Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre malých školákov

Súkromia detí v školskom veku je záležitosť nielen citlivá, ale pri bežnej prevádzke rodiny i pomerne nutná. Na svoje hry, ale aj plnenie školských úloh potrebujú pokoj a priestor a úprimne povedané - rodičia si po pernom dni v zamestnaní tiež radi užijú zaslúženého odpočinku a súkromia. Detská izba a vytvorenie podnetného a účelného prostredia v ňom je teda záležitosťou nemenej dôležitou než ostatné miestnosti bytu alebo domu. A pokiaľ naplánujeme a zariadime detskú izbu s rozmyslom, môže so svojimi obyvateľmi doslova rásť a meniť sa s minimálnymi nákladmi niekoľko rokov.

 

 

Variabilný nábytok

 

K tomu, aby si deti samy mohli svoje prostredné modelovať a vytvárať, napomôže nákup praktického a predovšetkým variabilného detského nábytku, ktorý môže byť v ideálnom prípade aj mobilné (na kolieskach) a môže sa teda premiestňovať a prispôsobovať momentálnym potrebám a priestorovým nárokom napríklad niektorých detských hier, alebo neočakávanej návštevy a podobne. V zásade platí, že by detská izba mala byť rozčlenený na tri zóny - odpočinkovú, ktorá zahŕňa lôžko, herné, kde je dostatok priestoru k pohybovým aktivitám detí a pracovnú, v ktorej väčšinou stojí písací stôl. Tieto zóny môžu práve vďaka mobilným kusom nábytku do seba zasahovať a navzájom sa prekrývať, čo je veľmi výhodné riešenie predovšetkým v detských izbách menších rozmerov. K veľmi obľúbenému spôsobu zostavenia detskej izby, patrí možnosť výberu z ponuky samostatných dielov detského nábytku. Nemusíte kupovať nábytok, ktorý nepotrebujete, tiež každý má úplne iné dispozície miestnosti určené práve pre zariadenie detskej izby. Kolekcia Easy je doplnená ponukou dielov z kolekcie Infinity v rovnakom, bielom prevedení a identickom dizajne. Spojením dvoch kolekcií sa ponúka veľmi široký výber. Navyše výrobca prináša kolekcie tiež v odtieni káva vhodnom pre chlapcov a nezabudol ani na milovníkov prírodného odtieňa.

 

 

 

 

Úložné priestory

 

Zabudnúť nesmieme ani na dostatok úložných priestorov, ich dobrú dosiahnuteľnosť (nezmysel sú vysoko umiestnené nadstavce, kam deti samy nedostanú) a tiež bezpečnosť (dojazdové poistky na šuplíku alebo dvierkach skriniek a podobne). Všetok nábytok umiestnený v detskej izbe by mal byť bezpečný, stabilný (myslené v zmysle ne vratký), bez ostrých hrán a úchytiek a samozrejme ošetrený umývateľným a zdravotne nezávadným náterom. Ak jeden detskú izbu zdieľa dve rôzne staré ratolesti, alebo súrodenci opačného pohlavia, mali by sme od určitého veku predovšetkým zabezpečiť maximálnu možnú mieru súkromia.

 

 

Možno to docieliť napríklad predelením detskej izby obojstrannou nábytkovou zostavou, posuvnou priečkou alebo aspoň oddelením lôžok a kútov treba posuvnými závesy. Vaša ratolesť, či ratolesti sa určite radi budú podieľať na výbere daných dielov do detskej izby. Symbolika lego kociek nie je vyrobená z plastu, ale mdf dosky a je napevno vždy spojená s daným dielom nábytku. Použitým materiálom pre výrobu všetkých dielov detského nábytku v tejto kolekcii je potom lamino s hrúbkou dosiek od 16 do 25 mm.