Showroom info

Navštívte náš novo otvorený showroom v Brne a pozrite si naše produkty.

Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre budúcích školákov

V mesiaci januári prebiehajú zápisy do škôl! Ako má vyzerať detská izba, poťažmo izba školáka? Napísané bolo už veľa, menej ale o tom, ako vyzerať nemá, čo v nej byť nemá. Nemáme na mysli ani tak neporiadok, ktorý určite toto súslovie evokuje. Ale to, aké materiály a predmety by sa tu vyskytovať nemali. To, čo zostane, by malo byť usporiadané natoľko premyslene, aby sa pokoj dal príjemne obývať a rýchlo upratať.

 

Zdravie detí

 

Detskú izbu zariadime striedmo, jednoducho, ľahkým nábytkom a s dôrazom na voľné miesto. Nemali by v nej byť veci, ktoré zachytávajú prach a v ktorých sa prach hromadí. Mnoho vankúšov, hromady plyšákov, ťažké závesy. Textílie maximálne obmedzíme; keď už to bez nich nejde - vyhneme sa zamatovým efektom, látkam s vlasom, vysokým kobercom. Na okná preferujeme ľahkú roletu alebo medziokenné žalúzie. Nábytok volíme jednoduchý a ľahko umývateľný, zdravotne nezávadný. Aby sa však niečo dalo denne pretrieť, nesmú byť povrchy zahltené predmetmi - využijeme preto maximálne uzavreté skrinky, police a regály. A ak je málo miesta na podlahe, zavesíme ich na steny. Rovnaké to bude i s detskou knižnicou - z hygienických dôvodov vyberieme lepšie zasklenú. Množstvo prachu na skle a na chrbtoch všetkých kníh je totiž neporovnateľné.

 

Detská izba Infinity - biela

 

Kútik na učenie

 

Pozornosť venujeme pracovnému stolu a stoličke. Pracovný stôl je výhodný "rastúci" a s šikmo nastaviteľnou hornou doskou. Na stôl využijeme ľahké stojany a podpery na čítanie a opisovanie z knihy pri písaní úloh - zabezpečí, že dieťa má text kolmo k očiam, nepozerá sa na neho šikmo, z ostrého uhla. Držiak na knihy a drôtené "tégliky" na ceruzky zaistia na stole poriadok. Pracovná stolička by mala byť s dobrou opierkou, s nastaviteľným operadlom a tiež výškovo nastaviteľná. Najlepšie na šiestich kolieskach, bude mobilná všetkými smermi.

Detská zostava nábytku Colorido green

 

Osvetlenie

 

Zvláštnu pozornosť musíme venovať osvetleniu izby. Centrálne stropné svetlo slúži výhradne ako orientačné, ďalšie špeciálne svetlá zaistia kvalitné osvetlenie pri školskej práci, čítaní i hre. Na stôl vyberieme lampu s maximálne nastaviteľným flexi ramenom a nepriehľadným tienidlom. Svetlo musí dopadať iba dolu, na pracovnú plochu, a to v čo najširšom zábere, rozptýlene - nemá vytvárať oslňujúci, ostro ohraničený kruh napríklad len na zošit, do ktorého sa píše. Tiež nesmie oslňovať, svietiť do očí. Podobnú lampu dáme na nočný stolík k večernému čítanie. Miesto na hranie na koberci bude osvetľovať ďalšia lampa - vyššia, ale opäť dobre nastaviteľná.

 

Detská izba Sacha pre dievčatá 2342-PRS

 

Dôležité úložné priestory

 

Na stenu nad stolom prídu police a poličky. Dobré je striedať otvorené a uzavreté. Pripevniť sa môžu až k stropu, s medzerami na obrázky, rôzne detské trofeje a nástenky. A u násteniek, teda niečoho, čo akosi ku škole priamo patrí, sa zastavme. Vyplatí sa ich kúpiť hneď niekoľko, korkových v rôznych veľkostiach. Vyhnete sa tak prípadnému lepenie obrázkov na steny, a sú veľmi praktické, či už na rozvrh hodín, alebo na rôzne poznámky a odkazy. Vhodný je vedľa stola postaviť box na kolieskach s mnohými malými zásuvkami nad sebou, môže byť pokojne i viac než 1,50 m vysoký. Na minimálnej ploche sa v ňom dá uskladniť neuveriteľné množstvo maličkostí i dôležitých školských potrieb. Zmestia sa sem zošity, zápisníky, ceruzky a perá a milióny detských drobností.

Detská izba Greta II

Novinky do schránky

Každý týždeň to najzaujímavejšie zo sveta bývania.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.