Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kam chodí boty spať?

Tak ako sme my a naše nohy po celodennej chôdzi unavení a potrebujeme si oddýchnuť, podobne sú na tom aj naše topánky. Ich spálne, teda botník, musí spĺňať určité podmienky. Botníky pomáhajú udržať poriadok v predsieni. Nábytok Aldo, vám ponúka botníky v niekoľkých verziách a dizajnoch.

 

 

Pravidlá botníku

Botník by mal byť vzdušný a zo zadnej strany alebo bokov opatrený prieduchy alebo perforovanými chrbtom. Len tak budú topánky môcť vetrať a nenájdeme je druhý deň rovnako spotené, ako sme ich tam predchádzajúci deň uložili. Ak je to možné, neumiestňujeme botník do inej časti bytu ako je predsieň. Tu sú topánky priamo po ruke a po vyčistení sa nám vôňa čistiacich prostriedkov nerozťahuje do bytu. Každý z nás potrebuje v priemere sedem až desatoro topánky ročne. Do tohto počtu sú zahrnuté aj topánky športové, topánky na lyže a prezuvky. Všetky tieto topánky je potrebné nejako uskladniť. Časť topánok sa takzvane točí a vyťahujeme je z uložených krabíc podľa sezóny. Takéto lyžiarske topánky by nám v botníku zabrali asi nemálo priestoru. Väčšina botníkov je zrejme začarovaných, pretože nech si kúpime najväčší, po čase je opäť plný a topánky z neho pretekajú. V tomto nám naozaj môže pomôcť rozumné sezónne ukladanie nepotrebných topánok napríklad do pivnice. Praktický botník Multifunction, ktorý vám teraz predstavíme, patrí k rozmerovo väčším, pojme naozaj veľa párov topánok. Francúzsky výrobca dizajnom myslel aj na topánky vysoké a vyššie. Botník s policami v obľúbenom bielom prevedení. Jednoduchý dizajn môže aj cez veľké rozmery botníku ponúknuť dostupnú cenu.

 

  

 

 

Druhy botníkov

 

 

Šikovné výklopné botníky spotrebujú málo miesta a veľa sa do nich zmestí. Postačí im malý priestor za dverami, kde vyzerajú ako nenápadná útla skrinka. Takmer dokonale využijú priestor botníky s roletovými dvierkami. Botníky so zásuvkami alebo s výklopom sú súčasťou predávaných predsieňových stien. Väčšinou ide o stavebnicový systém a môžeme ich naskladať vedľa seba toľko, koľko nám priestor v predsieni dovolí. Výsuvný drôtený kôš nám v malom botníku s dvierkami pomôže bezo zvyšku využiť priestor. Ďalší variant je otvorený botník s predsieňou. Jeho výška je taká, aby sa na neho pri obúvaní dalo pohodlne usadiť a obuť sa. Drôtený závesný botník sa vojde skoro za každé dvere, na ukladanie sezónnych topánok (okrem čižiem) sa hodí aj do komory. Na zimu aj jesenné plieskaníc sa osvedčila plastová odkvapkávací podložka na topánky, ktorá má zvýšené okraje a raster. Hneď po príchode domov dáme topánky odkvapkať od blata alebo snehu. Na podložke počkajú, než je vyčistíme a uložíme. Podložku jednoducho osprchujeme a je pripravená k ďalšiemu použitiu.