Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Manželská posteľ s úložným priestorom do spálne

Zariadiť spálňu, ktorá má malé rozmery, vyžaduje trochu úsilia, predovšetkým potom pri výbere manželskej postele. Pokiaľ ale, máte na prvú dobrú na mysli predovšetkým maximálne využitie danej miestnosti, ktorú máte k dispozícii práve pre vybavenie spálne vedzte, že tú najväčšiu úsporu miesta a využitie miestnosti vám zaistia manželské postele s priestorom. A dnes, predovšetkým vďaka veľmi rafinovaným designom, je nielen z čoho vyberať, ale možno, že v mnohých prípadoch budete milo prekvapení, čo dnešný design vôbec ponúka. A tak dnešné naše rozprávanie bude predovšetkým o nových, veľmi dômyselných designoch manželských postelí s priestorom. Čím teda začať, aby ste s výberom boli maximálne spokojní?Vysoká manželská posteľ s úložným priestorom

Medzi veľmi obľúbené riešenie miesta na spanie, patrí čalúnená manželská posteľ. Nielen preto, že tento typ postele ponúka vyššiu ložnú plochu, ako napríklad laminátové manželské postele, ale aj preto, že práve vďaka vyššej ložnej ploche, je úložný priestor objemnejší. Samozrejme, vyššia ložná plocha znamená aj väčší komfort pri vstávaní, rovnako, ako za veľmi komfortné možno označiť vlastné čalúnenie a výplň manželskej postele. Je príjemná na dotyk, čalúnené čelo rozhodne pohodlné na opretie a určite sa pri čalúnenej posteli nezraníte o ostré hrany, pretože tie sú mäkké a zaguľatené. A ak si nie ste istí, či vy ste typ pre laminátovú manželskú posteľ, alebo čalúnenú, potom vám rozhodovanie uľahčí napríklad náš nedávny článokAko správne vybrať posteľ“.

   

Oproti tomu aj laminátová manželská posteľ má svoje nesporné výhody. Asi tou najväčšou výhodou, ktorá napadne každého ako prvá, je ľahká údržba. V porovnaní k čalúnenej posteli sa naozaj nemusíte báť, že sa časom posteľ, respektíve látka zašpiní, alebo v prípade nekvalitnej čalúnenej postele sa látka veľmi ľahko a jednoducho pretrhne bežným užívaním, čo sa nemôže stať pri laminátovej manželskej posteli. Tá rozhodne vydrží oveľa viac. Možno budú mnohí z vás prekvapení, že aj dômyselný dizajn manželskej postele z laminátu, dokáže ponúknuť objemné, úložné priestory. U laminátových postelí navyše často, okrem šuplíkov pod lôžkom, je možné získať aj praktický nadstavec nad posteľou. Keďže sa jedná o úplne nový trend, na chvíľu sa pri manželských posteliach s nadstavcom zastavíme. 

   

V prípade, že pre vybavenie spálne máte k dispozícii naozaj len veľmi malú miestnosť, potom za nás ako predajcu, je manželská posteľ s nadstavcom tým najviac ohľaduplným riešením, ktorým získate naozaj veľké úložné priestory navyše bez toho, aby ste spálňu museli "preplniť" nábytkom. Spálňa by rozhodne nemala byť ani prekážkovou dráhou, ani skladiskom, kde odložíme veci, ktoré by nemali byť na očiach, ale naopak, miestnosť na spánok by mala byť priestranná, vzdušná, skrátka príjemná. 

Nadstavec nad posteľou, dva šuplíky po stranách z každej strany postele, to je už naozaj veľký úložný priestor navyše. Nadstavec vám nahradí šatníkovú skriňu, ktorú už do spálne nemusíte kupovať, veríme, že využitie sa nájde aj pre šuplíky. Vďaka nadstavcu, navyše ešte ušetríte priestor za nočné stolíky, ktoré sú pri nadstavci na ilustračnej fotografii riešené naozaj dômyselne a ohľaduplne.

Manželská posteľ 160x200 s úložným priestorom

Zastavíme sa tiež v našom rozprávaní pri vlastných rozmeroch miesta na spanie, ktoré dnešný trh, či ponuka manželských postelí má. Medzi vôbec najčastejší rozmer miesta na spanie, hovoríme aj niekedy veľkosti ložnej plochy, patrí rozmer 160x200 cm. Je tak akurát veľký pre dve osoby, znesie aj umiestnenie do rozmerovo menšej spálne a príjemnou správou bezpochyby je, že ponuka manželských postelí s úložným priestorom v tomto rozmere je naozaj najväčšia. Pokiaľ máte rozmerovo malú spálňu a chcete ušetriť nejaké miesto, rozhodne to nerobte na úkor ložnej plochy. Dve osoby, pár, potrebuje minimálne tento rozmer, posteľ s ložnou plochou o veľkosti 140x200 cm, by naozaj nebola dostačujúca. Radšej dlhšie manželskú posteľ vyberajte, nájdite spôsob, ako v spálni ušetriť miesto inak, napríklad práve obstaraním manželskej postele s úložným priestorom v podobe nadstavca a šuplíkov navyše.Môžete vyberať medzi manželskými posteľami, kde je kladený dôraz na naozaj veľký rozmer nadstavca, ale k dispozícii sú aj návrhy postelí s menšími nadstavcami a dôraz je kladený viac na dolnú časť lôžka, šuplíky a najrôznejšie skrinky. A možno nezabudnime, že ak je aj vaša spálňa malá, potom sa snažte zaobstarať manželskú posteľ vo svetlom odtieni, ktorý vám daný priestor opticky zväčší, veľmi rafinovaným prvkom, pre optické zväčšenie priestoru sú aj zrkadlá. 

V každom prípade dnes, aj veľmi malá spálňa môže byť nádherným miestom pre váš odpočinok, aj veľmi malá spálňa dokáže pojať vďaka rafinovaným úložným priestorom množstvo vecí, ktoré potrebujete "niekam" uložiť, uskladniť, či schovať.