nočný stolík musí zákonite byť rozmerovo malou skrinkou len na odloženie knižky? Dnes v širokej ponuke designov, možno nájsť odpoveď na všetky otázky, je možné nájsť riešenie na všetky problémy.

 

Úložná komoda, praktický kúsok do každého interiéru

Samozrejme, že tento praktický úložný priestor je možné využiť v každej miestnosti, nielen do hlavných, hlavných, ktoré sme vám dnes uviedli. Veľmi často sa kupuje komoda do predsiene, ale aj do kúpeľne, v neposlednom rade sa tiež často obzeráme po komode do kancelárie či domácej pracovne. Tak schválne, viete vôbec, koľko komôd máte práve teraz doma vy?

A pokiaľ vám úložný priestor nestačí, alebo sa práve po nejakom šikovnom úložnom priestore obzeráte, objednajte komodu práve teraz, na našich stránkach si rozhodne vyberiete a nájdete ideálne riešenie.