Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok v prírodnom dezéne sa vracia

Navyše ponuka dnešných prírodných odtieňov je úplne iná, než sme boli zvyknutí pred niekoľkými desiatkami rokov. Zmenili sa tóny, ale aj štruktúra povrchovej úpravy, imitácie sú veľmi vierohodné, takmer na nerozoznanie od pravého dreva. Pomaly sa výrobcovia aj v kolekciách moderného detského nábytku vracajú k prírodným dezénom, ktorý boli na nejakú dobu do zabudnutia. Skoro to vyzeralo, že prírodné dekory ako imitácia dreva dub, alebo buk sa už do ponuky detského nábytku nevráti a nad odtienami bielej, šedej, modrej či inéj pastelovej farby nezvíťazí. Ale dnes vám ukážeme, že imitácie najrôznejších masívou majú stále svoje slovo a detský nábytok v prírodnom odtieni môže byť v interiéri detskej izby veľmi pôsobivý. Veríme, že aj dnes u nás nájdete hŕbu inšpirácie.

 

Dětský pokoj Dina   Dětská postel Tobo

 

Prírodný odtieň ako voľba pre detský nábytok sa veľmi hodí k zariadeniu detskej izby pre súrodencov, myslené samozrejme pre dievča a chlapca. Na rozdiel od modrej, ružovej, alebo iných veľmi vyhranených odtieňov, je prírodný veľmi neutrálný. A tiež sa prírodný odtieň veľmi ľahko dopĺňa najrôznejšími dekoráciami, patrí k veľmi striedmym, elegantným odtieňom. Na našich fotografiách, napríklad poschodová posteľ Bipop, je dokonca odtieň imitácia dreva buk doplnený pre každé dieťa iným dekoračným odtieňom, modrú a oranžovú. Výplne políc sú variabilné, môžete ešte kombinovať odtieň buka s ružovou a zelenou. Každý si tak príde na svoje a interiér detskej izby nie je "príliš" farebný.

Prírodný odtieň je tiež vhodný pre malé i veľké deti, možno vybaviť veľmi vkusne aj študentskú izbu. Na našu druhej ilustračnej fotografii ponúkame multifunkčnú detskú posteľ z kolekcie nábytku Kurt. Aj tu pôsobí prírodný dezén veľmi elegantne. Môžeme povedať, že ďalšou výhodou prírodného dezénu je možné umiestnenie do malých i veľkých interiérov, fantázii sa medze nekladú.

 

Študentská izba určite v prírodnom dezéne

Vhodnosť prírodného dezénu pre zariadenie študentskej izby snáď nemusíme ani zdôrazňovať. Väčšie deti už určite neprahnú po sladkej ružovej či klasické chlapčenskú modrej. Túži po elegantným, striedmom interiéru, ktorý si sami a už podľa vlastného vkusu dopĺňajú svojimi dekoráciami. Aj tu vám máme určite čo ponúknuť.

 

Dětská postel Travel     Dětská postel Space up

 

Ďalšou výhodou prírodných dezénu je ľahká údržba. Na takomto povrchu na rozdiel napríklad od bielej, naozaj nie je skoro nič vidieť. Materiálom pre výrobu nábytku v imitácii prírodného dezénu je vo väčšine prípadov laminátová doska. A iste príjemná je tiež kvalita laminátu, ktorú francúzsky výrobca ponúka. Ponuka prírodných odtieňov už tiež nie je čo bývala. Vznikajú úplne nové odtiene, menujme aspoň jeden z nich, toľko populárne sivý dub. Často je prírodný odtieň spájaný v nepatrnom množstve s bielou, čím je dosiahnuté veľmi zaujímavých efektov.

 

Dětský pokoj Arthur     Studentský pokoj Duplex

 

Ako vidíte, ponuka prírodných dezénov nie je vôbec na ústupe, ba práve naopak. Moderné či štýlové kolekcie detského nábytku si môžete vybrať v širokom spektre najrôznejších tónov. Navyše ak sa ešte len chystáte vybaviť či skôr zaobstarať detská izba, prírodný odtieň môže vaša ratolesť využívať na rozdiel od príliš "detského" nábytku až do doby, než opustí vaše rodinné hniezdo. A čerešničkou na torte je, že napospol sú prírodné dezény tiež cenovo veľmi dostupné.