Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Šikovný dizajn, riešenie malej detskej izby

Rok od roku je dizajn výrobcov nábytku dômyselnejší a najväčší dôraz výrobcovia kladú na čo maximálne možné využitie daného interiéru. V tomto roku nás ale najviac prekvapil turecký výrobca značkového detského nábytku "Smart", ktorú prezentuje ako aj ostatné kolekcie pod známou značkou New Joy. Kolekcia detského nábytku "Smart", ako už samotný názov napovedá, je moderný dizajn s radom multifunkčných prvkov. Cieľom výrobcu bolo na veľmi malom priestore zabezpečiť deťom ako miesto na spanie, tak miesto na hračky či iné potreby. Dnes vám predstavíme, čo všetko je možné v modernom dizajne, ktorý predstavuje tentokrát detský nábytok.

 

 

Zariaďujeme detskú izbu pre dievčatá

Ak máte doma dve slečny, ktoré majú k dispozícii jednu detskú izbu a o tu sa musí deliť, ako ich priestor zariadiť? Ako zabezpečiť aby každá z dievčat mala svoj osobný priestor? A čo keď majú iný vkus, iné záujmy, alebo čo keď je medzi nimi veľký vekový rozdiel? A aký detský nábytok vybrať, aby malá miestnosť bola vzdušná, priestranná a aj napriek tomu ponuka dievčatám nábytok, ktorý potrebujú. Uveďme si niekoľko návrhov detských izieb, o ktorých si niečo málo povieme.

 

 

Na prvom návrhu je malý priestor vyriešený poschodovou posteľou, ktorá vždy ušetrí najviac miesta. Už len to, že lôžka nie sú nezávislé, nie sú umiestnené rôzne v izbe, ale sú nad sebou. Využíva sa tak výšky danej izby. Ale poschodová posteľ na prvú fotografiu to nie je len priestor na spanie, ktorý dievčatám zabezpečíte obstaraním postele. Je to tiež celý rad úložných priestorov a dokonca aj písací stôl na vysunutie. Písací stôl s dĺžkou 200 cm je komfortný aj v prípade, že dievčatá budú robiť domáce úlohy a učiť sa súčasne. Nad písacím stolom sú aj praktické police. Spodná lôžko, takisto na vysunutie či opätovné zasunutie, je v čase keď sa dievčatá učia úplne pod písacím stolom, ktorý ešte vysunuté dopredu, aby dievčatá mali pod doskou stola priestor na nohy. Všetko tak veľmi dômyselne do seba zapadá. Úložný priestor u poschodové postele má niekoľko podôb.

Šatníková skriňa vedľa schodíkov, priestranná skrinka vedľa horného lôžka nad písacím stolom a v neposlednom rade aj každý zo schodíkov ukrýva úložný priestor na najrôznejšie drobné predmety. To všetko na niekoľkých málo metroch štvorcových. Nápadov v kolekcii Smart je celý rad. A ak nie ste priaznivci poschodových postelí, ponúka sa tu riešenie v podobe postele s prístelkou, ako je uvedené v druhom návrhu. Obe lôžka, jedno v podobe šuplíku na vysunutie, sú potom v priebehu dňa zasunutý pod veľký písací stôl, ktorý tiež poskytuje dostatok pracovnej plochy pre obe dievčatá. Skrinky a regály si môžete kúpiť v ľubovoľnom počte a nemusí byť nutne len nad písacím stolom, ale zavesené na stenu rôzne po detskej izbe. A nábytok na zavesenie je ďalší veľkou úsporou miesta v detskej izbe, pretože skrinky nie sú umiestnené na podlahe, ale na stene. Identické návrhy detských izieb potom môžete zaobstarať tiež pre dvoch chlapcov a to v tradičných chlapčenských odtieňoch ako je napríklad kombinácia bielej s modrou.

 

 

Zariaďujeme detskú izbu pre chlapcov

V kolekcii detského nábytku Smart nie je rozdiel v dizajne medzi kolekciami určenými pre dievčatá a kolekciami určenými pre chlapcov. Zásadný rozdiel je vo voľbe odtieňov. Funkčnosť nábytku v detskej izbe chalanov je rovnaká, len asi u chalanov v izbe ako rodičia je potrebné častejšie upratovať. Dievčatá sú predsa len iné. Ak vás neoslovujú tradičné odtiene ako modrá či kombinácia modrej a bielej, je tu na výber ešte celý rad iných odtieňov vhodných pre chlapcov.

 

 

Predstavujeme ďalší z možných "chytrých" dizajnov, ktoré sú trošku odlišné od tých prvých, ale aj tu platí, že tieto návrhy detských izieb zaobstaráte v odtieňoch pre dievčatá. Prvý návrh detskej izby je na fotografiu bez prístelky, teda riešenie pre jedného chlapca, ale samozrejme ak máte deti dve, prístelku možno jednoducho do izby pod hornú lôžko pridať. Druhý návrh je o niečo zložitejší čo sa dizajnu týka, ale ako riešenie je dych berúce. Opäť návrh detskej izby pre dvoch chlapcov za pomocou obstaranie poschodové postele, ktorá neponúka en miesto na spanie, ale aj písací stôl na vysunutie a rad úložných priestorov.

 

                                                                    

 

Kolekcia detského nábytku "Smart" patrí do kategórie značkovému nábytku, čomu zodpovedá aj úroveň kvality, ale bohužiaľ čomu zodpovedá aj obstarávacia cena. Je to nábytok finančne náročnejšie, ale v porovnaní zadanie výroby detskej izby na mieru, predsa len cenovo dostupnejšie riešenie. Ponuka designov detských izieb je samozrejme tiež ďaleko väčšiu, dnes sme vám pre ukážku predstavili len zlomok z týchto kolekcií.