Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako získať úložné priestory v detskej izbe

Ak je vašim problémom nedostatok úložných priestorov v detskej izbe, máme pre vás hneď niekoľko riešení. Spoločným menovateľom ako získať úložné priestory naviac v detskej izbe a ešte ušetriť priestor deťom na hranie je správny výber detskej postele. Ponuka detských postelí s úložných priestorom je veľmi široká a predovšetkým praktická. Pomocou detskej postele môžete mnohokrát ušetriť toľko miesta a získať také úložné priestory, ktoré v zásade môžu nahradiť napríklad šatníkovú skriňu, alebo komodu. A niekoľko zaujímavých, môžeme povedať dômyselných designov detských postelí si dnes predstavíme. Návrhy francúzskych výrobcov si získali veľkú obľubu.

 

 

Detská posteľ s úložným priestorom pre jedno dieta

Najčastejším a tiež najprínosnejším riešením, ak zariaďujete detskú izbu pre jedno dieťa je multifunkčná detská posteľ. Vybrať si môžete z nepreberné ponuky odtieňov a dizajnov. Multifunkčná posteľ často okrem úložných priestorov vzniknutým vyvýšením lôžka ponúka aj písací stôl či praktické police. Okolo vyvýšeného lôžka je tiež zábrana, postele sú tak bezpečné pre vaše ratolesti aj keď sú ešte malé.

 

Dětská postel Reverse pro holku     Dětská postel Finland pro kluka

 

Niekedy sú súčasťou postele komody či už skriňové, alebo s šuplíky, ale niekedy aj šatníkové skrine, ako napríklad u detskej postele Battle na prvej fotografii. Odtiene vo väčšine prípadov ponúkajů výrobcovia pre dievčatá, pre chlapcov, alebo neutrálne. Multifunkčné postele neponúkajú len rad úložných a odkladacích priestorov, ale ak máte pre vybavenie detskej izby k dispozícii len veľmi malú miestnosť, úspora priestoru je značná. Pomyselnou čerešničkou na torte je potom písací stôl na vysunutie, ktorý je súčasťou takmer každej multifunkčné postele. Detské postele v tomto praktickom dizajne si tiež môžete vybrať z najrôznejších materiálov, od laminátu, cez mdf dosku až po masív, najčastejšie potom drevo borovice.

 

Patrová postel Stim

 

K multifunkčnej posteli môžete v rovnakom dizajne a odtieni zaobstarať ďalšie diely detského nábytku, ak vám to ešte voľný priestor umožní. Každá detská posteľ s úložnými priestormi patrí do danej kolekcie, ktorá ponúka aj možnosť vybavenia detskej izby pre dve deti. A ak máte dve deti, riešením je celkom určite iný typ postele.

 

 

Detská posteľ s úložným priestorom pre dve deti

Sú v podstate dve riešenia pre vybavenie detskej izby pre dve deti. Ak nemáte priestor na obstaranie dvoch samostatných postelí, potom máte možnosť zaobstarať detskú poschodovú posteľ, alebo detskú posteľ s prístelkou. Aj tieto postele okrem miesta na spanie pre dve deti vie ponúknuť úložné priestory a mnohokrát ešte tretie lôžko. Máte tak jednu posteľ pre tri deti. Medzi veľmi obľúbené poschodové postele sa zaradili návrhy od francúzskeho výrobcu.

 

Patrová postel Bibliobed

 

Na našich ilustračných fotografiách môžete sami posúdiť, ako dômyselný dizajn a koľko úložného priestoru môžu ponúknuť aj poschodové postele. Okolo lôžok má každé dieťa tiež k dispozícii vlastnú policu pre odkladanie knižiek. Na prvej fotografii ponúka poschodová posteľ Stim dokonca šatníkovú skriňu a lôžka sú netradične v inej rovine a nie pravidelne nad sebou. Na druhej fotografii je súčasťou poschodovej postele Swan tiež šuplík, ktorý možno využiť ako prístelku pre tretie dieťa, alebo klasický úložný priestor. Ani tu nechýbajú okolo lôžok police na knižky a hračky.

 

Sestava dětského nábytku Kwai

 

Obľúbeným riešením ako sme spomenuli už v úvode, sú detské postele s prístelkou. Aj tie dokážu rovnako ako poschodové postele, ušetriť značnú časť priestoru v detskej izbe, treba deťom na hranie. Postele s prístelkou ponúka často úložný priestor v podobe šuplíku, mnohokrát nechýba ani odkladacia polica. Posteľ s prístelkou je vhodným riešením pre rodičov, ktorí predsa len majú strach, že lôžko poschodovej postele je príliš vysoké. V každom prípade aj pre vybavenie detskej izby platí, že správnym výberom detské postele možno ušetriť značnú časť miesta v interiéri a získať zároveň veľké úložné priestory naviac. naša ponuka francúzskeho, nemeckého a belgického nábytku určite stojí aspoň za inšpiráciu.