Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba podľa veku

Detská izba by mala úplne zodpovedať potrebám dieťaťa a predovšetkým jeho veku. Dieťa sa vyvíja, prechádza predškolská dochádzka, potom sa z neho stáva dieťa školou povinné a potom prichádza študentský vek. Všetky období sú rozdielne a vyžadujú určité zmeny. Ako je ale zakomponovať do detskej izby? O tom vám dnes v skratke niečo málo povieme.

 

Dojča

Dominujúcim prvkom, v izbe pre bábätko, je jednoznačne postieľka. Postieľka musí byť predovšetkým bezpečná a vyrobená z kvalitných a zdravotne nezávadných materiálov. Zvoliť si môžete postieľku s nastaviteľným roštom, s posuvnou bočnicou či odnímateľnými priečkami. Dôležité je tiež nezanedbať výber kvalitného matraca. Ďalším nevyhnutným kusom nábytku je prebaľovací pult. Dnes sú na trhu už také prebaľovacie pulty, z ktorých môžete neskôr zložiť hornú dosku, a môžu vám naďalej slúžiť, napríklad ako komoda. Niektorí rodičia určite uvítajú aj pohodlné kreslo, v ktorom môžete bábätko kŕmiť či uspávať.

 

 

Dieťa do troch rokov

 

Potrebuje veľa priestoru na hranie, vhodné je začleniť do izby prvky nabádajúce k fyzickej aktivite, napr. hojdačku, potrebný je pracovný stolík pre kreslenie apod. Deti milujú farby , preto sme okrem kvalitatívnych aspektov v detskej izbe, kládli dôraz tiež na hravosť prevedenie a farebnú atraktivitu. Zo širokého výberu našich komponentov zostavíte dokonalú detskú izbičku pre všetky vekové kategórie. Perfektné útočisko poskytnú naše zostavy tým najmenším, malým Einsteinom, pretekárom, princeznám, hasičom aj väčším deťom a študentom. Každý kus detského nábytku pre vás starostlivo vyberáme na zahraničných západných trhoch, odkiaľ vozíme skutočne len tie najkvalitnejšie kúsky, samozrejme za rozumnú cenu. K detským izbám aj jednotlivým kusom nábytku poskytujeme dopravu zadarmo!

 

 

Predškolské dieťa

 

V tomto období už možno dieťa zapájať do zariaďovania izby, rozvíja to fantáziu dieťaťa, dôležitý je dostatočný priestor pre hru. Plánovaniu detskej izby by sme mali venovať dostatok času, aby sa v ňom dieťa dobre cítilo a my tak čo najlepšie využili priestor, ktorý máme k dispozícii. Nábytok - Aldo ponúka multifunkčný izby , ktoré rastú spolu s dieťaťom a dajú sa nádherne prestavovať. Dodávame tiež detské izby v celých zostavách, alebo len časti nábytku pre deti. Detská izba je prispôsobená priestorom, alebo potrebám detí. Ponúkame detské izby pre dievča , izby pre chlapca, alebo izbičky pre bábätká.

  

Školák

 

Dieťa už potrebuje pracovný kút, teda pracovný - písací stôl, kvalitnú stoličku, police a zásuvky na knihy a zošity atď. Dobré je oddeliť pracovný priestor od hracej plochy. Pri výbere písacieho stola pamätajte na umiestnenie počítača a klávesnice, ktoré skôr alebo neskôr bude potrebné. Vyhnete sa tak zbytočnej výmene písacieho stola. Detské stoly na Aldu dodržiavajú odporúčanú výšku pre zdravý vývoj dieťaťa. Štandardným vybavením je už pojazd na klávesnici. Materiál, z ktorého detské písacie stoly ponúkame, je buď laminátová doska, alebo masív. Stačí teda vybrať farbu a rozhodnutie je za vami. 


 

Študent

 

 

 

Dieťa už má svoje individuálne záujmy a tomu bude podriaďovať svoju izbu, nie je vhodné ho kritizovať, ale stále je nutné dbať na kvalitné osvetlenie a ďalšie funkčné veci. Snažte sa však študentovi nehovoriť do jeho fantázie. Študentské izby, ktoré ponúkame, kladú dôraz na elegantný dizajn a kvalitu nábytku. Základom každej študentskej izby je dostatočne veľký písací stôl, posteľ, dostatok úložných priestorov a primerané osvetlenie. Nábytok do študentskej izby sa vyrába prevažne v prírodných farbách alebo v bielej. Je dôležité, aby sa študent vo svojej izbe cítil dobre a mal dosť miesta nielen na štúdium, ale aj na koníčky a odpočinok.