Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Málo miesta? Ako využiť priestor od podlahy až po strop?

Ako čo najlepšie a najohľaduplnejšie k priestoru zariadiť vašu domácnosť, keď máte k dispozícii len veľmi malé izby? Častý problém bývania a usporiadania nábytku treba práve v panelákovom byte, alebo skrátka tam, kde miestnosť je naozaj maličká. Na tému výberu nábytku do malého bytu, či domu sme už napísali celý rad článkov, predovšetkým však súvisiacich s tematikou vybavenia detskej izby. Dnes si pod náš pomyselný drobnohľad dáme úložné priestory, či už v podobe šatníkových skríň, šatníkových stien, či iných systémov. A možno mnohí z vás budete milo prekvapení, čo všetko dômyselný dizajn práve šatníkových skríň ponúka.

Šatníková skriňa od podlahy, až po strop, skriňa s nadstavcom

Pýtate sa, aká že to je šatníková skriňa? Odpoveď je veľmi prozaická, áno, jedná sa o šatníkovú skriňu s nadstavcom, ktorá ako jediná využije naozaj priestor od podlahy, až do stropu. Preto pri jej výbere venujete pozornosť predovšetkým jej výške, aby ste potom neboli nemilo prekvapení, že do vašej izby bude skriňa príliš vysoká. Nadstavec je segment nábytku "postavený" na šatníkovej skrini a je ideálny pre ukladanie takých potrieb, ktoré sú takzvane sezónne a nepotrebujete ich na dennej báze. Napríklad letné, či naopak zimné športové potreby, alebo spacáky na dovolenku, skrátka to, čo nepoužívate často. Ale veríme, že každý z vás už určite bude vedieť najlepšie, ako využiť nadstavec.

  

Pokiaľ máte k dispozícii napríklad dlhú predsieň a po jednej strane steny umiestnite niekoľko skríň s nadstavcami, úložný priestor takto získaný bude naozaj objemný a vy budete mať postarané. Navyše veľmi jednoduchý, minimalistický dizajn zaberie len toľko miesta, koľko je nevyhnutné, naopak využije váš priestor do výšky. Ako predajcovia, ktorí sa venujeme designu už takmer dvadsať rokov, do malého bytu rozhodne šatníkové skrine radi odporúčame. Ak je váš byt s príliš nízkymi stropmi nezúfajte, aj pre vás máme riešenie. 

Nízke stropy? Zaplňte zbytočne prázdny kút rohovou šatníkovou skriňou

Každý byt, ale aj toľko populárny v dnešnej dobe menší dom veľkosti bytu, má iné dispozície. Všetok nábytok ste už usporiadali a po nejakom čase ste zistili, že predsa len úložné priestory chýbajú? V malom priestore si odoprite dekoráciu v podobe veľkého izbového kvetu, ktorý vám tam pekne prázdny kút zapĺňa a zvoľte radšej to, čo viac potrebujete. Úložné priestory. Dnešná ponuka šatníkových skríň je naozaj veľmi široká a dokonca je možné vyberať z veľmi unikátnych dizajnov rohových šatníkových skríň. Ideálne riešenie do zbytočne prázdneho kúta, navyše vďaka rohovému riešeniu je šatníková skriňa v zlome hlboká a úložný priestor vás objemom rozhodne prekvapí. 

  


Pred zaobstaraním skrine opäť platí, že prázdny kút je potrebné starostlivo premerať. Tiež je potrebné pamätať na to, že pred skriňou by mal byť dostatočne veľký priestor na jej otváranie a vôbec by priestor okolo skrine mal byť ľahko priechodný. Potom vám už nič nebráni v tom, aby ste si iba vybrali z nepreberného množstva designov a odtieňov. Dnešná ponuka šatníkových skríň ide ešte ďalej a dokonca môžete zvoliť rohovú šatníkovú skriňu s nadstavcom. Na ľavú aj pravú časť skrine, potom je možné napájať klasické skrine z rovnakej kolekcie. Vy sami tak počtom ďalších skríň, ktoré napojíte na jej roh, rozhodnete o celkovej dĺžke zostavy.Zariadiť úložné priestory chce trošku fantázie a premýšľania, aby ste váš byt, či dom naozaj využili. Dôležité je, že dnes vďaka dômyselnému designu tieto možnosti má každý z nás. Šatníková skriňa av mnohých prípadoch nie jedna, sú neoddeliteľnou súčasťou našich domácností a pri zariaďovaní úložných priestorov treba myslieť aj na to, že čo nám stačí dnes, nemusí za niekoľko rokov. A tak sa pri výbere vašej šatníkovej skrine vždy zamyslite aj nad tým, čo bude o pár rokov. Je vždy lepšie, keď máte nejaký ten úložný priestor takzvane „do foroty“, aby ste neustále nemuseli domácnosť prestavovať a meniť.