Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytok z masívu ako ho nepoznáte

Pre milovníkov dreva a prírodných materiálov je nábytok z masívu kategóriou, kde si prídu na svoje. Nábytok vyrobený z dreva borovice, alebo mahagónu či dubu ponúka tiež najrôznejšie podoby dizajnov. Najznámejší je takzvaný sedliacky dizajn, ktorý sa najviac hodí na chalupy či chaty. To je tiež dôvod prečo rad z vás stále nábytok z masívu neoslovil, predovšetkým ak máte radi moderný dizajn. Ale dnes je ponuka naozaj široká a vyberať môžete ako štýlový, tak veľmi nadčasový nábytok vyrobený z dreva. Čo všetko dnešný výrobcovia nábytku z masívu ponúka, o tom je dnešná rozprávanie.

 

 

Nábytok z masívu dnes už v mnohých odtieňoch

Predovšetkým nábytok z masívu určený deťom je v dnešnej dobe už veľmi farebný. Ešte v nedávnej dobe bola možnosť obstarania nábytku z masívu iba napríklad v prírodnom, pôvodným odtieni dreva, čo tiež rad z vás odrádzalo. Ale časy sa menia a ponuka odtieňov najmä detského nábytku z masívu je veľmi široká. Aj z tohto dôvodu sme detský nábytok z masívu od dánskeho výrobcu rozdelili do niekoľkých skupín, môžeme povedať podkategórií, aby bolo všetko lepšie prehľadné. Vyberať tak môžete z detských izieb z masívu pre dievčatá, detské izby z masívu pre chlapcov. To je môžeme povedať základné delenie. Potom je tu ešte ponuka detských postelí z masívu, poschodových postelí z masívu, skríň, komôd, písacích stolov či regálov. Čo sa týka odtieňov, tak ich výber vás rozhodne prekvapí. Sami môžete posúdiť paletu farieb na ilustračných fotografiách.

 

 

Dětská postel Oliver     Patrová postel z masivu Mezzanine

 

A pritom sa jedná čisto o nábytok vyrobený z dreva borovice, v malej miere je použité aj mdf dosky pre skvalitnenie nábytku. Odtiene pre dievčatá ako je biela, ružová a fialková, alebo odtiene pre chlapcov ako je samozrejme modrá, oranžová či zelená. Ponuku odtieňov predstavujeme na ilustračné fotografii detských stoličiek z masívu.

 

 

Dětská postel Pino Spring

 

Výhodou tejto širokej palety odtieňov k výberu je aj to, že ak musíte vybaviť detskú izbu pre dievča aj pre chlapca, je tu ponuka takzvane neutrálnych odtieňov. Nábytok z dreva borovice dánskeho výrobcu je veľmi kvalitné, je predsa určený deťom. Navyše každá kolekcia nábytku je certifikovaná, jedná sa o detský nábytok značkový Hoppekids a ako je známe značka sama o sebe je zárukou tej najvyššej kvality.

 

 

Moderný nábytok z masívu

Je veľmi dobre, že výrobcovia prichádzajú pomaly tiež s ponukou nábytku z masívu vo veľmi nadčasovom, modernom dizajne. Ako sme uviedli už v úvode, nábytok z masívu je pre vlastný materiál dreva veľmi obľúbený, ale sedliacky štýl, dizajn nie je vhodný všade. Moderná podoba nábytku z masívu rozhodne stojí za inšpiráciu a aj tu mnohé z vás prekvapí ponuka odtieňov. Rozhodne to už nie je len vlastné odtieň dreva, ale podobne ako je tomu u detského nábytku z masívu, môžete vyberať zo širokej ponuky.

 

 

Na ilustračnej fotografii predstavujeme kolekciu Modern, nábytok z masívu do obývacej izby v populárnom šedom odtieni. Je zachovaná toľko typická mohutnosť daných dielov, ale línie sú veľmi moderné. Konkrétne kolekcia Modern je vyrobená z dreva borovice, ale na nábytku to len málokto spozná a to práve vďaka modernému dizajnu. A prečo vlastne zhotovovať nábytok z masívu, ktorý je cenovo náročnejšie ako napríklad nábytok z laminátu? Nábytok z masívu je ekologický, teda jeho obstaraním získate zdravotne nezávadné prostredie. navyše drevo ako materiál rovnako veľmi pozitívne pôsobí na psychiku človeka a v dnešnej uponáhľanej dobe má tak nábytok z masívu ďalšie opodstatnenie.

 

 

Tradičný dizajn nábytku z masívu

Aj cez ponuku moderného nábytku z masívu samozrejme zachovávame aj ponuku v jeho pôvodnom, tradičnom dizajne, často označovanom za sedliacky. Ten sa najviac naozaj hodí pre zariadenie interiérov chalúp a chát. V ponuke potom prevažne nájdete nábytok z masívu do jedálne, kde nechýba toľko vyhľadávané kredenca a jedálenský lavice. Najširšiu ponuku sedliackeho nábytku z masívu predstavuje nemecký výrobca, pretože práve v Nemecku má tento štýl dlhoročnú tradíciu.

 

    

 

Na ilustračných fotografiách okrem návrhu zostavenie jedálne nábytkom z masívu uvádzame aj detail komody, aby ste mohli sami posúdiť kvalitu spracovania. Ponuka nábytku z masívu nemeckého výrobcu je potom najčastejšie v prevedení transparentná biela, keďže tento odtieň patrí k najobľúbenejším. Materiálom ako inak drevo borovice, ktoré nemecký výrobca používa už niekoľko desaťročí v tej najvyššej kvalite, bez kazov a hrčí. Tým nedochádza k neskoršej deformácii nábytku vplyvom zmien v prostredí.

Ponuka nábytku z masívu je naozaj široká, vyberať môžete nielen z širokého radu designov, ale ako sme dňa uviedli tiež odtieňov. Veľkou výhodou pri niektorých kolekcií je tiež dodanie nábytku v dielach bez nutnosti montáže.