Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Elegancia skromnosti

Elegancia príslovečnej škandinávskej skromnosti stojí pevne na nohách tradície severského štýlu. Ten si ide vlastnou cestou a vytvára špecifický dialekt jazyka svetového dizajnu. Bez pozérstva a cenovo dostupný. Nábytok Aldo, sa snaži, ponuku nábytku, ako detské izby, spálne a iné bytové doplnky severských dizajnérov prezentovať.

 

Severský štýl

Škandinávska moderna tridsiatych rokov minulého storočia dodnes ovplyvňuje svetové dizajnérske dianie a náš štýl bývania. Tomuto štýlu pristane dôraz na líniu, tvar a formu. Má v obľube svetlé drevo, nachádza inšpiráciu v národnej identite. Severský štýl je stále moderný. Bez veľkého kriku, verný remeselnej tradícii si získal svojich verných všetkých sociálnych vrstiev. Nábytok a doplnky z dielní severských majstrov si bez rozpakov a pochybností odnášajú ľudia už celé desaťročia do svojich domovov. Fínsky, švédsky, dánsky a holandský dizajn bol ekologický, verný prostredie, z ktorého vzišiel, a orientovaný na sociálnu zodpovednosť skôr, ako tieto pojmy a uverejnenia prišli do módy.

 

 


Škandinávsky dizajn

Oni tam na severe vedia, že dizajn život nepřeválcuje. Predmetmi nechýba pokora ku každodennosti, premyslená jednoduchosť a vtip. Škandinávsky dizajn sa podpísal pod zariadenia a predmety dennej potreby, ktoré pôsobia ako starí známi. S úprimným prekvapením sa pýtate, prečo tieto predmety tak dobre vyzerajú? Sú nám blízke prírodnými materiálmi, zmyslom pre úprimnosť, prítomnosť a nenáročnosť. Ak sa vyznačujú minimalizmom, tak s fantáziou, ak štylizáciou, tak jednoduchú. Na staronové inšpirácie zo súčasnej Škandinávie sme sa pozreli na Štokholmská výstave nábytku a dizajnu a Vy sa môžete pozrieť na našom portáli Nábytok Aldo.