Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok inšpirovaný stredomorím

Zariadiť dnes akýkoľvek interiér nie je vôbec jednoduché predovšetkým preto, že štýlov, dizajnov a najrôznejších nápadov je celý rad. Nábytok či lepšie povedané dizajnéri sa predbiehajú v dômyselnosti, ako ušetriť čo najviac miesta, k slovu sa hlási úplne nové povrchové úpravy, materiály a nábytok za posledných desať rokov prešiel veľký kus cesty. Ak sa ale chcete predovšetkým doma zastaviť v dnešnej uponáhľanej dobe a chcete mať okolo seba kúsok prírody, prírodných materiálov a nenásilných odtieňov, nechajte sa inšpirovať stredomorským dizajnom. Kúsok more a pláže v domácnosti môže vytvoriť naozaj útulný domov. Dnes vám predstavíme rustikálny nábytok v tak trochu elegantnejšie podobe v kombinácii s najrôznejšími dizajnovými doplnkami. Nechajte sa unášať nápady dánskych dizajnérov, ako zútulniť váš príbytok, domov.

 

  

 

 

Nábytok z dreva, zdravý životný štýl

Možno už ste počuli, čítali, že vybaviť domácnosť nábytkom z dreva či iných prírodných materiálov pôsobí blahodarne na psychiku všetkých členov domácnosti. Dánsky výrobca pre nábytok používa tri prírodné materiály a to drevo mahagón, drevo teak a ratan. všetky tieto materiály na seba veľmi príjemne nadväzujú, keďže mahagón je v úprave bielej a čiernej, ratan a teak je v pôvodnom odtieni hnedej. Sami môžete posúdiť na našich fotografiách, ako takýto návrh interiér vyzerá. Na prvej fotografii je veľmi jednoduchý a pritom originálny návrh obývacej izby. Provence štýl s netradičnými doplnkami, ktoré však plnia všetko, čo má v obývacej izbe byť. Rustikálne televízny stolík, konferenčný stolík, priestranná rustikálna komoda a nechýba ani pohodlné kreslo z ratanu. Ale predovšetkým si všimnite ako si dizajnéri pohrali s detailmi ako sú staré knihy rozhádzané ledabolo po izbe, do celého interiéru zapadá aj štýlový koberec, páči sa nám aj staré fotografie len tak opreté na polici o stenu. Štýl, ktorý je vytvorený "organizovaným" neporiadkom a pritom vytvára neskutočnú, hrejivú atmosféru domova.

 

     
Aj na ďalšie fotografii sú spojené všetky vyššie spomínané materiály. Regál s policami v bielom prevedení z dreva mahagón, ktorý je doplnený praktickými úložnými boxmi z dreva teak. A nechýba ani komfortné ratanové kreslo. Je to časť jedálne či kuchyne, ako tiež môže vlastne byť zariadená. Aj tu panuje akýsi cielený neporiadok, ktorý však má len dizajnový efekt. Tieto návrhy v štýle Provence či tiež ako sa v poslednej dobe hovorí dizajn stredomorí, už oslovilo rad zákazníkov.

 

 

Spojenie štýlového nábytku s moderným interiérom

Dnešné návrhy sú v mnohých prípadoch veľmi kontrastné. Spájajú sa najrôznejšie prvky, štýlový, rustikálny nábytok treba s veľmi moderným interiérom plný pastelových farieb. To čo sa nám kedysi zdalo ako nemysliteľné, je dnes módnym trendom. Často sa napríklad môžeme stretnúť s jedálenským stolom, ku ktorému sú pridané štyri stoličky každá v úplne odlišnom prevedení. Kontrast, ktorý však pôsobí veľmi harmonicky.

 

  

 

Pri vybavovaní akéhokoľvek interiéru sú detaily veľmi dôležité, mnohokrát zásadné. Detaily rozhodne v bytovom dizajne tvoria celok. Dánsky výrobca vo svojej kolekcii unikátnych dizajnov predstavuje aj veľmi praktické bytové doplnky, ktoré môžete napríklad vidieť na ďalšiu fotografiu v podobe niekoľkých políc nad sebou a každá má inú dĺžku. Pritom vytvára príjemnú policovú stenu a to ako do kuchyne na jedálenský servis, tak napríklad do obývacej izby, predsiene, spálne, skrátka tam, kde potrebujete. Dánsky dizajn nás naozaj dostal svoju hrejivú atmosférou a nápaditosťou.