Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Domáca pracovňa

Domáce pracovne prešli pomerne rýchlym vývojom - od jednoduchej, voľne položené drevotrieskové dosky umiestnené medzi skrinkami z tkzv. universal, cez klasickú formu kancelárskeho pracoviska až po designovej solitérne kusy nábytku, ktoré aj pri nepoužívaní slúži v byte ako praktický prvok. Tak to vidia pri fiktívnom zariaďovaní hŕbu dizajnérov.

 

Čoho si všímať?

Problémom môže byť zladenie a zakomponovanie pracovne do obytného priestoru. U pracovne ide o to nájsť pre ňu priestor, kde by sme neboli výrazne rušení a nerušili. Domácu kanceláriu je vhodné umiestniť do miestnosti, ktorá je vzdialená od hlavných obytných častí. Ak budete vo svojej kancelárii prijímať obchodných partnerov, je logické ju umiestniť čo najbližšie ku vchodovým dverám. Ak tieto podmienky nemožno zabezpečiť, musí stačiť tichý kút v obývacej časti, alebo jedálni. Je ťažké vytvoriť pracovný kút v trojizbovom byte, kde sa počíta každý centimeter. Maximálne nevhodný je písací stôl umiestnený v obývacej izbe, kde je stále živo, zvlášť ak je miestnosť navyše prepojená s kuchyňou. Vo chvíli, keď bude partner pri varení rámusit s riadom, a deti si budú vedľa vás hrať, sústredíte sa len veľmi ťažko.


 

Nové komponenty

Zaujímavé komponenty sa novo objavili na trhu. Základom je dostatok úložného priestoru, preto uprednostňujeme najmä pojazdné zásuvky v podobe kontajnerov na kolieskach. Na zabezpečenie pokoja a súkromia pri práci môžete využiť rôzne priečky a regály. Ak zadovážite pojazdným systémom všetok nábytok, môžete navyše jednotlivé kusy alebo celý kút kedykoľvek premiestniť tak, ako vám to práve vyhovuje. Veľmi moderné sú aj pracovné pohovky umožňujúce relaxačnú pozíciu pri práci, ktorým si môžete dať prenosný malý stolček na notebook. 


 

Správny rozmer

Výškový rozdiel medzi pracovnou plochou stola a sedadlom stoličky by mala byť cca 27 až 29 cm. Zvlášť ak sa o pracovný kút občas delíte aj s deťmi, je vhodný stôl, pri ktorom sa dá výška regulovať, pre dospelého by ale nemala byť nižšia ako 70 cm a vyššie ako 75 cm. Veľmi dôležitý je dostatok miesta pre nohy, týto požiadavky niektoré stolíky ani zďaleka nespĺňajú. Preto je ďalším veľmi vhodným riešením kvalitné kancelárske kreslo u ktorého je nastaviteľná regulácia výšky. Na Nábytku Aldo, vám ponúkame novinky týchto kancelářských kresiel.