Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba podľa veku dieťaťa

Detská izba by mala úplne zodpovedať potrebám dieťaťa a predovšetkým jeho veku. Dieťa sa vyvíja, prechádza predškolskou dochádzkou, potom sa z neho stáva školoupovinné dieťa a neskôr prichádza študentský vek. Všetky obdobia sú rozdielne a vyžadujú určité zmeny. Ako je ale zakomponovať do detskej izby? Prinášame niekoľko užitočných rád, ktoré vám snáď pomôžu, pri zariaďovaní detskej izby s dětským nábytkom na Aldu.

 

Kojenec

Ešte nepotrebuje vlastnú izbu, ale už by mal mať svoje zákutia s farebnými doplnkami a hračkami, najdôležitejšie je dbať na bezpečnú postieľku s tvrdým matracom. Nábytok Aldo, má široký výber detských postieľok, od klasických, až po postieľky z ktorých zostavíte v neskoršej dobe celú detskú izbu. A práve takúto postieľku vám predstavíme na prvej fotografii. 

 

Dieťa do troch rokov

Dieťa v tomto veku potrebuje hlavne veľa priestoru na hranie, vhodné je začleniť do izby prvky nabádajúce k fyzickej aktivite, napr. hojdačku, potrebný je pracovný stolík pre kreslenie apod. Vždy majte ale na zreteli bezpečnosť dieťaťa! Ostré hrany, nezabezpečené elektrické zástrčky proste do detskej izby nepatrí! Čo určite vaše malé dieťa poteší, je malé kresielko z kategórie výbyvička pre bábätká. Plyšové kreslo v tvare medvedíka do tejto ponuky právom patrí. Kreslo je veľmi príjemná dekorácia. Ďalšou výhodou je, že malé batoľa využije kreslo ako veľké opory keď sa učia ešte len sedieť a predškolák zase ako hračky a kreslo potrebné na sledovanie televízie. V neposlednom rade kreslo určite dieťa nezraní, je celé mäkké, príjemné na dotyk, skrátka na pomaznanie.

 

 

 

Predškolské dieťa 

V tomto období už možno dieťa zapájať do zariaďovaní izby, rozvíja to fantáziu dieťaťa, dôležitý je dostatočný priestor pre hru. Detská posteľ Mini Casa v podobe domčeku vaše deti určite nadchne.
Francúzsky výrobca kladie pri svojich návrhoch dôraz aj na kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Ponuka detských postelí v podobe charakteristického, detského dizajnu nie je veľmi široká. Laminátová detská posteľ ponúka originálny dizajn, ako domček. Deti, či už chlapci, alebo malé slečny, budú designom v podobe domčeku unesení. A rodičia ocenia najmä praktické využitie v podobe zásuvek ako úložných priestorov a odkladacích políc po celej jej dĺžke.

 

 

 

Školák

Dieťa už potrebuje pracovný kút, teda pracovný - písací stôl, kvalitnú stoličku, police a zásuvky na knihy a zošity atď. Dobré je oddeliť pracovný priestor od hracej plochy. Pri výbere písacieho stola pamätajte na umiestnenie počítača a klávesnice, ktoré skôr alebo neskôr budu potrebné. Vyhnete sa tak zbytočnej výmene písacieho stola. Praktické riešenie malých interiérov detských izieb ponúka kolekcia Jack, francúzskeho výrobcu. Kolekcia Jack predstavuje veľmi netradičný a multifunkčný dizajn. Ak naozaj máte pre zariadenie detskej izby malú plochu, celkom určite je riešením vyvýšená posteľ, kedy pod detskou posteľou v priestore, ktorý vznikne jej vyvýšením, môžete umiestniť hŕbu ďalšieho nábytku.

 

 

 

Študent

 

  

 

Dieťa už má svoje individuálne záujmy a tomu bude podriaďovať svoju izbu, nie je vhodné ho kritizovať, ale stále je nutné dbať na kvalitné osvetlenie a ďalšie funkčné veci. Snažte sa však študentovi nehovoriť do jeho fantázie. Ak hľadáte naozaj veľmi kvalitný nábytok pre vášho školáka, predstavuje detský nábytok a nábytok pre študentov, školákov vo vysokej kvalite pod akostnou značkou Gami podloženú certifikáty, od francúzskeho výrobcu. Garancia kvality tiež ponúka dlhšiu životnosť nábytku a jeho vyššiu mechanickú odolnosť. Študentská izba Titouan vysokej kvality, bude pre vášho študenta to pravé.