Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tradičný rustikálny nábytok, dizajn, ktorý sa nemení

Hľadáte rustikálny nábytok naozaj v tradičnom dizajne bez pridania novodobých prvkov? Dnes vám predstavíme rustikálny nábytok, ktorý sa od starého nábytku niekoľko stoviek rokov naozaj nelíši. Výrobca zachoval všetko, čo malo byť zachované a tak si môžete vybrať naozaj tradičné vybavenie pre vašu spálňu. Dnes vám chceme totiž predstaviť rustikálny nábytok do spálne. Pevná konštrukcia, detaily ktoré u rustikálneho nábytku nesmú chýbať, mosadzné úchytky a tá najvyššia možná kvalita. Rustikálny nábytok je veľmi krásny, ale má jednu nevýhodu. Nehodí sa do malých interiérov, napríklad typu panelákových bytov, ale skôr väčších, priestranných miestností. Ak máte to šťastie a ste majitelia veľkého interiéru pre vybavenie vašej spálne, dnešné rozprávanie pre vás môže byť inšpirujúca.

Rustikálny nábytok sa nemení

Ak máme hovoriť o tradičnom rustikálnom dizajne, potom ten sa naozaj za posledných 200 rokov vôbec nezmenil. Určite už ste niekde, niekedy videli nábytok, ktorý vám dnes predstavíme, napríklad pri prehliadke jedného z našich zámkov. Keďže je rustikálny dizajn náročný na detail i výrobu, bohužiaľ úmerne k tejto skutočnosti, je určite finančne náročnejšie jeho obstaranie oproti modernému nábytku v jednoduchých líniách. Ale rustikálny nábytok prekoná mnohých z vás kvalitou a je to naozaj typ nábytku, ktorý sa môže dediť z generácie na generáciu.Rustikálny nábytok tak, ako ho poznáme po mnoho desaťročí, je však ovplyvnený kultúrou a tradíciami danej krajiny. Môžeme povedať, že rustikálny nábytok do spálne na prvých ilustračných fotografiách nesie stopy nemeckej, rakúskej, ale aj českej kultúry. Nábytok, ktorý sa pred desiatkami rokov objavoval a bol známy v rakúsko-uhorskom území. Typické pre tento rustikálny nábytok boli napríklad mosadzné úchytky, alebo podstavce pod nábytkom v oválnom tvare. Typický je však tiež odtieň tohto nábytku a to najmä gaštan, alebo orech. Takýto dizajn nábytku ste mohli nájsť v dobách dávno minulých väčšinou v panských domoch vážených obchodníkov, bankárov, alebo šľachty.

Rustikálny nábytok, elegancia z Francúzska

Je známe, že Francúzi sú majstrami módy a elegancie. Tieto atribúty sa samozrejme premietli aj do dizajnu nábytku. Rustikálny nábytok z Francúzska je rozhodne úplne iný, než napríklad z Nemecka, či Rakúska. Nábytok je síce tiež mohutný, ale premieta sa tu vplyv francúzskej riviéry a to nielen v dizajne, ale aj odtieňoch. Biely odtieň pre rustikálny nábytok je rozhodne doménou Francúzov a tmavé odtiene, ako je orech, či gaštan sú zase decentné, elegantnejší. Najlepšie bude vplyv francúzskej kultúry na rustikálnom nábytku predstaviť na ilustračných fotografiách.Rozdiel v dizajne, ako sami môžete vidieť, je teda zásadný. Ktorému rustikálnemu nábytku dáte prednosť vy? A ako vlastne vybaviť spálňu rustikálnym dizajnom, nábytkom? Ako sme spomenuli už v úvode, rustikálny nábytok potrebuje veľký priestor, je vhodný do veľkých interiérov. Než zaobstaráte akúkoľvek zostavu pre vybavenie vašej spálne, miestnosť a dané diely si poriadne premerajte. Spálňa by nemala byť preplnená nábytkom, pretože krása rustikálneho dizajnu vôbec nevynikne. Tiež pamätajte na to, že rustikálny nábytok sám o sebe nesie náročnosť, členitosť a tak zvyšok miestnosti by mal byť už veľmi jednoduchý, bez zbytočných dekorácií, ktorých keby bolo moc, opäť nevynikne samotná krása tohto dizajnu.


Obľúbené rustikálne toaletné stolíky

Medzi veľmi obľúbené patrí rozhodne toaletné stolíky v rustikálnom dizajne. Ich obľuba je natoľko veľká, že často vidíme moderné vybavenie spálne, ale rustikálny dizajn toaletného stolíka. Toaletný stolík a to je pravda, tiež najviac vynikne práve tomto špecifickom dizajne. Rustikálny nábytok je iný a u tohto typu nábytku sa originalita prejaví najviac.Sú vždy v danej kolekcii dve možnosti pre toaletný stolík. Zrkadlo s nadstavcom umiestnené na písacom stole, alebo keď máte menej miesta, tak zrkadlo umiestnené na komode. Tiež záleží na tom, čo ktorá žena preferuje. Niekto je zvyknutý na líčenie v sede a niektoré zo žien uprednostňujú líčenia v stoji a potom je lepšie zaobstarať komodu so zrkadlom. V každom prípade tieto toaletné stolíky ponúkajú okrem kozmetického účelu tiež veľké úložné priestory, ktoré sa predsa vždy hodí. Veríme, že dnešná ponuka rustikálnych designov jej milovníkov nadchla. Rustikálny nábytok na portále nábytok Aldo môžete nájsť hneď z niekoľkých krajín a to Francúzska, Nemecka, alebo Dánska.