Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť spálňu, keď ste single?

Mladých ľudí, ktorí sa chcú venovať kariére a rodinný život majú v pláne odložiť trochu na neskôr, chcú tiež pekne bývať. Väčšinou potom volí takzvane pre dočasné bývanie v podobe prenájmu menších bytov. Ale interiér aj v malom byte je potrebné nejakým spôsobom zariadiť. Dnes si vezmeme pod náš drobnohľad spálne určené jednej osobe. Spálne, ktoré sú navrhnuté tak, aby maximálne využili každý centimeter v malej miestnosti. Spálne, ktoré poskytujú miesto na spanie jednej osobe, spálňa, ktoré často nazývame "single".

 

Ako veľký rozmer postele pre jednu dospelú osobu?

Je potrebné zohľadniť skutočnosť, že už nie sme deti a keď sa snažíme v prenajatom, malom byte ušetriť miesto, klasický rozmer postele s miestom na spanie 90x200 cm hoci aj určené pre jednu osobu vám stačiť nebude. Posteľ s týmto rozmerom je síce pre jednu osobu, ale školopovinné dieťa. Rozmerovo väčšie variantom sú postele s miestom na spanie 120x200 cm. Dalo by sa prižmúriť oko, ak ste drobnejšie postavy, ale pre dospelých jedincov, či už mladé dámy, alebo mladé dámy sa predsa len prikláňame k poslednej variante. Posteľ, ktorá vám ponúkne dostatok priestoru na spanie ako pre dospelú osobu. Áno, máme na mysli postele s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm. Väčšie postele sú už potom manželské, postele pre dve osoby.

 

Postel pro jednoho Travel

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme hneď dva návrhy spálne pre jednu osobu s posteľou o rozmere 140x200 cm. Oba návrhy pochádzajú z ponuky francúzskeho výrobcu. Prvý spálne ponúka jednoduchý dizajn postele so sadou dvoch šuplíkov a komodou. Ak máte malý priestor a šatníková skriňa sa do vašej spálne naozaj nevměstná, tento návrh je riešením. Design veľmi jednoduchý, zaraditeľný do kategórie moderného nábytku. 

Druhý návrh spálne v bielom prevedení je určený pre trochu väčšie interiéry, ale aj tu sa snažil výrobca klásť maximálny dôraz na využitie danej miestnosti a tak pri posteli nechýba rad šuplíkov, dokonca je tu v záhlaví postele praktický nadstavec. K posteli, opäť s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm teda pre jednu osobu, je v návrhu umiestnená šatníková skriňa so zrkadlom. Oba návrhy ukazujú, že aj spálňa pre jednu osobu môže mať svoje čaro. A ak u vás niekedy prespí nejaké návšteva, rad postelí predstavuje francúzsky výrobca is prístelkou. V ponuke nájdete široký výber spální s týmto rozmerom a to v najrôznejšom dizajne a odtieni.

 

 

Máte priestor len na posteľ?

A navyše postrádate úložné priestory? Potom sú ideálnym riešením multifunkčný, vyvýšené postele. Pod vyvýšeným lôžkom je tak veľký priestor, že dokáže nahradiť aj šatníková skriňa. Aj takéto postele stojí za inšpiráciu, predovšetkým potom vtedy, keď spálňu využívate naozaj len na prespanie.

 

 

Príkladom môže byť posteľ Space up s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm. V jej útrobách nájdete množstvo políc a šuplíkov na ošatenie a ďalšie veci. Okolo jednej časti postele nechýbajú aj police, treba zasa na obľúbené dekorácie či knižky. Pritom samotná posteľ zaberieme len naozaj málo miesta. V podstate plochu určenú na spanie. Dizajn je riešený veľmi prakticky, vďaka matraci umiestnené na pohyblivom rošte je prístup k uloženým veciam veľmi jednoduchý. Stačí matrac na kovovom ráme nadvihnúť a do postele si v podstate vojdete.

Posteľ Space up je príkladom novodobého trendu vo svete bývania. Často taký dizajn nájde uplatnenie aj v študentskej izbe, kedy sa dospievajúce dieťa musí deliť o izbu s mladším súrodencom. Ale príkladov, ako využiť tento dômyselný dizajn sa určite nájde celý rad. Dúfame, že sme vás dnes presvedčili, že ak chcete zariadiť spálňu len pre seba, nie je potrebné obstarávať veľkú manželskú posteľ.