Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Poschodová posteľ, jeden dizajn ponúka viac možností

Francúzsky výrobca pred nedávnom predstavil v kolekcii Gravity poschodovú posteľ, ktorá má mnoho podôb. Poschodovú posteľ môžete zaobstarať ako spanie pre jedno dieťa, dve deti, ale aj tri deti. Ale stále to nie je všetko. Vďaka modernému, dômyselnému dizajnu je tu ešte celý rad možností, ktoré majú za cieľ maximálne ušetriť miesto v detskej izbe a to deťom na hranie, alebo na ďalší nábytok, alebo aby bol pokoj skrátka vzdušný, príjemný. Kolekcia Gravity neponúka len poschodovú posteľ v niekoľkých dizajnoch, ale aj malú šatníkovú skriňu či môžeme povedať veľkú komodu a nechýba ani písací stôl. To všetko môžete medzi sebou vzájomne prepájať, kombinovať a získať tak vybavenie detskej izby pre dievčatá aj pre chlapcov. Kolekcia detského nábytku Gravity je veľmi flexibilné riešenie za viac ako dostupnú cenu a my vám dnes túto kolekciu radi predstavíme.

 

 

Poschodová posteľ ako riešenie pre jedno dieta

Ak máte aj pre jedno dieťa len veľmi málo miesta pre zariadenie detskej izby, aj pre tento prípad je poschodová posteľ riešením. Pod vyvýšeným lôžkom totiž vznikne priestor, ktorý môžete využiť napríklad pre umiestnenie písacieho stola. V priestore pod lôžkom môžete ale umiestniť napríklad aj iný nábytok, ktorým nechcete zaťažovať interiér. Je to na vás. V každom prípade úspora je tu značná a to práve riešením miesta na spanie prostredníctvom poschodovej postele. Najlepšie to znázorňuje náš dizajnový návrh, ako možno zariadiť detskú izbu, v tomto prípade chlapca. 

Patrová postel Move

 

Návrh detskej izby pre chlapca možno využiť aj pre zariadenie interiéru detskej izby dievčatá, stačí zmeniť výmaľbu stien a dekorácie v modrom prevedení vymeniť za dekorácie a doplnky v ružovom či inom dievčenským prevedení. Súčasťou poschodové postele je teda jedno lôžko pre jedno dieťa, ďalej šatníková skriňa s policami pod lôžkom, už spomínaný písací stôl, ktorý však môžete umiestniť aj kdekoľvek inde v priestore detskej izby, schodíky s úložným priestorom a v neposlednom rade police nad lôžkom napríklad na knihy , hračky. V návrhu na fotografii je ešte komoda s polepom na dvierkach s témou komiksu, ktorý však môžete vymeniť napríklad za polep v ružovom prevedení, alebo polep s iným motívom.

 

Patrová postel Move, druhý způsob sestavení

 

Poschodová posteľ ako riešenie pre dve deti

Pokiaľ hodláte zariadiť rozmerovo malý detský izbu dvom deťom, tiež je ideálnym riešením pre úsporu miesta v interiéri poschodová posteľ. Dve lôžka môžu byť klasicky nad sebou vertikálne, alebo do pravého uhla, teda lôžka umiestnená horizontálne. Aj tu je súčasťou poschodové postele rad úložných priestorov a dizajn francúzskeho výrobcu je veľmi dômyselný, navrhnutý s ohľadom na maximálnu úsporu miesta v interiéri. Dizajn je úplne identický ako u poschodové postele pre jedno dieťa, iba sme pridali lôžko navyše. Odtieň zostáva.

 

Patrová postel Matt   Patrová postel Matt grafit

 

Ako môžete vidieť, kolekcia Gravity osloví rodičov ako dievčat, tak chalanov. Prvá fotografia ponúka lôžka do pravého uhla, kedy po ľavej strane pri dolného lôžka je ešte šatníková skriňa. U oboch lôžok sú police, každé z detí tak má svoj osobný priestor na ukladanie knižiek či obľúbených hračiek. Súčasťou interiéru je v prvom prípade aj písací stôl Gravity. U druhého návrhu, ktorý je riešením detskej izby dvoch dievčat, poschodová posteľ ponúka lôžka nad sebou v jednej priamke. Zmenila sa tu výmalba stien a odtieň dekorácií, doplnkov. Jedná sa ale o stále rovnakú poschodovú posteľ. U komody sa zmenil tiež odtieň polepu na dvierkach a je umiestnená samostatne v priestore, nie pod lôžkom ako v prvom návrhu. Ani tu nechýbajú police u oboch lôžok. Obstaraním poschodovej postele máte šancu ušetriť najviac miesta v interiéri dvoch detí. V porovnaní s dvoma lôžkami rozmiestnenými v detskej izbe je úspora naozaj veľká. Ešte niečo k riešeniu schodíkov. Patrí k najbezpečnejším pre vaše dieťa, pretože je tu zábradlie a samotné schodíky majú širokú nášľapnú plochu. Podľa nás ideálne, rozhodne pre dieťa pohodlnejšie, než rebrík. Nechýba ani zábrana okolo horného lôžka.

Kolekcia ponúka ale aj ďalšie podoby poschodové postele, aj keď stále hovoríme o rovnakom dizajne a rovnaké kolekciu. Poschodová posteľ sa mení podľa toho, pre koho je interiér detskej izby určený, či pre chlapcov či dievčatá a ako sme uviedli, je tu možnosť meniť polepy nábytku, ktoré si môžete vybrať z niekoľkých tém.

Identický návrh detskej izby ako na už uvedené fotografii, iba sa zmenilo umiestnenie skrine a sami vidíte, ako celý návrh vyzerá odlišne. Detská izba získa celkom inú podobu tiež zmenou výmaľby stien, dekoráciami a doplnkami. Dôležité je, že možnosť výberu sa ponúka a tak môžete s deťmi vymýšľať ako ideálne ich teritórium zariadiť. A niekedy to sú diskusie plné emócií.

 

 

Poschodová posteľ pre tri deti

Ako zariadiť rozmerovo malú detskú izbu, keď máte tri deti? Aj pre tento prípad je ideálná poschodová posteľ, pretože tá dáva možnosť ušetriť miesta najviac. Tretie miesto na spanie, ako možno správne tušíte, je zaistené zásuvkou, ktorý má funkciu prístelky. Ten v priebehu dňa môžete kedykoľvek zasunúť pod lôžko a deti tak získajú priestor na hranie. V prístelke by malo spať vždy najmladší z detí, čo je dané nielen tým, že je to pre malé dieťa bezpečné, ale prístelok má tiež najmenší nosnosť zo všetkých troch lôžok.

 

  Patrová postel Tom

 

Pre názornú ukážku sme zvolili návrh detskej izby pre tri dievčatá. Kombinácia svetlého odtieňa dubu samozrejme v imitácii s ružovými doplnkami vyzerá dobre, dievčatká budú nadšené. Nechýba odkladací priestor v podobe políc a úspora oproti trom samostatným lôžkam značná. Až najstarší z dievčatiek domov opustí a vydá sa svojou vlastnou cestou, šuplík môžete ďalej využívať ako klasický úložný priestor.


Kolekciu od španielskeho výrobcu dávame za jedna predovšetkým z dôvodu celého radu možností, ktoré pre vybavenie detskej izby dievčat aj chlapcov ponúka. A za jedna aj z tohto dôvodu, že francúzsky výrobca ponúka kolekciu za veľmi príjemnú cenu.