Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kuchyňa s obývačkou - áno či nie?

V dnešnej dobe je pomerne častým a obľúbeným riešením kuchyňa prepojená s obývačkou. Teda kuchyňa a obývacia miestnosť nie sú viac dve samostatné miestnosti, ale sú zväčša len čiastočne predelené napr. barovým pultom či kúskom steny.

 

Pre a proti

Samozrejme, ako všetko, aj tento systém má svoje pre a proti. Kým niektorí si takúto alternatívu nevedia vynachváliť, iných dosť odrádzajú niektoré skutočnosti. Ak ešte len stojíte pred otázkou, či nechať kuchyňu a obývačku osobitne, alebo ich spojiť, potom sa vopred dobre zamyslite a zvážte všetky negatíva a pozitíva.

Obývacia izba Absoluto I - diely

 

Pozitíva

Obývačka prepojená s kuchyňou je dnes aj otázkou trendu - jednoducho je to v móde a takéto riešenie je aj estetickou záležitosťou. Okrem toho má však ďalšie výhody. Prepojením získate otvorený priestor a dodáte bytu určitú vzdušnosť. Taktiež je fajn, ak si počas prípravy jedla môžete pozrieť niečo v televízii a mamičky zasa ocenia fakt, že z kuchyne majú dohľad nad deťmi hrajúcimi sa v obývačke. Ďalšou pozitívnou skutočnosťou, ktorú mnohí vyznavači „kuchyňoobývačiek" vyzdvihujú je aj to, že rodina je takýmto spôsobom viac spolu - aj keď je napr. žena v kuchyni a zvyšok rodiny v obývačke, môžu sa spolu rozprávať a podobne.

 

Negatíva

Za najväčšie negatívum považujú mnohí odporcovia tejto alternatívy pachy z kuchyne v obývačke - teda, pachy a výpary, ktoré vznikajú pri príprave jedla v kuchyni sa nerušene šíria do obývačky, čo môže byť skutočne veľmi nepríjemné. Samozrejme, dobrý digestor by mal čo-to pomôcť, no predsa sa to nedá celkom eliminovať. Taktiež rušivým prvkom bývajú aj zvuky kuchynských spotrebičov, ktoré sú nie práve príjemným spestrením pozerania televízie alebo posedenia s návštevou. Ak plánujete prepojiť si obývačku s kuchyňou, vyberajte si čo najtichšie kuchynské spotrebiče, aby ste sa tomuto negatívnemu javu čo najlepšie vyhli. No a napokon je tu aj otázka typického kuchynského neporiadku. V samostatnej kuchyni môžete zavrieť dvere a prípadný neporiadok „zmizne", no v spojenej „kuchyňoobývačke" túto možnosť nemáte. Toto sa dá však tiež šikovne vyriešiť správnym umiestnením barového pultu či iného „predelu", takže to nemusí byť až taký problém.

Jedáleň Absoluto - diely

 

Čo rozhoduje

Vaše rozhodovanie môže ovplyvniť aj to, či sú kuchyňa i obývačka dostatočne priestorné, alebo naopak obe skôr malé miestnosti. V tom druhom prípade je spojenie kuchne a obývačky často tým správnym riešením, ako získať viac priestoru a dodať interiéru potrebnú vzdušnosť a otvorenosť. Spojiť či nespojiť? Pre niekoho skutočne ťažká dilema. Rozhodnutie máte len vo vlastných rukách. Ide len o to, či dokážete prijať prípadné negatíva plynúce z prepojenia obývačky s kuchyňou, alebo sú to pre vás predsa len neprijateľné skutočnosti.