Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Retro nábytok, poznáte?

Pred niekoľkými málo rokmi prišli výrobcovia nábytku s novou ponukou designov inšpirovaných retro štýlom. Ale čo je vôbec "retro štýl"? Evokuje to v nás nostalgické spomienky, alebo naopak niektorí na túto dobu nechcú spomínať? Retro štýl ponúka dizajn pripomínajúci určitými prvkami nábytok, ktorý bol aktuálny v 60 až 70 rokoch minulého storočia. Má však úplne novú podobu, nie je to kópia starého. Sú využité len naozaj niektoré prvky a navyše pre potreby dnešnej modernej domácnosti. Nejedná sa o "repliky", ale o dômyselný dizajn, ktorý je skrátka vďaka retro prvkom netradičné. Najviac "retro" nábytku nájdete v kolekciách, ktoré ponúkajú samostatné diely pre vybavenie obývacej izby, alebo jedálne. A dnes vám niektoré zo zaujímavých kúskov chceme predstaviť.

 

 

Retro nábytok do vašej jedálne a obývačky

Pokiaľ hodláte práve zariadiť jedáleň ako samostatnú miestnosť, alebo napríklad len jedálenský kút v kuchyni či obývačke, máte dnes možnosť na malú inšpiráciu. Trebárs ste ešte návrhy retro zostáv nepoznali a zapáči sa vám. Retro nábytok plní úplne rovnaké funkcie ako akýkoľvek iný nábytok. Dokonca je možná aj kvalitnejšie, pretože retro dizajn si sporadicky môžu dovoliť len výrobcovia, ktorí majú už nejakú tú tradíciu a púšťajú sa aj do menej predajných kolekcií. A to retro nábytok je, ako všetko čo má špecifický dizajn. Neosloví každého, ale len tých, ktorí na netradičné vybavenie interiéru majú odvahu.

 

   

 

Retro využíva tiež najrôznejšie odtiene a to od prírodných imitáciou až po pastelové a tak vás nemôže prekvapiť treba ani svetlo modrá farba. Na našich prvých fotografiách predstavujeme klasické retro v podobe komody a vitríny. Obaja "kúsky" môžete využiť v jedálni, ale aj obývacej izbe. Autorom dizajnu je francúzsky výrobca značkového nábytku a tak je kvalita na tej najvyššej možnej úrovni. Materiálom pre výrobu nábytku sa stala mdf doska, ktorá ponúka nesporne lepšej kvality než laminátová doska. Veľmi netradične je u tejto kolekcie zvolený takisto odtieň a to imitácia dreva teak v spojení s imitáciou betónovej zmesi. Nábytok je bez úchytiek a to je tiež sprievodný jav retro nábytku. Otváranie aj zatváranie samovoľné.

 

 

Na našom návrhu jedálne sú v retro štýle aj ďalšie prvky, napríklad stropné osvetlenie aj lampa u okna. Retro sú v návrhu aj odtiene. V rovnakom duchu potom môžete vybaviť interiér obývacej izby, ktorý však predsa len viac využíva súčasného, moderného dizajnu. Predsa len, televízne obrazovky zásadne zmenili svoj vzhľad aj rozmery a tomu je prispôsobený aj dizajn televízneho stolíku, ktorý môžete zaobstarať spolu s praktickým regálom.

 

 

Tradičným retro prvkom v návrhu obývacej izby je rozhodne čalúnené kreslo, typická retro zelenkavá ako odtieň koberca, lampa aj kvetináč. Návrh interiéru pritom veľmi jednoduchý, nie je tu nič navyše. Retro interiér nesmie byť preplácaný, všetko je veľmi účelovo zariadené, tak ako to bolo pred niekoľkými desiatkami rokov, kedy ľudia predsa len pre vybavenie interiéru nemali k dispozícii príliš veľkú finančnú čiastku. Účelové a veľmi praktické prostredie. Retro prvkom na nábytku v návrhu obývacej izby je tiež sklenená doska u konferenčného stolíka a čalúnené kreslo v kombinácii so svetlým drevom. Všeobecne platí, že retro interiér postráda klasickú sedaciu súpravu, ale sú to osihotene rozmiestnené čalúnené kreslá, taburety či iný sedací nábytok. Tak čo na to poviete? Páči sa vám retro nábytok?