Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Moderný nábytok nemusí byť zo skla a kovu

Možno si mnohí z vás myslia, že moderné dizajny nie sú nič pre vás. Ale doba, keď moderný nábytok bol dostupný iba vyrobený zo skla a kovu ako synonymum "moderného a nadčasového" bývania sú preč. Dnes je moderný nábytok už iný, môžeme povedať ľúbivý a vie tiež vykúzliť príjemnú, hrejivú atmosféru. Moderný nábytok dnes, to nie sú len umelecké diela takmer k nepoužitu, iba vystavená na obdiv. Tiež neplatí, že moderný nábytok to je interiér ako v skleníku, kde musíme dávať na všetko pozor. Interiéry vybavené moderným nábytkom z našej ponuky sú plne funkčné, praktické a vhodné aj pre rodiny s malými deťmi. Moderný nábytok pre nás na Aldo znamená predovšetkým vysokú kvalitu, možnosť maximálneho využitia nábytku a to všetko v jednoduchých, nadčasových líniách, ale z materiálu, ktorý sa naozaj nerozbije. A to všetko vám v ponuke kolekcií od francúzskeho výrobcu, ktoré sú určené pre súčasné interiéry obývacích izieb a jedálni, vám prinášame v príjemných imitáciách dreva dub.

 

 

Obývacia izba moderná a praktická

Venujme sa ako prvému v poradí interiéri obývacej izby. Uvedomme si, že tradičné obývacie steny sú na ústupe a to je len dobre. Ešte pred niekoľkými rokmi bola obývačka prepchatou miestností nábytkom, keďže na trhu ani nič iné, okrem monštróznych stien nebolo. Dnes je samozrejme všetko inak a vy sami určujete vďaka modulárným systémom, ktoré z dielov v danej kolekcii si do obývačky zaobstaráte. Charakteristickým prvkom moderne vybavenej obývacej izby je striedmosť a multifunkčný dizajn. Nie je nič neobvyklé na konferenčnom stolíku s možnosťou rozloženia, alebo s úložným priestorom. Miesto obývaciej steny môžeme zaobstarať vitrínu či praktický regál, ktorých je v ponuke celý rad.

 

     

 

Ale vráťme sa predovšetkým k prírodným 3D dekorom. Čo je vlastne 3D dekor a aký je rozdiel medzi masívnou dýhou a papierovou fóliou? Verte nám, že veľký. Obe povrchové úpravy sú diametrálne odlišné a dyha je samozrejme kvalitnejšia. Naproti tomu 3D dekor znamená, že povrch je reliéfne, teda nielenže verne imituje masív ako taký, ale imituje aj štruktúru dreva. Nábytok či skôr to, z akého materiálu je vyrobený, dnes rozpozná už len odborník. Výhodou 3D dekoru je oproti masívu samozrejme nižšia obstarávacia cena. Taký nábytok z dubového dreva si môže len málokto z nás dovoliť.

 

 

Drevená dyha ako povrch nábytku je odolná voči vlhkosti, má dlhšiu životnosť a po niekoľko rokov zachováva svoj ??pôvodný odtieň. Papierová fólia síce veľmi znižuje cenu nábytku, ale za pár rokov na nábytku z pôvodného odtieňa zostane len pramálo. Ak nechcete každých niekoľko rokov vybavenie akéhokoľvek interiéru obnovovať, je lepšie si za kvalitu priplatiť.

 

 

Pre jedálenský stôl hneď niekoľko možností

Tu je voľba jednoznačná. Všetko záleží predovšetkým na tom, koľko miestností, priestoru, máte k dispozícii. Ak ako mnohí z nás ste majiteľovi tradičního panelákového bytu, potom pravdepodobne máte k stolovaniu na výber kuchyňu, alebo jedálenský kút v obývacej izbe. Našťastie aj toto riešenie sa dnes v kolekciách moderného nábytku samo ponúka, keďže výrobcovia vždy v jednotnom dizajne ponúkajú nábytok ako do jedálne, tak obývačky. Daná miestnosť určená na relaxovanie i stolovanie môže byť príjemne jednotná.

 

Komoda Kiona s možností rozložení     Komoda po rozložení na jídelní stůl, kolekce Kiona

 

Dúfame, že sme vás dnes príjemne prekvapili možnosťami moderného nábytku. Nie je už pravdou, že čo je moderné je vyrobené zo skla, kovu, či v niektorom zo studených odtieňov. Tiež v prírodných dekoroch je ponuka moderného dizajnu veľmi široká.