Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďte si kuchyňu a jedáleň v štýle feng shui

Jedlo nás ovplyvňuje - to je známy fakt. A jeho spojitosť s bývaním je väčšia, než si myslíte. Kuchyňa, kde je pokrm pripravovaný, aj to, kde ho konzumujeme, má vplyv na naše šťastie. A týmto sa zaoberá učenie feng shui. Predstavíme vám pár tipov na kuchyňu a jedáleň, kde sa budete cítiť harmonicky.

Doprajte si priestor

Predstavte si, že máte pripravovať jedlo pre svojich najbližších v tmavej, stiesnenej kuchynke. Radosť z varenia to vo vás určite nevyvolá. Nie vždy je možné rozšíriť priestor, ktorý pre kuchyňu máte vyhradený. Ale optické pridanie priestoru je jednoduché. Stačí pridať viac sklenených či zrkadlových plôch. Ak máte naozaj malú kuchyňu, inšpirujte sa v našom článku Ako zväčšiť izbu krok za krokom.

 

Rozjasnite kuchyňu

Investujte do kvalitného svetla, ktoré presvetlí kuchyňu. Tmavá kuchyňa nikdy nebude pôsobiť priestranne. Farby stien voľte tiež vo svetlejších tónoch. Ak nemáte radi bielu, tak zvoľte jemné odtiene béžovej alebo pastelové farby. Vhodné sú aj odtiene žltej, ktoré zvyšujú chuť do jedla.


Rastliny podporia prúdenie energie

Čerstvé kvety i zelené rastliny sú v učení feng shui veľmi obľúbené, pretože podporujú prúdenie energie a navodia príjemnú atmosféru v miestnosti. Červené alebo žlté kvety dajte do vázy na stôl - podporí to chuť k jedlu a na okná rozostavte zelené bylinky, ktoré navyše môžete využiť pri varení.

 

Pretrieďte vybavenie

Nemáte v kuchyni veľa zbytočností? Venujte čas roztriedeniu riadu a spotrebičov, ktoré už nepoužívate. Čím viac nepotrebných kúskov budete mať na očiach, tým viac vás budú rozptyľovať. Nechajte si v kuchyni len to potrebné a uvidíte, ako prekukne.

Nábytok zvoľte v prírodných materiáloch

Drevo funguje ako harmonizačné prvok. Hoci na prvý pohľad môže imitácia dreva vyzerať rovnako ako drevený stôl, tak podľa učenia feng shui pocítite značný rozdiel. Drevo je tu dôležité predovšetkým preto, že si cez neho prinášame kúsok prírody domov.