Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť detskú izbu v paneláku?

Tí z vás, ktorí v panelákovom byte býva vie, že často sú miestnosti dlhé a úzke. Vybaviť potom taký interiér aby vyzeral útulne a zároveň bol funkčný, nie je ľahká úloha. A čo potom zariadiť detskú izbu v takej dlhej, rozmerovo nie príliš veľkej miestnosti? Našťastie dnes už výrobcovia prichádzajú s najrôznejšími návrhmi zostáv pre vybavenie izby deťom a navyše je ešte šanca, že ostane aj nejaké to miesto na hranie. Dnešný článok môže byť inšpiráciou pre mnohých rodičov, ktorí potrebujú zariadiť detskú izbu netradičného pôdorysu a malých rozmerov v panelákovom byte. Ponuka detského nábytku francúzskeho výrobcu.

 

 

Detský nábytok v zostave Kwai, ktorý šetrí miesto v izbe

Francúzsky výrobca predstavuje kolekciu detského nábytku Heidi, ktorá je ideálnym riešením pre netypický tvar detskej izby. Dané diely sú zostavené do jednej línie v podobe nadstavca nad detskou posteľou. Posteľ je s zásuvkou, ktorú v prípade dvoch detí môžete po vložení matrace využiť aj ako prístelku, alebo ak máte jedno dieťa, šuplík je možné využiť ako klasický úložný priestor. A ten sa predsa v malých izbách vždy hodí. Predstavíme vám dva návrhy také zostavy vhodné pre úzky tvar detskej izby, jeden samozrejme pre dievča a druhý pre chlapca.

 

Dětský nábytek Kwai

 

Zostava či už do detskej izby dievčatá, alebo chlapca je navrhnutá do jednej línie. Tým v podstate vyhovieme požiadavkám úzke, dlhé miestnosti. Nadstavec nahrádza diely nábytku ako je šatníková skriňa, komoda, nočný stolík a regály. V podstate sa snažil využiť výrobcu priestor v miestnosti do jej výšky. Dlhé skrine po stranách nadstavca vám nahradí klasickú dvojdverovú šatníková skriňa, v jednej sú police a v druhej šatníková tyč. Skrine sú ešte doplnené malými zásuvkami. Posteľ s zásuvkou, ktorý možno využiť aj ako prístelky pre druhé dieťa, nemusí byť nutne umiestnená pod nadstavcom, ale môžete ju dať kdekoľvek v miestnosti. Alebo posteľ môžete nechať v mieste ako je a premiestniť možno iba prístelku, ak nechcete, aby deti spali takto vedľa seba. Možností je celý rad a v každom prípade tento návrh z kolekcie detského nábytku Heidi je ideálny na účel, ktorý sme spomenuli. Podlhovastá miestnosť s jedným oknom malých rozmerov.

 

 

Aj poschodová posteľ vie šetriť miesto v detskej izbe

V ponuke poschodových postelí dnes nájdete aj také, ktoré disponujú či ponúkajú len miesto na spanie pre jedno dieťa. Taká posteľ má vyvýšené lôžko a v priestore pod lôžkom, ktorý vznikne práve jeho vyvýšením je dostatok miesta pre umiestnenie ďalšieho nábytku. Dnes teda do malej detskej izby pre jedno dieťa môžete zaobstarať poschodovú posteľ s písacím stolom, komodou, alebo dokonca šatníková skriňou. najlepšie bude uviesť sa príklad takého dizajnu, ktorý má za cieľ maximálne ušetriť miesto v interiéri, treba dieťaťu na hranie, alebo len preto, aby miestnosť nemusela byť preplnená nábytkom. Poschodová posteľ tohto typu je riešením pre rozmerovo malé detské izby v tvare štvorca.

 

Patrová postel Leo

 

Ilustračné fotografie najlepšie predstavuje možnú úsporu miesta v malej detskej izbe. Pod vyvýšeným lôžkom je umiestnený písací stôl, šatníková skriňa a za skriňou je praktický regál treba na učebnice či iné pomôcky. Šatníková skriňa ako vnútorné usporiadanie ponúka šatníková tyč. Biely odtieň je vhodný pre dievčatá aj pre chlapcov. U vyvýšeného lôžka po celom jeho obvode nechýba bezpečnostná zábrana. Schodíky ako môžete vidieť majú širší nášľapnú plochu, nejedná sa o klasický rebrík, ktorý u poschodových postelí často ešte môžeme vidieť. Obdobných návrhov poschodových postelí pre jedno dieťa, ale s dodaním ďalších dielov nábytku je v ponuke francúzskeho výrobcu celý rad. Dnes naozaj nie je problém ani malú detskú izbu zariadiť veľmi vkusne a originálne tak, aby sa dieťa v takom izbe cítilo príjemne.