Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Efektívne riešenie naozaj malé spálne

Málokto má to šťastie, že si veľkosť spálne môže doslova vymyslieť. Častejšie je, že sa nasťahujeme a musíme sa prispôsobiť priestoru, ktorý máme k dispozícii. Aj preto veľa ľudí zaujíma, ako opticky zväčšiť spálňu. Máme pre vás pár tipov, ako urobiť, aby malá spálňa vyzerala väčšia.

Farba spálne je rozhodujúca

Ak máte spálňu v tmavých odtieňoch, tak nikdy nedosiahnete vzdušného dojmu. Pre malé spálne odporúčame svetlé odtiene ako stien, podlahy, či koberca, tak aj nábytku. Ak si ale nechcete odpustiť farby, tak skôr než na veľké plochy, sa zamerajte na detaily.
Správne zvolená posteľ vytvorí priestor navyše

Základom každej spálne je posteľ, ktorá v mnohých prípadoch miesto skôr zaberá, než aby ho šetrila. Ale stačí sa zamyslieť pri výbere a posteľ naopak môže pomôcť pri šetrení miesta.

Postele s úložným priestorom sú obľúbenou klasikou. Pokiaľ ale zvolíte posteľ s šuplíkom, tak verte, že nájdete viac využitia, než na odkladanie perín.

Keď si zaobstaráte posteľ vyvýšenú, tak získate nevídané množstvo priestoru, ktorý môžete využiť rôznymi spôsobmi. Je len na vás, či si pod ňu dáte stôl a vytvoríte si tak v spálni pracovňu, alebo miesto využijete pre skrine. Tieto vyvýšené postele sú obzvlášť obľúbené do detských izieb.

Najviac úsporná je posteľ vyklápacia, u ktoré je ale zložitejšie prevedení. Ďalšou nevýhodou je, že ju musíte každý večer prichystať a ráno schovať.

Skrine nemusí byť pohromou malé spálne

Čo nám zaberie najviac priestoru? Áno, sú to skrine a všelijaké poličky. Ale aj s nimi sa dá šikovne naložiť tak, aby nezmenšovali spálňu viac ako je potrebné. Aj posteľ môžete kúpiť s väčším množstvom úložných priestorov, a dokonca tak tým plne nahradiť skriňu.

Ak však chcete mať v spálni skriňu, tak je dobré využiť všetok možný priestor a skôr než niekoľko nízkych skríň zaobstarať jednu vysokú, kde si veci usporiadate podľa potreby. A keď je vnútri skriňa šikovne rozdelená, tak pojme oveľa viac vecí. Pri nákupe skrine sa na to obzvlášť zamerajte. Posuvné dvere tiež pomôžu - pri ich otváraní budete potrebovať menej priestoru.

A ak máte možnosť, tak vyberte vstavanú skriňu, ktorá izbu rozšíri, čo sa týka úložného priestoru.

Materiály voľte vo svetlých farbách a nebojte sa ani skla, to dokáže urobiť s priestorom zázraky.

Zrkadlá vedia čarovať s priestorom

Vďaka odrazu zrkadlá miestnosť opticky zväčšia i zosvetlí. Je len na vás, či ich zavesíte zvlášť, alebo využijete dvere od skrine.

Zrkadlová stena, ktorá je v skutočnosti skríň s posuvnými dverami vyzerá obzvlášť efektívne, ale jej údržba je nutnosťou - musí sa udržiavať čisté a bez šmúh.

 

Menej vecí, viac miesta

Hovoríte si, prečo toto vôbec zmieňujeme? Počas rokov sa nám nazbierajú veci a koľkokrát aj nepotrebné. Väčšinou si až pri sťahovaní uvedomíme, koľko zbytočných vecí máme. Aj ak sa nepřestěhováváte, urobte si revíziu vecí a ponechajte si len tie naozaj potrebné a tzv. lapače prachu nemilosrdne dajte preč.

Pokiaľ nemáte možnosť robiť v spálni príliš zmien, tak minimalizmus je vaša záchrana.

Prečítajte si tiež článok o riešenie malého interiéru detských izieb, alebo zariadenia pracovne v spálni.