Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybrať písací stôl pre školáka?

Ak chcete, aby vaše dieťa pri učení, štúdiu, skrátka keď sedí, malo tiež správne držanie tela, chrbtice, môžete svojím dielom k tejto skutočnosti ako rodičia tiež prispieť. Tým, že svojmu školákovi zaobstaráte kvalitný písací stôl a nemenej kvalitnú detskú stoličku. Pre písací stôl aj detskú stoličku je však potrebné pri ich výbere mať napaměti, či venovať pozornosť niekoľkým parametrom. Potom máte šancu vybrať správne a budete spokojní nielen vy s nákupom, ale aj vaše deti, pretože pri štúdiu budú mať tie najlepšie podmienky.

 

 

Dôležité parametre pre detský písací stôl

 

výška pracovnej dosky - mala by sa pohybovať medzi 72 až 78 cm
veľkosť pracovnej dosky - mala by byť minimálne 50x100 cm, menší rozmer učite neodporúčame
ľahká údržba - pracovná doska musí mať umývateľný povrch (deti stôl často nechtiac popíšu)
dostatok úložných priestorov
rozmiestnenie úložných priestorov, dbajte na to, či je vaše dieťa ľavák, či pravák

 

Samozrejme by sme nemali zabúdať ani na umiestnenie písacieho stola. Nemal by byť v blízskosti zdroja tepla, malo by na stôl dopadať dostatok denného svetla a tiež by mal byť doplnený pre prípad potreby umelým osvetlením v podobe stolnej lampičky. No a potom si stačí už len vybrať dizajn a odtieň tak, aby sa vám aj obstarávacia cena páčila. Nie je teda toho málo, ale pamätájte na to, že vaše dieťa môže pri písacom stole stráviť učením aj 15 rokov. To potom stojí zato sa pred obstaraním písacieho stola trochu zamyslieť.

 

 

 

Písací stôl je tak kvalitný, ak kvalitnú k nemu zaobstaráte stoličku

V našej ponuke nájdete kancelárske stoličky ako pre dospelých, tak detské stoličky. Môžeme vám odporučiť detské stoličky nemeckého výrobcu z kolekcie Pezzi, ktoré spĺňajú základné požiadavky pre kvalitné sedenie.- Nastaviteľná výška sedacej plochy
- Možnosť pohybu pomocou pojazdov
- Mäkké sedenie v podobe čalúnenia, váplně ako sedáku, tak opierky stoličky

 Pre kvalitné sedenie naozaj nič viac nepotrebujete. A tým, že kúpite písací stôl s odporúčanou výškou pracovnej plochy a stoličku s nastaviteľným sedákom, môžete nábytok postupne dieťaťu podľa jeho výšky nastavovať, prispôsobovať.