Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok ako odraz vášho charakteru

Malo by byť prioritou sa "doma" cítiť predovšetkým príjemne a uvoľnene. Napríklad aj za cenu menších strát, že práve ten váš nábytok nebude tak úplne „in“ a podľa najnovších trendov. Je to ale pri zariaďovaní dôležité? Alebo je lepšie vyberať jednoducho taký nábytok, ktorý je nám bližší, ktorý na nás pôsobí príjemne, ktorý, keď jednoducho vidíme, musíme mať, túžime po ňom? Vybrať správne nábytok je jednoducho veľmi dôležité, nehovoriac ani o spálni, kde by atmosféra predovšetkým mala byť príjemná. Veď v spálni odpočívame, spíme, naša myseľ odchádza do sveta snov si predovšetkým oddýchnuť. A v spálni, ktorá je potrebná vo vysokom čiernom lesku, čo je veľmi trendy povrchová úprava, ale nemôžete sa v nej uvoľniť, Váš spánok je nepokojný, potom nemá zmysel ani spať. Vaše telo si neodpočinie, je narušované farbou, ktorú nemáte radi. Pravda, pôjdete ale s dobou a Váš interiér bude veľmi moderný. Nie, tieto aspekty asi naozaj nie sú dôležité. Ktorý nábytok je vlastne zaradený do kategórie relaxačného? Odborníci na bývanie stále viac tvrdia a dizajnéri nábytku sa stále viac vracajú k prírodným materiálom. Čo Vám môžeme ponúknuť na našich stránkach na uvoľnenie a relax, vám dnes predstavíme.

 

Ložnice z dřeva mahagon - příroda kolem nás  

 

Biely nábytok - buď svetlo...

Snáď najpríjemnejšou a najviac uvoľňujúcou farbou treba pre interiér spálne je biela. Už sama o sebe táto farba pôsobí čisto, príjemne a pre naše oko neagresívne, jednoducho. Pokiaľ zvolíte ako materiál navyše drevo, napríklad mahagón, ako pri rustikálnom nábytku dánskeho výrobcu, ste v podstate obklopení prírodou. Veľmi samozrejme tiež záleží na materiáloch obliečky, na type matraca, musí Vám "sedieť", ale aj na dekoráciách. Teda na tom, ako celý interiér zakončíte. Ako zladíte nábytok s ostatnými bytovými doplnkami. Nezabúdajte v žiadnom prípade na svetlo. V spálni by malo byť celkom určite tlmené. A už vôbec nedávajte do spálne televíziu. To je snáď to najhoršie, čo pre svoju unavenú dušu večer môžete urobiť. V neposlednom rade a na záver k interiéru spálne, hovoríme o miestnosti, ktorá by mala byť vzdušná a nemala by byť "prepchatá" nábytkom.

 

Ložnice a bytové doplňky

 

Detská izba, ktorá uvoľňuje napätie

Zariadiť detskú izbu pre vaše deti tak, aby v nej cítili slobodu, príjemnú atmosféru a súkromie, navyše spojené s požiadavkou na praktickosť nábytku, bol ešte v dobách nie tak dávno minulých skoro neriešiteľný problém. Dnes je našťastie z čoho vyberať. Ponuka materiálov, designov a farieb je veľmi široká. V každom prípade, pri výbere detského nábytku nepotlačujte identitu vašich detí a uvedomte si, že nemusia mať rovnaký vkus ako vy. Tiež môžu mať iné farby v zornom poli, ktoré na ne pôsobia príjemne. Deti majú rady svoje odtiene, ktoré sa časom menia. A tak nevnucujme dievčatkám ružovú, pretože je to tak zavedené a chlapčekom modrú, aby všetci vedeli, že je chlapček? Skúsme sa na zariadenie detskej izby pozrieť očami našich detí. Diskutujme s nimi o farbách a ich vkuse a nájdite s nimi spoločné riešenie. Výsledkom bude príjemná, uvoľnená miestnosť, v ktorej naše deti budú šťastné.

 

 

 

Áno, na farbách veľmi záleží. Záleží aj na materiáli. Záleží ale zo všetkého najviac predovšetkým na Vás, akú atmosféru svojim charakterom vášmu domovu dáte. Či sa rodina cíti dobre doma, je otázkou predovšetkým nás samotných, každého jedinca v nej. Nábytok potom celý celok môže dotvoriť do kompletnej harmónie. Skúste vnímať, ako ktorý interiér vyzerá, vypovedá veľa o charaktere daných osôb.