Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť študentskú izbu pre dospievajúceho chlapca?

Medzi detskou izbou a poťažmo študentskou izbou by určite mal byť rozdiel. Pre dospievajúceho chlapca nie je nič príjemné, keď musí ďalej vyrastať medzi rozprávkovými postavičkami, alebo spať v posteli v podobe auta. Ak aj vy riešite problém, ako premeniť, zmeniť detskú izbu na študentskú, máme pre vás niekoľko rád. V ponuke študentských izieb vás ako prvá zaujme určite zmena odtieňov. Pre dospievajúcich chlapcov to už nie je modrá, oranžová alebo zelená, ale prevládajú striedme, prírodné odtiene. Niekde treba v kombinácii s bielou, alebo šedou farbou. Dizajn je samozrejme tiež úplne odlišný, výrobcovia kladú dôraz, či oproti detskému nábytku mení rozmer postele (miesta na spanie), v mnohých kolekciách nájdete väčšiu aj šatníkovú skriňu, či písací stôl. Ale poďme si na niekoľkých konkrétnych návrhoch uviesť zásadné rozdiely medzi detským a študentským nábytkom.

 

 

Začnime posteľou pre dospievajúce dieťa

Ak máte to šťastie a priestor určený skôr pre zariadenie detskej izby je dostatočne veľký, odporúčame pre dospievajúceho chlapca, ktorý mnohokrát rodičia prerastie, väčšiu posteľ. Dnes výrobcovia ako študentské postele uvádzajú na trh postele s ložnou plochou 120x200 cm, alebo dokonca 140x200 cm. Pritom ponuka týchto rozmerovo väčších posteľou než detských, ale menších než manželských postelí, je dosť široká. Ako príklad ako prakticky ušetriť miesto v interiéri, aby ste dieťaťu mohli zaobstarať väčšiu posteľ, uvádzame designy francúzskeho výrobcu. Návrhy vhodné tiež samozrejme pre dospievajúce dievčatá.

 

Postel pro studenta Travel

 

 

Ak nemôžete dieťaťu zaobstarať väčšiu posteľ a musíte zostať u ložnej plochy 90x200 cm, či už z dôvodu nedostatku miesta, alebo preto, že máte deti dve a to v jednej izbe, aj tu je riešenie. Veľmi vhodné sú vyvýšené postele s nadstavcom, regálom, postele aj cez menší rozmer s ďalšími funkciami, ktoré študent ocení. Uveďme si veľmi praktický návrh kolekcie nábytku Folk, ktorý je veľmi dobrou voľbou pre zostavenie študentskej izby. Na ilustračných fotografiách si všimnite regálu v bielom odtieni okolo celého obvodu postele, ktorý je tiež na šatníkovej skrini, alebo písacím stolom. Praktický, dizajnový prvok zároveň opticky danej diely spája do príjemného celku.

 

Postel pro studenta Most     Postel pro studenta Lanka graphit

 

Všimnite si tiež neutrálnych, skoro už dospeláckych odtieňov. Kolekciou nábytku Folk, ktorej autorom je opäť francúzsky výrobca, vôbec nič nepokazíte, ba naopak, máte postarané až do doby, než dieťa rodinné hniezdo opustí. A aj v tomto prípade si môže izbičku do začiatku vziať sebou. Môžeme povedať, že ponuka dielov v tejto kolekcii je klasická. Diely, ktoré vždy pre zariadenie študentskej izby ponúkame a ktoré si tiež vždy môžete vybrať samostatne. Návrh zostavy detskej izby tak môže byť vo vašom interiéri úplne odlišný, ako uvádzame na ilustračnej fotografii. A z ktorých dielov môžete vyberať? 

Posteľ Most, alebo Lanka patrí medzi vyvýšené, úložný priestor je teda veľký. Do neho môžete uložiť hŕbu vecí, ale tiež odložiť, pretože úložný priestor je okrem šuplíku is policami. Ďalej na fotografiách písací stôl, ten by v študentskej izbe určite nemal chýbať, šuplíková komoda, nočný stolík. Sú to síce klasické diely do detskej izby, ale naozaj s netradičným dizajnom, ktorý predovšetkým myslí na praktické využitie v danom interiéri. K písaciemu stolu je dodaný regál opäť ako biely prvok. Skriňa s regálom trojdverová, alebo dvojdverová. Aj táto možnosť sa v kolekcii detského nábytku ponúka. Neutrálny ich môžeme povedať spojenie odtieňov, ktoré výrobca zvolil. Prírodný svetlý dub samozrejme v jeho imitácii, doplnený bielym odtieňom. A ako sme už uviedli v úvode, tieto prírodné odtiene sú pre dospievajúce dieťa veľmi vhodné.