Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zladiť odtieň podlahy s nábytkom

Pokiaľ chcete mať krásny byt, je dobré začať od podlahy, doslova. Občas ale môže byť náročné zladiť podlahu s ostatným nábytkom tak, aby výsledok vyzeral čo najlepšie. Prinášame vám preto niekoľko kombinácií, ktoré vám zaistí krásne a štýlové bývanie.

Ladíme od podlahy

Máte na výber viacmenej len z pár kombinácií nábytku s podlahou. Prvý z nich je všetko zladiť. Hoci sa zdá najjednoduchšie, mať všetko v rovnakom odtieni, opak je pravdou. Dosť často sa stane, že vo výsledku izba pôsobí monotónne a bez štipky štýlu.

Aby izba nepôsobila príliš fádne, musíte sa zamerať na výrazné doplnky. Veľkým pomocníkom môžu byť aj rôzne koberčeky, ktoré interiér oživia.

Pokiaľ nie je vaším cieľom útulný byt, ale skôr dizajnový, tak izba vo svetlých studených odtieňoch bude pôsobiť priestranným, otvoreným dojmom. Ale opäť myslite na doplnky - aby vo výsledku miestnosť nepôsobila až príliš sterilne.

Contrast

Najjednoduchšie je zvoliť kontrastný materiály. Pokiaľ máte podlahu svetlú, tak nábytok voľte tmavý a naopak. Ak zvolíte túto kombináciu, tak doplnky môžete ladiť v odtieňoch jednej z farieb a nemusia byť už toľko výrazné.

Toto pravidlo ale platí len v prípadoch, kedy nie je nábytok, alebo podlaha v farebnom výraznom odtieni. Fialový koberec rozhodne nevynikne najlepšie so zeleným nábytkom. To už by bola poriadna divočina.


                                                                                                        Jedáleň Bistrot 

Jeden výrazný prvok

Ak máte zaujímavú podlahu, či už odtieňom, materiálom, alebo textúrou, bola by škoda odviesť pozornosť nábytkom a naopak.

Či chcete zdôrazniť nábytok, alebo podlahu, tak to druhé musíte voliť čo najmenej nápadné. S výraznými odtieňmi sa dobre kombinujú farby ako je šedá, biela, či béžová. Čierna môže pôsobiť až príliš tvrdo.

Ak máte napríklad obývaciu stenu s výraznou tyrkysovou časťou, tak sami vidíte, že vyzerá dobre, keď je podlaha v neutrálnom bielom odtieni.


                                                                                                  Obývacia stena Isola I  

Tón v tóne

Nikdy nešliapnete vedľa, keď sa budete držať farieb, ktoré nie sú rovnaké, ale sú si blízke. Podlahu môžete napríklad zvoliť v tmavšom tóne, nábytok svetlejšie.

Dôležité je ale zachovať, aby sa jednalo buď o teplé, alebo studené odtiene. Ak chcete dosiahnuť, aby izba pôsobila útulne a hrejivo, tak sa zamerajte na teplé odtiene.

                                                                                                   Obývacia izba Palace J34
                                                                                                   

Odtieň nábytku a podlahy vyberajte podľa priestoru

Ak váhate, aké odtiene do izby zvoliť, máme pre vás jednoduchý tip. Do menších priestorov vyberajte svetlejšie odtiene nábytku i podláh. Tmavé farby izbu akurát opticky zmenší. Tomu, ako opticky zväčšiť malú miestnosť, sme sa venovali v tomto článku.