Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Čo zmeniť v detskej izbe, aby bola pre študenta?

Dieťa má v každom veku úplne iné potreby. Keď sa narodí, tak potreby priestoru a miesta na hranie v detskej izbe pre bábätko sú minimálne. V predškolskom a školskom veku potom potreby priestoru na hranie rastú, môžeme povedať sú maximálne. Keď sa vaša ratolesť stane školákom, je potrebné tiež vybrať miesto pre učenie, kde je potrebné umiestniť detský písací stôl a kvalitnú stoličku s nastaviteľným sedákom. A ešte je tu miesto na spanie, ktoré treba zariadiť. A ako to všetko zariadime uplynie vlastne malý okamih, kedy sa z dieťaťa školáka stane študent. Čo by sme mali v detskej izbe s ohľadom na dospievajúci vek dieťaťa zmeniť a treba vôbec niečo meniť? Bohužiaľ sú veci, respektíve nábytok, ktorý veku dieťaťa prispôsobiť musíme.

 

 

Ako zmeniť detskú izbu na študentskú izbu?

Tým najzásadnejším, ak chceme hovoriť o prispôsobení vybavenie interiéru veku dieťaťa, je predovšetkým posteľ. Pre školáka je dostatočným priestorom miesto na spanie o veľkosti 90x200 cm. Ponuka detských postelí je predovšetkým v tomto rozmere. Ale čo dospievajúce dieťa, ktoré často krát už okolo 15 roku života rodičia vlastne prerastie? Detská posteľ by pri výške dieťaťa 170 cm mala byť vymenená na posteľ väčšie a to v rozmere 120x200 cm pre dievčatá a posteľ 140x200 cm pre chlapcov. Samozrejme väčší rozmer postele môžete zvoliť aj pre dievča. Dospievajúce dieťa sa už nemôže v malej detskej posteli príliš dobre vyspať. Ak nechcete do premeny detskej izby na študentský príliš investovať, alebo nechcete interiér meniť s ohľadom napríklad na druhé dieťa, ktoré je o veľa mladší, čo sa týka miesta na spanie, tu by nemalo byť žiadnych kompromisov.

 

Postel Alpha pro studenty    Postel Travel dospívající děti milují

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme postele z kolekcie Alpha s miestom na spanie 140x200 cm a praktickým úložným priestorom v podobe sady dvoch šuplíkov. Cena je veľmi dostupná, výmena postele za detskú posteľ potom nebude nijako náročná. Vybrať si môžete napríklad biele prevedenie pre dievčatá a tmavé prevedenie pre chlapcov. Priestor na spanie je určite pohodlnejšie pre dospievajúce dieťa. Ak však máte nedostatok priestoru v detskej izbe, pretože interiér obývajú súrodenci, v ponuke nájdete tiež veľmi praktické návrhy riešenia ako správne vybranou posteľou ušetriť značnú časť priestoru v interiéri. Môžete tak vďaka veľkým úložným priestorov z izby odstrániť treba komodu, v niektorých prípadoch aj šatníková skriňa, ktorú napríklad posteľ Space Up na fotografiu plne nahradí.

 

Postel Space Up

 

Ako sami môžete posúdiť na fotografiách, úložné priestory sú naozaj veľké a veľmi dobre riešené. Rošt s matracom môžete vďaka kvalitnému mechanizmu ľahko zdvihnúť a prístup k úložným priestorom je vďaka tomuto veľmi jednoduchý. Pod posteľou nájdete aj rad políc a malých šuplíkov. Francúzsky dizajn skrátka nemá slabiny a preto sme radi, že môžeme byť jeho zástupcom na našom trhu.

 

 

Ako vybrať písací stôl študentovi

Ďalším segmentom nábytku, ktorý odporúčame vymeniť je písací stôl. Ak ste vášmu školákovi, napríklad z dôvodu nedostatku miesta v izbe, zaobstarali malý stôl, je čas na zmenu. Študent a predovšetkým množstvo výučby je u študenta už naozaj náročnejší na veľkosť pracovnej plochy písacieho stola. Nebojte sa preto výbere písacieho stola v kategórii kancelárií, kde je už ponuka designov pre dospelých a detské písacie stoly si ponechajte skôr na výber pre školáka. Ak aj tu zápasíte s nedostatkom priestoru, riešením môžu byť rohové písacie stoly, alebo písacie stoly s regálom. Skrátka aj tu sa oplatí zaobstarať taký stôl, ktorý okrem miesta na učenie ponúka úložné priestory naviac oproti klasickým stolom.

 

Herní stůl Gaming   Psací stůl pro holku Biotiful

 

A ak patríte k tým šťastlivcom, že si môžete dovoliť vybaviť či lepšie povedané kúpiť úplne nové vybavenie študentskej izby, aj zostavy návrhov pre dospievajúce deti sú vám k dispozícii. A nie je ich vôbec málo. Študentské izby v našej ponuke postrádajú už typického detského dizajnu, umiernenejší sú tiež odtiene. Študentská izba už môžeme charakterizovať už ako veľmi striedmy, dospelácky.

Aj dospievajúce dieťa je stále a vždy pre rodičov bude dieťaťom. K zariadenie študentskej izby však už pristupujte obozretne a dajte tiež na názor a vlastné, už vycibrený vkus, vášho dospievajúceho dieťaťa. A určite sa dohodnete na kompromise, ponuka nábytku určená pre zariadenie študentskej izby je veľmi zaujímavá.